Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Další humanitární pomoc dorazila do Luhansku. Druhý konvoj projel na Ukrajinu bez problémů

13.09.2014
Další humanitární pomoc dorazila do Luhansku. Druhý konvoj projel na Ukrajinu bez problémů

Autor: archiv

Popisek: Na Ukrajinu dorazil druhý ruský konvoj s humanitární pomocí. Tentokrát ho nic nezdržovalo a transport se obešel bez konfliktů

Druhá kolona zhruba 200 kamionů dorazila právě dnes do východoukrajinského Luhansku. Další várku humanitární pomoci doprovázely místní povstalecké milice a jejich příjezd vítali obyvatelé zničeného města s pláčem.

Kolona zhruba 200 kamionů, vezoucí humanitární pomoc, překročila podle zprávy ruské tiskové agentury ITAR-TASS rusko-ukrajinskou hranici v noci na sobotu. Moskva konvoj vypravila v době, kdy v konfliktním regionu panuje příměří, které ukrajinské ozbrojené síly i vzbouřenci až na občasné incidenty dodržují. Při průjezdu východní Ukrajinou doprovázely naložené nákladní automobily místní povstalecké milice, během jejich cesty nebyly hlášeny žádné incidenty.

Do bašty proruských separatistů kamiony přivezly dohromady kolem 2000 tun humanitární pomoci. Kromě cukru, obilí, potravin, léků v nich nechyběly ani generátory na výrobu elektřiny a zařízení na čištění vody. Vjezd konvoje do města srdečně vítali místní obyvatelé, kteří mávali rukama a někteří se podle zveřejněné zprávy neubránili slzám. Podle ukrajinských médií není jasné, zda se na odbavení druhého konvoje podíleli ukrajinští celníci a spolupracovníci Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) podle agentury DPA uvedl, že ruskou kolonu nedoprovázel.

Humanitární pomoc obyvatelům bojové zóny na východě Ukrajiny předpokládá jeden z bodů takzvaného minského protokolu, na němž se Kyjev dohodl se zástupci povstalců minulý pátek. Bezprostředně po jeho podpisu dohod Rusko oznámilo, že hodlá vyslat na Ukrajinu nejméně jeden další humanitární konvoj.

První ruský konvoj, čítající více než 250 kamiónů, Moskva do oblasti vyslala v srpnu navzdory protestům Kyjeva, bez povolení ukrajinských úřadů a bez dohodnutého doprovodu pracovníků Červeného kříže. Oba konvoje využily ruský přechod Doněck, sousedící s ukrajinským hraničním přechodem Izvaryne, který je pod kontrolou povstalců.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace