Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Společnost DIC získala právo obchodovat na Dubajské diamantové burze díky členství v DDE! Jde o úspěch ve světovém měřítku

07.07.2014
Společnost DIC získala právo obchodovat na Dubajské diamantové burze díky členství v DDE! Jde o úspěch ve světovém měřítku

Autor: Archiv

Popisek: Diamant, ilustrační foto

V červnu 2014 přijala Dubajská diamantová burza - Dubai Diamond Exchange (DDE) - prezidenta Diamonds International Corporation (DIC) MUDr. Luboše Říhu za svého člena. DIC je již několik let členem a akcionářem nejstarší diamantové burzy v Antverpách, vstupem do DDE však získává právo obchodovat také na Dubajské diamantové burze.

DDE je prvním arabským členem Světové federace diamantových burz (WFDB) a jejich členem se může stát pouze obchodník, který v branži působí minimálně dva roky, je bezúhonný a má neposkvrněnou reputaci ve světě diamantového obchodu. Každého zájemce pak navíc musí odsouhlasit představenstvo diamantové burzy. Po získání členství podstupuje člen dvouletou zkušební dobu.

Úspěch ve světovém měřítku

„Tento úspěch je jasným ukazatelem posilování obchodní pozice společnosti DIC ve světovém měřítku, ” řekl prezident DIC MUDr. Luboš Říha.

Mezi výhody členství patří právo prezentování jedince jako „člena Dubajské diamantové burzy“, přístup na obchodní podlaží burzy a právo obchodovat na Dubajské diamantové burze. Členové se pak dále mohou účastnit obchodních mítinků DDE, mají přímý přístup k rozsáhlým kontaktům a možnostem burzy, jako jsou diamantové aukce, nejnovější statistická data a bezpečnostní schránky.

 

Dubai Diamond Exchange sídlí v Dubaji v Almas Tower.

„DIC se tímto stává respektovaným partnerem pro ostatní členy Dubajské diamantové burzy,” dodal MUDr. Luboš Říha.

Jako součást mezinárodního burzovního celku se členové DDE mohou účastnit konferencí (WFDB) a používat stejné obchodní praktiky jako všichni další členové federace diamantových burz.

O Dubajské diamantové burze

Dubajskou diamantovou burzu (DDE) založilo DMCC (Dubai Multi Commodities Centre – Dubajské multikomoditní centrum) v roce 2005, aby dále propagovalo Dubaj jako moderní, zodpovědné tržní prostředí s infrastrukturou a logistikou na světové úrovni.  Sídlem burzy je majestátní mrakodrap zvaný Almas Tower, který patří, při své výšce 363 metrů a 74 patry, k nejvyšším mrakodrapům v Dubaji.

Cíle burzy DDE jsou především prosazování zájmů a vývoje průmyslů zaměřených na diamanty, drahé kameny a šperky na Blízkém východě. Dále pak dodržování spravedlivých a férových principů a vymýcení nekalých obchodních praktik. DDE kromě toho usiluje o úzkou spolupráci s vládními agenturami Spojených Arabských Emirátů a se zahraničím s cílem zajistit ekonomický a etický blahobyt výše uvedených průmyslů.

Světová federace diamantových burz (WFDB) byla založena v roce 1947 a poskytuje právní rámec mezinárodnímu obchodu s diamanty. WFDB se schází za účelem schvalování pravidel závazných pro členy diamantových burz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace