Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Andreje Babiše zaskočila bývalá novinářská hvězda z TV Nova, kterou si jistě pamatujete. Takto to dopadlo

17.06.2014
Andreje Babiše zaskočila bývalá novinářská hvězda z TV Nova, kterou si jistě pamatujete. Takto to dopadlo

Autor: archiv

Popisek: Andrej Babiš

Na tiskové konferenci po jednání vlády byl vicepremiér Andrej Babiš zaskočen, když se ho jeden z novinářů nečekaně zeptal na podvodný pořad, který běží na televizi, jež patří Agrofertu. Šlo o bývalého reportéra TV Nova Jana Tunu.

Dotaz vicepremiérovi položil novinář Jan Tuna, který dříve dlouze působil na TV Nova a nyní se na brífink dostal jako zaměstnanec serveru Stream.cz. Poukázal na pořad Music game, jejž vysílá TV Óčko a na který upozorňovala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Jde totiž údajně o podvod, kde jsou okrádáni diváci – pořad ale dále běží a nikdo zatím nebyl potrestán.

Andrej Babiš však připustil, že o tomto pořadu neví, a tak to ani zatím nemohl řešit. „Na Óčko nekoukám, já koukám jen na ČT 24, takže nemám tuto informaci,“ přiznal ministr financí.

Zároveň pak dodal, že tento problém nemůže řešit, neboť odešel z Agrofertu, a tak o médiích, která spadají pod vydavatelství Mafra, nerozhoduje. „Já neřídím Óčko ani nevolám do Mafry. To mám zakázáno, jak je známo,“ řekl Babiš. „Musíte položit otázku panu Košíkovi, to je šéf Agrofert Média.“

Další vládní kroky…

Jinak vláda na brífinku oznámila některé změny, na nichž se dohodla. Například v pondělí schválila předběžné návrhy výdajů a příjmů jednotlivých ministerstev a dalších kapitol státního rozpočtu. Zároveň se kabinet shodl, že schodek rozpočtu bude příští rok 100 miliard korun.

Nyní bude vláda podle Babiše o rozpočtu dále debatovat prakticky až do září, kdy musí návrh schválit a předložit sněmovně. 

Vláda se také shodla, aby zachránce stovek židovských dětí Nicholas Winton dostal Řád Bílého lva. Hlava státu i vláda také zachránci poslala blahopřejný dopis k jeho 105. narozeninám. 

Vláda rovněž rozhodla o uzavření investiční smlouvy mezi Českem a korejským výrobcem pneumatik Nexen. Investice za 22,8 miliardy korun přinese podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v prvních letech nejméně 1000 pracovních míst Ústeckému kraji, v němž bude společnost působit. Do budoucna by Nexen mohl v průmyslové zóně Triangle na Žatecku investovat až 40 miliard korun, což by byla největší zahraniční investice v Česku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace