Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Pancová a Kott se vzali, dřív než je soud pošle do krymu. Proč nepozvali na svatbu Ratha? Víme to

10.06.2014
Pancová a Kott se vzali, dřív než je soud pošle do krymu. Proč nepozvali na svatbu Ratha? Víme to

Autor: archiv

Popisek: Petr Kott, David Rath a Kateřina Pancová na lavici obžalovaných. O víkendu se Petrovi a Kateřině dostalo božího požehnání v kostele a budou prý až do smrti spolu sdílet dobré i zlé. Bude k tomu patřit i kriminál?

Mezi politiky, válčícími se zákonem, zřejmě vypukla epidemie. Poté co se oženil se svou milenkou Janou Nagyovou expremiér Petr Nečas, do chomoutu ho následoval minulý víkend bývalý poslanec Petr Kott, jemuž řekla „ano“ spoluobviněná Kateřina Pancová. Davida Ratha, v jehož korupční kauze se koupou, však na svatbu nepozvali.

Vývoj mezilidských vztahů v nejvyšší politice poslední dobou napovídá, že poslanci nejspíš budou mít brzy k projednávání zbrusu nové téma. Zatímco před listopadovou revolucí bylo běžné, že manželské studentské páry mohly společně bydlet ‚za pár šupů‘ na vysokoškolských kolejích i se svými potomky, množící se trestní kauzy v nejvyšší politice si zřejmě vyžádají opatření, jež by se stalo unikátní novinkou v celosvětovém měřítku. Jestli půjde vývoj dál stejným tempem, uživíme brzy v České republice manželskou věznici pro provinilé politiky a vysoké státní zaměstnance.

O klienty nebude nouze

Příkladem všem nevěrným veřejně činným provinilcům šel loni v září bývalý premiér Petr Nečas, když se oženil se svou milenkou a bývalou šéfkou kabinetu v jedné osobě Janou Nagyovou. Zatímco část jejích hříchů už míří do soudní síně, u Nečase je zatím ještě výsledek vyšetřování ve hvězdách – nebo spíš v přísně střežených policejních spisech. Nečas jako pravověrný katolík však pojal svůj nový vztah podle církevního nařízení, že manželé spolu mají jít životem v dobrém i ve zlém. Pokud ale nakonec dojde spíš na to druhé, společná manželská cela by se jim jistě šikla.

Novomanželé Kateřina a Petr Kottovi. Oddáni byli o víkendu v Břevnovském klášteře

Novomanželé Kateřina a Petr Kottovi. Oddáni byli o víkendu v Břevnovském klášteře

Z premiéra, který si v koncích svého působení sekl největší ostudu v historii české demokracie, si nyní vzal příklad další kontroverzní pár – aktéři korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Bývalý poslanec Petr Kott se oženil v Břevnovském klášteře s Kateřinou Pancovou, s níž společně čelí i obvinění z úplatkářství a korupce při výběrových řízeních ve Středočeském kraji. Vzali se dokonce v kostele, obřadu se ale zúčastnilo pouze 13 lidí, tedy jen nejbližší rodina.

Exhejtmana nepozvali

„Cítím se krásně, je to zvláštní, už jenom to, že když zazvoní telefon, musím se představit jiným jménem,“ prozradila v exkluzivním rozhovoru pro TV Nova zjihlá novomanželka Kateřina Kottová, dříve Pancová. A proč na svatbu nepozvali dlouholetého přítele a spolupracovníka Davida Ratha, s nímž sdílení společnou lavici obžalovaných? „Protože jsme chtěli, aby to proběhlo přesně takhle, nic jsme nikomu neřekli,“ vysvětlila Kottová a dodala: „Pro všechny to bude asi velké překvapení.“

Mária Slušná

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace