Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Někdejší Okamurova žena Klára Samková plánuje dát pěstí řediteli ČT. Co jí tak naštvalo? Víme i to, jak se jí povedlo shodit půl metráku

09.06.2014
Někdejší Okamurova žena Klára Samková plánuje dát pěstí řediteli ČT. Co jí tak naštvalo? Víme i to, jak se jí povedlo shodit půl metráku

Foto: Hans Štembera

Popisek: Advokátka Klára Samková

Známá advokátka Klára Samková se v sobotu na sociální síti rozhořčila nad úrovní seriálu První republika, který v současnosti vysílá veřejnoprávní Česká televize. „Vytočená“ byla zřejmě do té míry, že se nerozpakovala použít i vulgarismů. Na závěr vyjádřila ochotu fyzicky napadnout generálního ředitele ČT.

„Moje roztrpčení nad TV seriálem 'První republika' včera dosáhlo dalšího vrcholu, a to tak, že skutečně mám chuť jít tvůrcům osobně nakopat prdel, expersis verbis, a to každému zvlášť i kolektivně,“ píše Samková úvodem svého příspěvku ve zjevné nadsázce.

Poukazuje na to, že v seriálu jsou používány „absolutně nehorázné rekvizity a interiéry“. Podle ní všechny poukazují na přelom století nebo maximálně do roku 1910. Nadzvedla ji i další nepřesnost. V pořadu bylo uvedeno, že sada náprstků v krejčovském salónu stála tehdy 200,- Kč. „No to snad kdyby byly stříbrné a pozlacené.... Mám po svém dědečkovi - krejčím ve Znojmě - ještě nějaké zachované účty,“ vysvětlila, proč si může dovolit zmíněnou pasáž kritizovat.

Doufám, že předseda komory půjde dát řediteli ČT pěstí

Samková upozornila také na některé pokleslé stereotypy, kdy Cikánka Haydée coby médium komunikuje se záhrobím pomocí siderického kyvadélka a následně se v hypnóze svíjí v křečích.

Pozastavila se i nad obsahem posledního dílu, kdy advokát svým klientům zpronevěřil 600.000,- Kč, což prý byla v dané době naprosto grandiózní suma. „...následně je zavraždil, potom zavraždil četníka a chystal se zavraždit Jaroslava Valentu pod pohrůžkou zavraždění jeho dětí....,“ popisuje obsah dílu Samková, která připouští, že všichni její kolegové nemusejí být „zlatíčka“, ale o něčem takovém jsem mezi advokáty prý nikdy neslyšela. „Doufám, že v pondělí bude stát předseda ČAK na hlavní bráně ČT a půjde dát osobně panu řediteli pěstí... Jsem připravena jej zastoupit, kdyby nám náhodou pan předseda umdléval...,“ dodala známá advokátka.

Zhubla o 48 kilo a do dvou měsíců se znovu vdala

Známá pražská advokátka, bývalá poslankyně federálního parlamentu a někdejší lídryně Okamurova Úsvitu do eurovoleb Klára Samková se před časem rozhodla radikálně změnit svůj život. Podstoupila operaci žaludku, zhubla a změnila image. Výsledkem je nejen proměna v krásnou ženu, ale také nový vztah a druhé manželství, jak prozradila v pořadu ČT 13. komnata.

Klára Samková na sebe upozornila již jako mladá poslankyně Federálního shromáždění na počátku devadesátých let, kdy hájila barvy Romské občanské iniciativy. Přestože není Romka, jak jí bývá někdy podsouváno – vzala si romského aktivistu Ivana Veselého. Mají spolu dceru Dariu Alžbětu. Svůj výrazný vzhled přičítá Klára Samková italskému předkovi. Pochází z Brna, z rodiny kunsthistoriků.

Léta se trápila se svým vzhledem a nadváhou, až se jednoho dne rozhodla pro radikální řešení: Podstoupila operaci žaludku, tzv. by-pass a plastiku břišní stěny. Zhubla celkem 48 kg. O tom, že se dokonale proměnila z nevýrazné ženy v krásku, svědčí mimo jiné fakt, že její manžel neunesl tuto proměnu a manželství skončilo rozvodem. Klára Samková se hned za dva měsíce vdala znovu – sama říká, že z lásky. S novou image jí přibyla síla k řešení nových právnických sporů – má za sebou mimo jiné jedenáct vyhraných soudních jednání ve Štrasburku. Založila novou kancelář, kde zaměstnávala výhradně ženy – a většinou blondýny a kam se také po nepovedené epizodě s eurovolbami, kdy ji pár dnů před hlasováním Tomio Okamura vyhodil z kandidátky, vrátila. Sama o své změně říká, že nikdy není pozdě začít a že to doporučuje všem ženám.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová