Eurovolby prý nejsou atraktivní a voliči na ně kašlou. Vybrali jsme 9 nejvíce sexy kandidátů a kandidátek, kteří nažhaví Brusel
22.05.2014
Foto: archiv
Popisek: Někteří kandidáti do europarlamentu mohou výrazně zabojovat i svým vzhledem
Do Evropského parlamentu kandiduje 852 kandidátů z 38 stran, hnutí a koalic, z nichž o víkendových volbách vybereme 21 „vyvolených“. I mezi nimi je pár pěkných koček, na nichž zálibně spočine oko nejednoho voliče. A na své si přijdou i voličky.
Na sexy taktiku, s níž přes pěti lety vytáhly do parlamentních voleb Věci veřejné, tentokrát žádná politická strana ani hnutí nevsadilo. Namísto billboardů, z nichž se na podzim 2009 smály půvabné, mladé a tehdy ještě nadějné političky v plavkách, vsadili nynější uchazeči o přízeň národa na serióznost. I tak se ale mezi nimi rozhodně najdou tací, na něž je radost pohledět.
Nezdolná optimistka

Asistentská práce pro europoslance Jiřího Havla se Monice Hermannové z ČSSD tak zalíbila, že by ráda do Bruselu sama za sebe. Je přesvědčená, že nám unie může pomoci dotáhnout se na životní úroveň sousedů, jako je Německo. Studium se jí prý stalo koníčkem, a tak přispívá do různých ekonomických a právních platforem. A když jí zbude čas, tráví ho v kynologickém klubu ve Starém Plzenci se svou fenkou leonbergera.
Třešinka pro pány

Jednadvacetiletá studentka z Trhových Svin Pavla Šlahůnková je sice bezpartijní, kandiduje však za KSČM. Velmi jí leží na srdci školství, které by prý nemělo být závislé pouze na penězích. Hlavně ji ale trápí možnost uplatnění po ukončení studia – chtěla by prosadit právo na práci po ukončení školy u nás i v celé Evropě. A ráda by rovnost pro všechny. Kdepak už jsme to jenom slyšeli?
Sexy Alžířan z Vysočiny

Charismatický třicetiletý politolog Reda Ifrah, kandidující za TOP 09, svůj alžírský původ rozhodně nezapře. Již dva roky plýtvá svými půvaby na chodbách Ministerstva životního prostředí, nezapomíná ale ani na svůj domov na Vysočině – ve Žďáru nad Sázavou působí v zastupitelstvu. Rád cestuje, hraje tenis a fotbal.
Sexy dáma

Olga Sedláčková ze strany SNK Evropští demokraté by se chtěla v EP věnovatpředevším oblasti informačních a komunikačních technologií, s nimiž má bohaté zkušenosti. Zastupitelka Prahy 13 patří k významným bojovníkům proti hazardu. Velmi ji prý baví práce v mezinárodních týmech, nejvíc ale touží po plošném zavedení vysokorychlostního internetu po celé ČR. Jak toho chce dosáhnout? Prý si to bude muset odpracovat. Jak a kde, to zatím neupřesnila.
Vytoužený návrat

Osmatřicetiletá diplomatka Dita Charanzová, kandidující za Hnutí ANO, se již podílela na přípravách naší republiky na přistoupení k Evropské unii, během předsednictví ČR v EU předsedala výboru Rady EU pro obchodní politiku. V současnosti sice pracuje jako televizní redaktorka Rady Evropy, takže žije střídavě v Praze a Štrasburku, zřejmě to ale přece jenom není ono. Přinejmenším europoslanci berou víc.
Kritik digitální totality

Třiatřicetiletý předseda Pirátské strany Ivan Bartoš pochází z Jablonce nad Nisou, už 15 let ale žije v Praze. Pracuje jako funkční architekt v mezinárodní telekomunikační společnosti. Jeho cílem je ochránit lidstvo před „digitální totalitou“. Jako DJ mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele. Je vášnivý čtenář, nehraje počítačové hry a největšími hodnotami jsou pro něj svoboda a vzájemná tolerance. Má psa, dva pískomily a chová křečky.
Superkočka s titulem

Pokud jde o ženy, uměl si Tomio Okamura vždy vybrat – právnička Kateřina Radostová, kandidující za jeho hnutí Úsvit, by se v showbyznysu určitě neztratila. Přesto se raději specializuje na obchodní a sportovní právo a politickým vodám se doposud vyhýbala. Tvrdí, že „Evropa by měla pískat spravedlivě, a má prý mimořádné předpoklady pro světovou komunikaci. Jaképak asi?
Evropské divadlo

Podle herečky, producentky a kostýmní výtvarnice Simony Chytrové z Věcí veřejných strany leckdy vidí evropský parlament jako jakousi garáž pro staré a zprofanované politiky, které chtějí uklidit z domácí politické scény. Má bohaté zkušenosti ze spolupráce s Italy a Francouzy, takže proč by nezvládla i Evropský parlament. Jeviště jako jeviště. Manželka režiséra Víta Olmera se prý nebojí vůbec ničeho.
Náboženský gulášek

Kandidát Strany zelených Šádí Shanaáh se narodil v Praze jako syn Češky a Palestince, do první a druhé třídy však chodil v palestinském uprchlickém táboře v Jordánsku. Vypěstoval si silný instinkt pro spravedlnost, solidaritu, upřímnost a nenásilí. Slušní lidé by podle něj neměli rezignovat na politické aktivity a omezit se pouze na kritiku. Je čerstvě ženatý s občankou Ruské federace, svatbu měl v anglikánském kostele v Cambridge, manželka je pravoslavného vyznání, otec muslim a matka katolička.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Adina Janovská