Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Bojíme se o své rodiny, vzkazují novináři na novém webu. A rozepisují se nepěkně o šéfovi Topky

20.05.2014
Bojíme se o své rodiny, vzkazují novináři na novém webu. A rozepisují se nepěkně o šéfovi Topky

Autor: TOP 09

Popisek: Miroslav Kalousek

V předčasných volbách do sněmovny TOP 09 nedopadla nejhůř a vzhledem ke svému výsledku také obdržela přiměřený finanční příspěvek od státu. Místopředsedovi strany Miroslavu Kalouskovi to ale podle všeho nestačí a snaží se získávat další peníze. Totéž platí i před volbami do Evropského parlamentu. Podnikatelé. Kteří by TOP 09 podarovali, ale však prý ke Kalouskovi příliš nehrnou. A jiná média o tom údajně nesmí psát.

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek prý shání pro stranu peníze, kde se dá, a to i před volbami do Evropského parlamentu. Podle informací serveru Pravda o politice.cz apeluje na všechny regionální předsedy strany, aby sezvali podnikatele z regionu, že tam přijede s předsedou strany Karlem Schwarzenbergem. Podnikatelé se ale ke Kalouskovi nehrnou a regionální šéfové se prý bojí mluvit. Odkazují raději na centrální vedení v Praze.

Kalousek prý nepochopil, že už není ministr

„Nejdřív tam bude kníže a potom potřebuju sezvat místní podnikatele a něco z nich dostat na kampaň… Miroslav Kalousek nepochopil, že už není ve funkci a moc toho z kapes byznysmenů nedostane. Že jde o pravdu, to potvrdilo několik setkání ve středních Čechách a několika dalších okresních městech. Kalousek tam se svým ansámblem sice dorazil, ale podnikatelů tam podle našich informací mnoho nebylo,“ informuje Pravda o politice.

Impuls k sepsání článku prý vzešel od jednoho nejmenovaného kolegy z Deníku, který nesměl patřičný článek sepsat. Novináři nově působící na webu Pravda o politice o sobě ale prohlašují, že budou psát jen a pouze pravdu a to i o věcech, o kterých se jinde nepíše, protože Babišova či Bakalova média mají údajně zakázáno poškozovat ty či ony zájmy. Jak to žurnalisté z nového webu vědí? Prý původně pracovali právě pro tato a jim podobná média, ale jednoho dne řekli tomuto typu cenzury stop. Hodlají tedy psát pravdu, ale budou tak činit pouze anonymně, neboť mají strach.

„Pod naše texty, které budou autorské, ale i přebírané, se nehodláme podepisovat. Proč? Ze strachu z odvety. My nejsme miliardáři. Nemáme vlastní fízly a rozvědčíky. Za to máme rodiny. Prostě a jednoduše nechceme ukazovat svou identitu. Proto děkujeme šéfredaktorovi Janu Uhlířovi, fantomovi české žurnalistiky za to, že nás vzal pod svá křídla a za správu těchto stránek,“ dočteme se na Pravda o politice.cz.

Myslí to Niedernayer s politikou vážně?

K dokreslení celé situace v TOP 09 před eurovolbami přinášejí svou trošku do mlýna i Lidové noviny. Exministr financí v jejich sobotním vydání ujišťoval čtenáře, že lídr kandidátky TOP 09 do europarlamentu Luděk Niedermayer není v čele jen pro ozdobu a v europarlamentu opravdu hodlá působit. Tímto tvrzením reagoval na námitku, že někdejší guvernér ČNB Zdeněk Tůma sice v roce 2010 vedl kandidátku TOP 09 v pražských komunálních volbách, ale z politiky se brzy zase stáhl. U někdejšího viceguvernéra ČNB Niedermayera to prý bude jinak.

„Luděk dlouho a odpovědně rozhodoval, i proto, že jsem s ním to rozhodování pro-obědval. Takže pokud se rozhodl pro kariéru europoslance, tak absolutně nepochybuji, že jím celou tu dobu bude,“ ujišťuje exministr financí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace