Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Chceme zákaz sýra? Pak eurovolby ignorujme! Kandidátka do Evropského parlamentu má netradiční názor

11.05.2014
Chceme zákaz sýra? Pak eurovolby ignorujme! Kandidátka do Evropského parlamentu má netradiční názor

Autor: archiv

Popisek: Volby do Evropského parlamentu bychom neměli odpískat předem. Jenom tak můžeme zabránit 'eurosnaživcům', aby nám otravovali život nesmyslnými zákazy.

Za dva týdny rozhodneme, koho pošleme do Evropského parlamentu hájit české zájmy. Ač jsou volby nesmírně podceňované – voliči je podle průzkumů řadí na okraj své pozornosti, rozhodují o našem životě víc, než si dokážeme nebo chceme připustit.

O Evropské unii se dozvídáme nejvíc v souvislosti se zákazy názvu pomazánkového másla, rumu či klasických žárovek, méně býváme informováni o stavbách nemocnic, silnic, škol či hotelů z prostředků eurofondů. A kolik jsme toho slyšeli například o novele zákona o spotřebitelském úvěru, který jde na ruku občanům?

Tažení proti šmejdům

Posun je díky europarlamentu také v ochraně před podvody a nekalými praktikami firem, které bychom klidně mohli nazvat evropským tažením proti šmejdům. „Samozřejmě se může stát, že někteří ‚eurosnaživci‘ budou chtít zakázat název sýr pro sýr s obsahem tuku v sušině méně než 30 procent. Pak je ale důležité, kolik normálně myslících europoslanců v Bruselu nebo Štrasburku bude. A to právě záleží na výsledku voleb, na zájmu českých voličů,“ říká advokátka Kateřina Radostová, nezávislá kandidátka do Evropského parlamentu za hnutí Úsvit.

Nejde jen o rum

V europarlamentu jde ale o víc než o rum nebo pomazánkové máslo. Velmi často nedoceňujeme, jak ovlivňuje české zákony, tedy každodenní život nás všech. Podle mnohých expertů má vliv až na 80 procent našich zákonů. Kupříkladu i na nakládání s penězi daňových poplatníků. Problém je, že do eurovoleb opět protlačují své lidi politické strany, které nedokázaly v plné míře využít možnosti, jaké nám Evropská unie poskytuje, jejich hlas byl málo slyšet a často jen poklonkovaly před zdánlivě silnějšími partnery. Aby tomu tak nebylo, účast ve volbách a výběr českých zástupců jsou důležité. Jen tak můžeme ovlivnit, aby se v Evropě pískalo spravedlivě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace