Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Střední Čechy proplatí zdravotnické poplatky za 24 milionů

09.05.2014
Střední Čechy proplatí zdravotnické poplatky za 24 milionů

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: peníze, ilustrační foto

Rada Středočeského kraje odsouhlasila proplacení zdravotnických regulačních poplatků za období říjen až prosinec loňského roku. Jedná se konkrétně o celkem 17 597 schválených žádostí a částku 24 milionů korun.

nformoval o tom web Středočeského kraje. "Úhradu zdravotnických poplatků neberu jen jako automatické plnění předvolebního slibu, ale především jako pomoc lidem, pro které tyto poplatky znamenají významný zásah do rodinného rozpočtu,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Středočeský kraj proplácí regulační poplatky formou daru od srpna 2010 jako jediný v České republice

Letos v lednu změnil Krajský úřad Středočeského kraje podmínky pro proplácení regulačních poplatků. „Kraj od 28. ledna 2014 hradí regulační poplatky pouze za uplynulé čtvrtletí. To znamená, že například pokud žadatel podal žádost o proplacení zdravotnických poplatků ve druhém čtvrtletí 2014, mohou mu být proplaceny pouze za první čtvrtletí 2014, nikoli starší,“ vysvětlila radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová.„Důvodem této změny bylo dosavadní předkládání žádostí o proplacení poplatků zpětně, kdy lidé mohli zasílat své žádosti o úhradu poplatků z doby až k 1. srpnu 2010, kdy kraj začal jako jediný z krajů poplatky proplácet. Nový systém zrychlí schvalování žádostí,“ doplnil hejtman Josef Řihák.

Středočeský kraj proplácí regulační poplatky formou daru od srpna 2010 jako jediný v České republice. Program platí pro všechna zdravotnická zařízení ve Středočeském kraji. Dosud kraj vyplatil celkem 42,6 milionu korun a vyhověl 22 525 žadatelům.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace