Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jsem nejbohatší ministr financí na světě! To stojí na Twitteru Andreje Babiše

03.05.2014
Jsem nejbohatší ministr financí na světě! To stojí na Twitteru Andreje Babiše

Autor: ANO

Popisek: Andrej Babiš

Jsem nejbohatší ministr financí na světě! Takhle se šéf hnutí ANO Andrej Babiš uvádí na Twitteru. Tedy ne na svém pravém účtu. Na internetu se totiž objevil další z mnoha falešných profilů vydávajících se za Andreje Babiše. Tento neoficiální účet strážce české pokladny je ve vyhledávači Google hned na druhém místě. Ti, kteří by rozdíl nepostřehli, se můžou dočíst například to, že se Babiš rád podívá na lesbický sex či potají popíjí becherovku s prezidentem Zemanem.

„ÁNO a bude lepšie! Som najbohatší minister financií na svete!“ představuje se na Twitteru Andrej Babiš, který již publikoval na 500 tweetů a má téměř 300 sledujících fanoušků. Poslední příspěvek neoficiálního profilu je z konce března. „Môžete ma odvolať #Agrofertu sa nevzdám! Čo som potreboval už mám zariadený!“ píše se na profilu. Až do tohoto tweetu autor stránky často přispíval a pravidelně komentoval aktuální dění. První tweet autor stránky publikoval 17. října loňského roku.

Mezi řadou příspěvků se můžeme dočíst třeba to, že spolu s prezidentem Milošem Zemanem potají popíjí basu becherovky nebo to, že bude poslancům prodávat lehké drogy. „Tak alkohol sme zakázali teraz začnem medzi poslancami predávať ľahké drogy samozřejmně z českej výroby!“ píše neoficiální profil Babiše. „Včera som počul že #Rittig mal 17 halierov z jednej MHD lístky no a čo?Ja mám 2,50 z každého litra bionafty 4,80 z kurčaťa 5,40 z kg prasaťa,“ zní další příspěvek.

Zmíněný neoficiální profil ministra financí není jediný a zřejmě ani ne poslední. O takových nepravých profilech píše i Daniel Dočekal, český internetový publicista. Ten připomíná, že podmínky užívání Twitteru umožňuji „vydávání“ se za někoho jiného s jasnou podmínkou; účet musí být označen, že nejde o reálnou osobu. „Twitter má v tomto ohledu pochopení pro parodii, satiru i řadu dalších věcí - byť samozřejmě pokud nějaký takový účet bude poškozovat toho, za koho se vydává, tak ani tady Twitter nebude mít příliš pochopení,“ míní Dočekal na serveru Pooh.cz.

Tweet roku

Rozpoznat oficiální profil tedy není nijak těžké. Ten Babišův má nyní 21 tisíc fanoušků. Na neoficiálním je navíc opravdu napsáno „Oficiálně neoficiální účet Anreje Babiše“. Navíc ani není příliš pravděpodobné, že by šéf ANO vyzýval prezidenta Zemana ke střílení občanů. „@Milos_Zeman skúsime sociologický pokus nechaj strieľať civilistov políciou a za ako dlho budú cudzinci retweetovat českej tweety?“ píše neoficiální profil Babiše.

O účty na Twitteru, ať už ty falešné nebo pravé, se zajímá i projekt Tweet roku. Ten má za cíl ukázat na význam českého Twitteru a každoročně přinášet pod značkou TWEET ROKU výčet toho nejlepšího za uplynulý rok. A právě tato anketa si loni všimla i Andreje Babiše. Dostal titul za Objev roku, se kterým se podělil s dalšími třemi nováčky českého Twitteru: novinářem Martinem Veselovským a sportovním komentátorem České televize Robertem Zárubou.

Populární ale není jenom jeho Twitter, Babiš je podle průzkumů i aktuálně nejdůvěryhodnějším politikem v Česku. A stejně je na tom i celé jeho hnutí. To by nyní podle průzkumu vyhrálo i volby do Poslanecké sněmovny ČR.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Babiš,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace