Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Andrej Babiš coby Viktor čistič. Přečtěte si, jaká kovbojka se odehrávala hned první večer na Ministerstvu financí

30.04.2014
Andrej Babiš coby Viktor čistič. Přečtěte si, jaká kovbojka se odehrávala hned první večer na Ministerstvu financí

Autor: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Za tři měsíce se vedení Ministerstva financí proměnilo k nepoznání. Andrej Babiš zahájil personální zemětřesení na svém úřadě takovým způsobem, kterému nemůže konkurovat nikdo z jeho kolegů. Celkem si na ministerstvu balilo věci pět náměstků, jedenáct šéfů odborů a několik ředitelů podniků a úřadů podřízených ministerstvu.

Ještě téhož dne, kdy Babiš v doprovodu premiéra Bohuslava Sobotky dorazil na ministerstvo, si nechal do kanceláře předvolat dosavadní „číslo dvě“ na ministerstvu, prvního náměstka Ladislava Minčiče. Sdělil mu, že s ním nepočítá ani jako s prvním náměstkem, ani jako s náměstkem pro oblasti daní. Na tento post bleskově jmenoval Simonu Hornochovou, post prvního náměstka pak zaujal náměstek pro finanční řízení Lukáš Wagenknecht.

Toho večera se k Babišovi podle Hospodářských novin měl dostavit ještě Milan Cícer, šéf Finančně analytického útvaru. O něm Babiš již v minulosti hovořil jako o „Kalouskovu agentovi“, nepřekvapí proto, že i on vzápětí skončil. Oficiálně požádal o uvolnění „z rodinných důvodů“, podle zdrojů z ministerstva však prý Babiš jasně naznačil, že s ním nepočítá.

Odchody „na vlastní žádost“

Obdobně „na vlastní žádost“ u Babiše skončilo mnoho dalších úředníků. Zejména značná část z jedenácti šéfů odborů, kteří ministerstvo opustili v posledním čtvrtroce. Jejich odchody řešili nadřízení náměstci, ti však připouštějí, že k některým jménům „vyjádřil svůj názor“ osobně pan ministr.

Náměstek pro majetek Ondřej Závodský prý nyní přemýšlí, jak se zbavit ředitele odboru Realizace dispozic s majetkem státu Libora Antoše. Oficiální cesta se nabízí v tom, že prakticky všechna agenda odboru byla převedena pod jiné sekce. Podle zákulisních informací však má být hlavním důvodem Antošovo angažmá v kauze poslaneckých trafikantů ODS. Právě Antoše totiž měl Petr Tluchoř „za sebe“ posadit do dozorčí rady Českých drah. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace