Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Babákovy knihy Medvědovi stojí pořád si všimli i v Rakousku a na Slovensku. Zaujal je sex ve sněmovně i Nečas

19.04.2014
Babákovy knihy Medvědovi stojí pořád si všimli i v Rakousku a na Slovensku. Zaujal je sex ve sněmovně i Nečas

Autor: Hans Štembera

Popisek: Exposlanec Babák pokřtil svůj knižní debut v Hard Rock Café.

I web rakouského deníku Tiroler Tageszeitung si povšiml knihy bývalého poslance Věcí veřejných Michala Babáka. Místo pikantností o alkoholismu ve sněmovně jej však zaujalo především tvrzení z Babákovy knihy, že na pádu vlády Petra Nečase v červnu 2013 měly mít podíl zájmy USA.

Server odkazuje na Babákovu knihu a píše, že základem pádu Nečasovy vlády měl být zájem americko-japonského koncernu Westinghouse o dostavbu jaderné elektrárny v Temelíně. Pak z knihy cituje, že v červnu 2013 už  bylo zřejmé, že společnost nemá šanci v tendru na dostavbu Temelína uspět, ale odmítala se s tím smířit. „Proto pro americké tajné služby nebylo problémem u nás vyvolat krizi, která vedla k pádu vlády,“ cituje z knihy.

Pak rekapituluje, že Nečasova vláda padla v polovině června 2013 po mnoha aférách, z nichž ta poslední se točila kolem „uplácení“ rebelujících koaličních poslanců lukrativními místy ve státních podnicích a sledování premiérovy manželky vojenskou rozvědkou, iniciované šéfkou premiérovy kanceláře.

Pak server připomíná, že zakázka na Temelín byla odhadována na 200-300 miliard korun a před nedávnem byla zastavena. Důvodem podle Rakušanů byly pochybnosti o ekonomické smysluplnosti projektu vzhledem k cenám elektřiny.   

Slovensko zaujal hlavně sex ve sněmovně

Babákovy  knihy si nově všimli i na Slovensku, kde citují Babákovy vzpomínky na „sexuální hrátky“ v Poslanecké sněmovně.

Mladá a politicky nadržená Kočí nebyla složitým cílem k ‚oblbnutí‘. Stačilo jí slíbit nějaký ten bakšiš a funkci, tehdy se velmi mluvilo o místě v Bruselu nebo Štrasburku. Samozřejmě, že to nikdo nemyslel vážně,“ napsal mimo jiné Michal Babák.

Slovenský bulvární server Cas.sk, který si všiml knihy českého exposlance, také dodává, že Kočí měla obveselovat mimo jiné Petra Tluchoře, jednoho z trojice exposlanců ODS, kteří figurují v kauze Nagyová.

Babákova kniha obecně odhaluje i další „radovánky“ poslanců za vlády Petra Nečase. Ne všichni s tím ale souhlasí. „Alkoholové výpary zřejmě ovlivnily pana exposlance Babáka do takové míry, že jeho fantazie je nesmírná. Že by sněmovna byla sídlem sexuálních her, to si neumím ani představit,“ napsal například bývalý premiér Jiří Paroubek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace