Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Řidič terénního vozidla uhořel při jeho požáru na poli

06.04.2014
Řidič terénního vozidla uhořel při jeho požáru na poli

Autor: archiv HZS

Popisek: Hasiči, ilustrační foto

Požár terénního vozidla, odstaveného na louce mezi obcemi Hřebeč a Hostouň, byl na tísňovou linku hasičů oznámen v úterý 1. dubna. Krajským operačním a informačním střediskem byla na místo události vyslána zásahová jednotka ze stanice Kladno.

Informoval o tom vyšetřovatel požárů HZS Středočeského kraje Jiří Pospíšil. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár terénního vozidla v plném rozsahu, které již dohořívalo. Vozidlo se nacházelo mezi obcemi Hřebeč a Hostouň, na polní cestě vedoucí k myslivecké odchovně bažantů.

Nalezené lidské tělo bylo po vyproštění z vozidla převezeno pohřební službou na nařízenou soudní pitvou

Na úplnou likvidaci požáru byl nasazen vysokotlaký proud vody v dýchací technice. Během dohašování vnitřního prostoru vozidla bylo na místě řidiče nalezeno torzo ohořelého lidského těla. Na místo byla povolána hlídka PČR a krajský vyšetřovatel požárů. Dále se na místo dostavil ředitel územního odboru Kladno HZS Středočeského kraje.

Následně se na místo postupně dostavila vyšetřovací skupina SKPV Kladno, technik PČR, stálá výjezdová skupina SKPV Středočeského kraje, výjezdová skupina Kriminalistického ústavu, soudní lékař na ohledání torza lidského těla a psovodi se služebními psi pro detekci akcelerantů hoření a vyhledávání osob.

Nalezené lidské tělo bylo po vyproštění z vozidla převezeno pohřební službou na nařízenou soudní pitvou, která by měla pomoci k objasnění příčiny úmrtí a identifikaci osoby. Požárem degradované vozidlo bylo zajištěno Policií ČR.

Jednalo o sebevražedný čin či likvidaci stop?

Škoda na vozidle byla odhadnuta na 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo vyšetřovateli HZS stanoveno úmyslné zapálení pomocí hořlavé kapaliny. Zdali se jednalo o sebevražedný čin či likvidaci stop po násilném trestném činu je předmětem šetření kriminální policie.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace