Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Babiš vyhazuje: Pokud se na tomto seznamu uvidíte, tak jste přišli o práci

02.04.2014
Babiš vyhazuje: Pokud se na tomto seznamu uvidíte, tak jste přišli o práci

Autor: aTeo

Popisek: Andrej Babiš, který bude v nadcházejících volbách kandidovat v Praze, očima potměšilého grafika aTeo

První místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš rozhodl o změně organizační struktury a o personálních změnách na Ministerstvu financí k 1. dubnu 2014. Cílem těchto změn je zvýšení efektivity řízení ministerstva a zlepšení práce úřadu. Seznam lidí, kteří už dále nemají na resortu co dělat, získaly KrajskéListy.cz.

V souvislosti s organizačními změnami tak byl snížen počet náměstků ministra financí. Sekce Finanční trh byla sloučena se sekcí Mezinárodní vztahy, kterou nově povede náměstek ministra Martin Pros. Agenda strategických společností a investičních pobídek byla převedena přímo pod ministra financí. Odbor Kabinet ministra byl zrušen a místo něj vzniklo samostatné oddělení, které nově spadá do sekce Kabinet a řízení úřadu.

V rámci personálních změn byl odvolán náměstek ministra financí pro finanční trh Radek Urban a odvolána byla též náměstkyně ministra financí pro mezinárodní vztahy Eva Anderová. Dále byli odvoláni ředitel odboru Řízení a provoz ICT resortu Luděk Novotný, ředitel odboru Účetnictví a audit Petr Plesnivý a ředitel odboru Bezpečnost a krizové řízení Radomír Kop. Své působení na Ministerstvu financí ukončil také ředitel odboru Hospodaření s majetkem státu Igor Fojtík.

Proti Babišovým krokům se opakovaně vyslovuje především jeho předchůdce Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten v rozhovoru například upozornil, že „Andrej Babiš potřebuje výhodné úvěrové podmínky za desítky miliard a ve funkci ministra financí je v ideální pozici, kdy mu na to všichni přispějeme a nikdo se to nikdy nedozví."

Ve sporu kvůli některým rozhodnutím, a to zejména kvůli držení holdingu Agrofert, je s Babišem také premiér Sobotka (ČSSD). Na jeho slova o střetu zájmů předseda hnutí ANO reagoval, že jej "pan premiér může klidně odvolat a najít si nového koaličního partnera, nebo vyhlásit předčasné volby."

V nich by hnutí ANO podle všech agenturních výzkumů dominovalo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace