Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sebevražda pilotů je prý úplně na hlavu, zato nukleární hlavice na palubě.... Čtěte novou teorii o zmizelém letadle

22.03.2014
Sebevražda pilotů je prý úplně na hlavu, zato nukleární hlavice na palubě.... Čtěte novou teorii o zmizelém letadle

Autor: cs.wikipedia.org

Popisek: Boeing 777, ilustrační foto

Pátrání po zmizelém malajském letadle stále pokračuje, ale komplikují ho rozmary počasí. Pátrají po něm desítky zemí za pomoci letadel i lodí, ale zatím bez úspěchu. Většina z 239 cestujících na palubě byli Číňané a Čína po zmizelém letadle pátrá intenzivně. Za pozornost ale stojí informace, že Indie odmítá umožnit pátrání v některých oblastech s obavou, že by mohlo jít o špionážní pokus Číny. Objevila se dokonce i spekulace spojující únos letounu s 11. zářím 2001.

Český rozhlas přinesl informace o tom, že Indie odmítla čínské straně do oblasti Andamanského moře s odůvodněním obav ze špionáže. Server aeronet.cz přináší úvahu, ve které se pokouší vyvrátit spekulace o sebevraždě pilotů. Místo toho nastoluje zcela jinou otázku.

„A co se týče možné sebevraždy pilotů, to je strašně fajn teorie, ale úplně na hlavu, protože to by se v kabině museli potkat dva sebevrazi, a ještě předtím, než by to zapíchli někde do moře, by museli vypnout pasažérům mobily a tablety, protože je dobře známo, že při havárii letadla do vody zůstanou na hladině kufry, kabelky, igelitové tašky a v nich zapnuté mobily, protože lidé zkrátka nejsou všichni ukáznění a nemají mobily v "airplane režimu" s vypnutým GSM vysílačem. Sebevražedný pilot by věděl, že ho najdou.,“ zdůrazňuje autor podepsaný jako Vedoucí kolotoče.

Cestující byli pravděpodobně „odstraněni“

V Indickém oceánu je prý ostrůvek Diego Garcia na němž je jak přistávací dráha, tak radary, které mají sledovat případné hrozby v podobě raket odpálených z Číny či Pákistánu. Existuje prý možnost, že někdo na dálku převzal řízení letadla a přistál s ním na tomto ostrůvku. Cestující měli být podle úvah uveřejněných na serveru aeronet.cz zavražděni, aby operaci neprozradili.

„Důležité ale je říct, k čemu se takové letadlo použije. Použije se jako dálkově ovládaný dron naplněný výbušninami či urychlovačem hoření a napálí se s letadlem do výškové budovy. Ta potom díky urychlovači hoření shoří jako papír. Může jít ale o pokročilejší plán, na palubu se uloží nukleární bomba. Letadlo se pošle do vzduchu, změní se mu volací kód, vletí do vzdušného prostoru třeba nad Los Angeles a bomba se odpálí. Následně se z útoku obviní Irán nebo Moskva, protože se najdou "důkazy".“, pokračuje v úvahách autor

Ukrást letadlo v noci se zdá příhodné, lidé snáze uvěří tomu, že se zřítilo do moře. Letový odpovídač letadla ukradeného na dálku může být na malém ostrůvku přeprogramován tak, aby se letadlo „tvářilo“ jako jiný existující stroj, a pak už ni nebrání popsanému útoku.

Jen je ještě třeba zamyslet se nad tím, zda někdo dnes potřebuje nové 11. září a pokud ano, tak kdo. Takovýto útok by mohl rozpoutat globální válku, ze které by podle autora profitovaly Spojené státy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .');

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace