Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Poslanec, letec a syn Karla Černocha prozradil tajemství o zmizelém malajském letadle

19.03.2014
Poslanec, letec a syn Karla Černocha prozradil tajemství o zmizelém malajském letadle

Autor: cs.wikipedia.org

Popisek: Boeing 777, ilustrační foto

Syn známého zpěváka Karla Černocha a poslanec za Středočeský kraj Marek Černoch (Úsvit přímé demokracie) se také věnuje zpěvu. Mimo to absolvoval i výcvik dopravního pilota, později dokonce létal na Boeingu 737. A jako pilot se vyjádřil k záhadě zmizelého malajského Boeingu 777. Na jeho palubě bylo 239 lidí a dosud nebyl nalezen.

Letoun odstartoval v pátek 7. března z Kuala Lumpuru a měl namířeno do Pekingu. V jednu chvíli ale zmizel z radarů a dosud nikdo neví, kam se poděl. Nepotvrdilo se ani to, že by se zřítil. Podle informací Českého rozhlasu se do pátrání po letounu zapojilo už 26 zemí.

Proč by se piloti vůbec pokoušeli o zmizení?

Český poslanec se zkušenostmi pilota k tomu na sociální síti Facebook poznamenal, že Boeing není malé letadlo a nezvládne přistát na menším letišti. „Podle zpráv, které mám z medií, letoun změnil kurz a odmlčel se během chvíle. Vypnout všechna komunikační zařízení najednou je téměř nemožné a některá pracují dokonce automticky,“ upozorňuje poslanec.  A pokud už vypnuty jsou, letadlo je zjistitelné i dál.

Proč by se piloti vůbec pokoušeli o zmizení? „Důvodem by musela tedy být buď fatální situace v letadle (výbuch, rychlý a přesně promyšlený únos), nebo záměr pilotů - v historii leteckých nehod již sebevražda pilota s plně obsazeným letadlem byla,“ pokračuje poslanec - pilot.

Nálezy simulátorů

Podle Černocha nelze ale vyloučit ani únos letadla, protože dosah radarů není neomezený a na Zemi existují místa, na kterých by i tak velké letadlo, jakým Boeing 777 je, mohlo zmizet. Pokud by šlo o nehodu, kterou by cestující přežili, pravděpodobně by se již ozvali. Černoch se proto domnívá, že letadlo se nejpravděpodobněji zřítilo. Je mu ale divné, proč by se po zřícení nezačal ozývat nouzový signál. K tomu po zřícení docházívá.

Nijak zvlášť ho nezrazila ani informace vyšetřovatelů, že pilot zmizelého letounu měl doma simulátor. „Komerční simulátory dnes nabízejí k dokoupení propracované modely reálných letadel, kde je plně funkční kokpit a systémy, a protože dopravní letadlo není „koloběžka“, zkouší si a učí se mnoho pilotů postupy ve virtuální kabině právě takových simulátorů. Znám to ze své zkušenosti, zkoušel jsem si nejen klasické postupy, ale i různé postupy přistání na vybraných letištích, nebo řešení nestandardních situací. Navíc, létání je víc než práce, a znám hodně kolegů, kteří se vrátili z reálného letu, a na simulátoru doma si dali ještě virtuální let do Ameriky,“ uzavřel Černoch s tím, že nezbývá, než v případě zmizelého dopravního letadla doufat v nejlepší možné vyústění, tedy v přežití lidí.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace