Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlaky na trati Kralupy - Slaný - Louny budou bez průvodčích. Co čeká černé pasažéry?

01.03.2014
Vlaky na trati Kralupy - Slaný - Louny budou bez průvodčích. Co čeká černé pasažéry?

Autor: profimedia.cz

Popisek: České dráhy šetří a ruší méně vytížené spoje

Od 1. března bude na trati č. 110, Kralupy nad Vltavou - Slaný - Louny, zaveden tzv. Specifický způsob odbavování cestujících. Většina osobních vlaků již nebude doprovázena průvodčími a na samotných cestujících tak spočívá více odpovědnosti za své odbavení.

Průvodčí budou jezdit pouze na vybraných vlacích ve dnech školního vyučování, v úseku Kralupy nad Vltavou - Slaný a zpět. Informovala o tom referentka městského marketingu Kralup nad Vltravou Lenka Moravcová.

Cestující s jízdenkou eTiket má povinnost vždy nechat ověřit platnost svého dokladu při nástupu do vlaku strojvedoucím

Cestující má povinnost nastoupit do vlaku bez průvodčího s předem zakoupeným jízdním dokladem. Cestující je povinen bezprostředně po nástupu do vlaku označit jízdenku na lícové straně (ve směru oranžových šipek) v označovači nebo ji předložit ve voze bez označovače strojvedoucímu.

V označovači se neoznačují sešitky KMB, traťové jízdenky, mezinárodní jízdní doklady, jízdenky vydané z POP, jízdenky zakoupené v automatu v tomtéž vlaku a lepenkové jízdenky. Cestující s jízdenkou eTiket má povinnost vždy nechat ověřit platnost svého dokladu při nástupu do vlaku strojvedoucím.

Cestující bez jízdního dokladu a cestující nastupující do vozu bez označovače jsou povinni nastupovat do vlaku dveřmi umístěnými nejblíže stanovišti strojvedoucího. Zadními dveřmi vozu vybaveného označovačem a do přívěsného vozu mohou nastoupit pouze cestující s předem zakoupeným platným jízdním dokladem.

Co čeká černé pasažéry

Kontrolu jízdenek je oprávněn při nástupu předními dveřmi vlaku provádět strojvedoucí, namátkovou kontrolu provádí strojvedoucí nebo ostatní pověření zaměstnanci ČD.

Jízdenka bez označení, vyjma případů vyjmenovaných výše, nebo jízdenka označená v označovači opakovaně (vyjma zpáteční jízdenky) je v daném vlaku neplatná. Cestující, který takovou jízdenku předloží nebo při kontrole jízdních dokladů nepředloží pověřenému zaměstnanci ČD žádnou jízdenku, bude odbaven za jízdné, na které prokáže nárok s přirážkou k jízdnému ve výši 1.000,- Kč.

Přirážka k jízdnému bude snížena na 400,- Kč v případě, pokud ji cestující s účtovaným jízdným nebo doplatkem jízdného zaplatí na místě nebo u pokladní přepážky ve lhůtě do 14 dnů ode dne vzniku povinnosti zaplatit dlužnou částku.

Přirážku k jízdnému v plné výši včetně účtovaného jízdného nebo doplatku jízdného lze zaplatit u pokladní přepážky ve lhůtě 15. až 30. den ode dne vzniku povinnosti zaplatit dlužnou částku. Pokud nebude dlužná částka uhrazena v uvedených lhůtách, bude přistoupeno k jejímu právnímu vymáhání.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace