Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Neodolá a vezme si hodinky za 250 tisíc. Neodolá a přijde v obleku za 50 tisíc. Protikorupčník Randák o tom, jak poznáte úplatného politika i o Nečasově strachu

01.03.2014
Neodolá a vezme si hodinky za 250 tisíc. Neodolá a přijde v obleku za 50 tisíc. Protikorupčník Randák o tom, jak poznáte úplatného politika i o Nečasově strachu

Autor: Breitling

Popisek: Značka hodinek Breitling patří k těm nejdražším a i v Česku má své zákazníky. Mezi celebritami i politiky.

Jak se pozná úplatný politik? Vezme si hodinky za 250 tisíc a přijde v obleku za 50 tisíc. Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák Blesku vyjmenoval politiky, kteří se podle něj nebáli vzít úplatky. Zmínil se například o obviněném Petru Nečasovi nebo Miloši Zemanovi, který prý na peníze vůbec není.

Podle Randáka není příliš složité podle vzhledu poznat, zdali je politik náchylný ke korupci. Prý se stačí podívat na fotky. „Takový člověk neodolá a vezme si hodinky za 250 tisíc. Neodolá a přijde v obleku za 50 tisíc,“ řekl Blesku.

Takový prezident Miloš Zeman podle Randáka na peníze není. „Teď si udělám spoustu nepřátel, dokonce i mezi svými známými. Ale ačkoliv má asi Miloš Zeman spoustu chyb, tak si myslím, že na peníze není,“ řekl. Je navíc téměř přesvědčen, že s ním nemanipulují ani kontroverzní lidé jako Šlouf a Nejedlý. Finanční zázemí sponzorů hlavu státu nedokáže ovlivnit natolik, aby jim šel na ruku v zásadních věcech, tvrdí Randák Blesku. „To je podle mě zásadní rozdíl mezi ním a Klausem,“ dodal.

Nečas? Peníze chtěl, ale bál se

Randák se v návaznosti na to zmínil i Nečasovi. Totiž lidé typu Pavla Béma, Mirka Topolánka či Ivana Langera se nebáli uzavřít dohody, ze kterých jim plynuly peníze, a pak se ukazovat. Nečas je údajně opak. „Jsem přesvědčen, že peníze chtěl, jen se bál si je vzít,“ říká exšéf civilní rozvědky s tím, že bývalý premiér byl jenom submisivní.

To, že je teď Nečas sám čerstvě obviněný a mluví o zvůli z řetězu utržených státních zástupců a policejním státu, je podle Randáka „hovadina“. „Potrefená husa nejvíc kejhá. Těm lidem se nedivím. Jimi zaplacení a jimi koupení státní zástupci najednou nemají na rozhodovací proces žádný vliv. Kdyby jim před třemi lety někdo řekl, že jim bude hrozit trestní stíhání, tak by se vám vysmáli,“ líčí bulváru člen správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Kdože jsou nejznámější „hodináři“?

Proslulý »luxusní hodinář«, pražský primátor Pavel Bém, musí blednout závistí, napsal před časem Blesk. Jeho věčný rival expremiér Mirek Topolánek má podle nejčtenějšího českého bulbátu zase navrch! Bém má sice hodinky za 420 tisíc, ale Topolánek nosí minimálně patery v hodnotě 670 tisíc korun! Zlaté omegy nebo limitovaná série primek – z fotografií Topolánka je patrné, že si na kvalitní a drahé hodinky potrpí. To Nedělnímu Blesku potvrdili i renomovaní znalci, kteří ale z profesních důvodů nechtěli zveřejnit své jméno.

Již zmíněný  Pavel Bém se podle Blesku na veřejnosti rád prezentoval jako skromný a šetřivý člověk, realita však vyznívala poněkud jinak. Třeba v roce 2008 se  Magazínu MF DNES chlubil, že by si v životě nekoupil drahé hodinky. Stačilo však jeho tvrzený konfrontovat s veřejně dostupnými fotografiemi a ukázalo se, tehdejší pražský primátor na ruce střídá luxusní hodinky téměř za půl milionu. „Hodinky nosím, protože je nosit musím, asi jako každý. Jsou za posledních deset let, to zas není tak moc," bránil se tehdy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace