Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

EU dá středním Čechám 70 miliónů navíc na opravu silnic

08.02.2014
EU dá středním Čechám 70 miliónů navíc na opravu silnic

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Silnce, Ilustrační foto

Rada Středočeského kraje schválila přípravu dalších projektů na rekonstrukce silnic a mostů, na které bude podána žádost o dotaci z Evropské unie. Kraj dostane dalších 70 milionů korun na rekonstrukce mostů a silnic II. a III. třídy.

Dosud kraj získal od Evropské unie pro rok 2014 na opravy komunikací 850 milionů korun, dalších 800 milionů očekává v průběhu letošního roku. Informoval o tom web Středočeského kraje.

Rekonstrukce čeká most v Nymburku za 34 milionů korun

„Středočeský kraj má připravené i další projekty, kdyby ještě peníze zbyly. Chceme využít všechny finanční prostředky, které Evropská unie nabízí na rozvoj našeho kraje,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Rekonstrukce čeká most v Nymburku za 34 milionů korun, za 20 milionů se opraví silnice a most v obci Tismice. Přes 11 milionů korun bude stát rekonstrukce silnice v Brandýse nad Labem a téměř 24 milionů oprava mostu v Havlíčkově Brodě na Berounsku.

Radní zároveň schválili uzavření smluv o dotaci Evropské unie na rekonstrukci silnice mezi obcemi Nehvizdy a Mochov za 61,4 milionů korun a na opravu mostu přes řeku Litavku v Příbrami za více než 21 milionů. Jde o projekty, které schválila Regionální rada Regionu soudržnosti Střední Čechy k financování v loňském roce. Nyní se začne rekonstrukce připravovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace