Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

EU dá středním Čechám 70 miliónů navíc na opravu silnic

08.02.2014
EU dá středním Čechám 70 miliónů navíc na opravu silnic

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Silnce, Ilustrační foto

Rada Středočeského kraje schválila přípravu dalších projektů na rekonstrukce silnic a mostů, na které bude podána žádost o dotaci z Evropské unie. Kraj dostane dalších 70 milionů korun na rekonstrukce mostů a silnic II. a III. třídy.

Dosud kraj získal od Evropské unie pro rok 2014 na opravy komunikací 850 milionů korun, dalších 800 milionů očekává v průběhu letošního roku. Informoval o tom web Středočeského kraje.

Rekonstrukce čeká most v Nymburku za 34 milionů korun

„Středočeský kraj má připravené i další projekty, kdyby ještě peníze zbyly. Chceme využít všechny finanční prostředky, které Evropská unie nabízí na rozvoj našeho kraje,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Rekonstrukce čeká most v Nymburku za 34 milionů korun, za 20 milionů se opraví silnice a most v obci Tismice. Přes 11 milionů korun bude stát rekonstrukce silnice v Brandýse nad Labem a téměř 24 milionů oprava mostu v Havlíčkově Brodě na Berounsku.

Radní zároveň schválili uzavření smluv o dotaci Evropské unie na rekonstrukci silnice mezi obcemi Nehvizdy a Mochov za 61,4 milionů korun a na opravu mostu přes řeku Litavku v Příbrami za více než 21 milionů. Jde o projekty, které schválila Regionální rada Regionu soudržnosti Střední Čechy k financování v loňském roce. Nyní se začne rekonstrukce připravovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace