Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neudělalo se nic, zatím to všechno byly jen debaty a kecy, zhodnotil povolební dění v zemi poslanec ANO

29.01.2014
Neudělalo se nic, zatím to všechno byly jen debaty a kecy, zhodnotil povolební dění v zemi poslanec ANO

Autor: aTeo

Popisek: Šéf ANO Babiš očima grafika aTeo

ČSSD trvá na návrhu, aby náměstky na ministerstvech, které strana nepovede, byli Jiří Peřina a Petr Hulinský. Mezi předsedou strany a premiérem Bohuslavem Sobotkou a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem tak vznikl zásadní spor. Podle předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka ale nejde o žádnou koaliční krizi. Uvedl to v pořadu Hyde park na ČT24.

„Jsem si jistý, že k dohodě určitě dojde,“ prohlásil rozhodně Faltýnek. Bližší informace o úterní schůzce Sobotky s lídrem ANO ale nemá, protože mu Babiš prý na jeho SMS zprávu ještě neodpověděl.

„Na žádnou krizi bych to rozhodně neviděl,“ dodal s tím, že obě strany budou muset ustoupit, aby se nalezl vhodný kompromis. Nejedná se však podle jeho názoru o zásadní věc. Hlavní pro něj je, aby se přestalo planě hovořit a začalo se konečně pracovat.

Budoucí ministr financí Babiš připouští člověka ČSSD jen na jiném náměstkovském místě, než je funkce náměstka ministra financí pro daně. A podle Faltýnka je takový postoj zcela logický. „ČSSD přišla s jednoduchým řešením, a to zvednout daně. Ale to umí každý. My říkáme – najděme úspory a zastavme úniky peněz. A pan Babiš chce vzít plnou zodpovědnost za to, že to dokáže splnit,“ vysvětlil.

Budoucnost nové vlády vidí Faltýnek veskrze pozitivně a samozřejmě by si prý přál, aby vydržela co nejdéle, tedy do řádných nových voleb. „Zatím se neudělalo nic, zatím to všechno byly jen debaty a kecy,“ zhodnotil stručně povolební dění v zemi.

Pro Babiše může být politika frustrující

Zmínil i svůj kladný vztah s Babišem a důvěru, kterou do něj vkládá. „Poznal jsem ho jako člověka slušného, pracovitého, urputného, neznám ve svém okolí nikoho tak schopného,“ charakterizoval a důsledně tak odmítl nařčení jednoho z diváků, že se Babiš rád předvádí a zviditelňuje v médiích. V případě, že by soud na Slovensku ve čtvrtek rozhodl o tom, že Babiš skutečně spolupracoval se Státní bezpečností, na jeho názoru by to prý nic nezměnilo.

Prozradil také, že Babiše přibližně rok přesvědčoval, aby do politiky vůbec nevstupoval. Sám totiž měl bohaté zkušenosti z komunální a krajské politiky a věděl prý, že v politice to chodí bohužel jinak než v byznysu. „Podáte si ruku a věc je uzavřena, ale v politice to tak nefunguje. Je normální, že se nedrží slovo a lže se, a proto jsem měl obavu, že to pro něj bude velmi frustrující,“ podotkl Faltýnek.

K žádnému střetu zájmů nedochází

Někteří diváci Faltýnkovi vyčítali možný střet zájmů, zastává totiž funkci předsedy zemědělského výboru a je členem představenstva Agrofertu. On to však popírá s tím, že žádný konflikt zájmů necítí, a vyzdvihl své úsilí za boj o blaho českých zemědělců v Bruselu. „Mně je to líto, ale tyhle názory jsou úplně mimo. Ti lidé vůbec nevědí, o čem mluví,“ vzkázal svým kritikům.

Podařilo se mu prý nastolit naprosto transparentní čerpání dotací pro zemědělce, což neplatí o žádné jiné oblasti, která peníze z eurofondů také čerpá. „Jsou jasně daná pravidla a nikde žádná korupce, ať jsi Petr, Pavel, nebo Agrofert. Ať někdo uvede konkrétně, v čem je střet zájmů, když nejsem v exekutivě, nejsem ministrem,“ hájil se.

Faltýnek nesouhlasil ani s názorem, že se hnutí ANO snaží získat silný mediální vliv prostřednictvím nákupu jednotlivých médií. „Tady je vidět, jak funguje svět mediokracie,“ povzdychl si. Každý si podle něj sám může zjistit, že právě MF Dnes nebo Lidové noviny, které Babiš vlastní, do něj a do celého hnutí „buší“ nejvíce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace