Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neudělalo se nic, zatím to všechno byly jen debaty a kecy, zhodnotil povolební dění v zemi poslanec ANO

29.01.2014
Neudělalo se nic, zatím to všechno byly jen debaty a kecy, zhodnotil povolební dění v zemi poslanec ANO

Foto: aTeo

Popisek: Šéf ANO Babiš očima grafika aTeo

ČSSD trvá na návrhu, aby náměstky na ministerstvech, které strana nepovede, byli Jiří Peřina a Petr Hulinský. Mezi předsedou strany a premiérem Bohuslavem Sobotkou a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem tak vznikl zásadní spor. Podle předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka ale nejde o žádnou koaliční krizi. Uvedl to v pořadu Hyde park na ČT24.

„Jsem si jistý, že k dohodě určitě dojde,“ prohlásil rozhodně Faltýnek. Bližší informace o úterní schůzce Sobotky s lídrem ANO ale nemá, protože mu Babiš prý na jeho SMS zprávu ještě neodpověděl.

„Na žádnou krizi bych to rozhodně neviděl,“ dodal s tím, že obě strany budou muset ustoupit, aby se nalezl vhodný kompromis. Nejedná se však podle jeho názoru o zásadní věc. Hlavní pro něj je, aby se přestalo planě hovořit a začalo se konečně pracovat.

Budoucí ministr financí Babiš připouští člověka ČSSD jen na jiném náměstkovském místě, než je funkce náměstka ministra financí pro daně. A podle Faltýnka je takový postoj zcela logický. „ČSSD přišla s jednoduchým řešením, a to zvednout daně. Ale to umí každý. My říkáme – najděme úspory a zastavme úniky peněz. A pan Babiš chce vzít plnou zodpovědnost za to, že to dokáže splnit,“ vysvětlil.

Budoucnost nové vlády vidí Faltýnek veskrze pozitivně a samozřejmě by si prý přál, aby vydržela co nejdéle, tedy do řádných nových voleb. „Zatím se neudělalo nic, zatím to všechno byly jen debaty a kecy,“ zhodnotil stručně povolební dění v zemi.

Pro Babiše může být politika frustrující

Zmínil i svůj kladný vztah s Babišem a důvěru, kterou do něj vkládá. „Poznal jsem ho jako člověka slušného, pracovitého, urputného, neznám ve svém okolí nikoho tak schopného,“ charakterizoval a důsledně tak odmítl nařčení jednoho z diváků, že se Babiš rád předvádí a zviditelňuje v médiích. V případě, že by soud na Slovensku ve čtvrtek rozhodl o tom, že Babiš skutečně spolupracoval se Státní bezpečností, na jeho názoru by to prý nic nezměnilo.

Prozradil také, že Babiše přibližně rok přesvědčoval, aby do politiky vůbec nevstupoval. Sám totiž měl bohaté zkušenosti z komunální a krajské politiky a věděl prý, že v politice to chodí bohužel jinak než v byznysu. „Podáte si ruku a věc je uzavřena, ale v politice to tak nefunguje. Je normální, že se nedrží slovo a lže se, a proto jsem měl obavu, že to pro něj bude velmi frustrující,“ podotkl Faltýnek.

K žádnému střetu zájmů nedochází

Někteří diváci Faltýnkovi vyčítali možný střet zájmů, zastává totiž funkci předsedy zemědělského výboru a je členem představenstva Agrofertu. On to však popírá s tím, že žádný konflikt zájmů necítí, a vyzdvihl své úsilí za boj o blaho českých zemědělců v Bruselu. „Mně je to líto, ale tyhle názory jsou úplně mimo. Ti lidé vůbec nevědí, o čem mluví,“ vzkázal svým kritikům.

Podařilo se mu prý nastolit naprosto transparentní čerpání dotací pro zemědělce, což neplatí o žádné jiné oblasti, která peníze z eurofondů také čerpá. „Jsou jasně daná pravidla a nikde žádná korupce, ať jsi Petr, Pavel, nebo Agrofert. Ať někdo uvede konkrétně, v čem je střet zájmů, když nejsem v exekutivě, nejsem ministrem,“ hájil se.

Faltýnek nesouhlasil ani s názorem, že se hnutí ANO snaží získat silný mediální vliv prostřednictvím nákupu jednotlivých médií. „Tady je vidět, jak funguje svět mediokracie,“ povzdychl si. Každý si podle něj sám může zjistit, že právě MF Dnes nebo Lidové noviny, které Babiš vlastní, do něj a do celého hnutí „buší“ nejvíce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace