Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tvůj život je ohrožen chlastem a nikotinem, Miloši. Nikoli zpravodajskou činností iDnesu, píše Neff o Afghánistánu

28.01.2014
Tvůj život je ohrožen chlastem a nikotinem, Miloši. Nikoli zpravodajskou činností iDnesu, píše Neff o Afghánistánu

Autor: aTeo

Popisek: A takto vidí celý skandál grafik aTeo...

Zpravodajský server iDnes.cz jako první zveřejnil informace o návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Afghánistánu, ačkoli se tuto skutečnost snažil Pražský hrad utajit, jak bývá v podobných případech běžné. Podle Kanceláře prezidenta tím server přímo ohrozil bezpečnost české hlavy státu. Uvedla to Česká televize. Svůj názor na to má i publicista Ondřej Neff...

O návštěvě až po jejím skončení informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Pražský hrad do té doby prezidentovu cestu do Afghánistánu tajil, což bývá při obdobných zahraničních návštěvách této země kvůli bezpečnostním důvodům častá praxe. Server tak podle Kanceláře prezidenta republiky přímo ohrozil bezpečnost hlavy státu.

Zeman se setkal i s afghánským prezidentem

Prezident Miloš Zeman v pátek a dnes navštívil Afghánistán, kde se setkal s českými vojáky, kteří v asijské zemi působí v rámci Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu (ISAF). Jednal také se svým afghánským protějškem Hamídem Karzáím.

Zeman je první českou či československou hlavou státu, která do Afghánistánu zavítala. Před ním zemi opakovaně navštívili předsedové vlád Mirek Topolánek a Petr Nečas nebo bývalý ministr obrany Alexander Vondra.

Cesta je otravná asi jako let na Mandelův pohřeb a stupeň rizika je více méně stejný

Ke skandálu, rezonujícímu ohledně vyzrazení Zemanovy cesty do Afghánistánu, se vyjádřil na svém webu Neviditelný pes i známý publicista Ondřej Neff, píšící pod jménem Aston. Jeho názory jsou jako vždy pregnantní, vyargumentované a hlavně - zábavné.

„Jako první úřadující prezident si Miloš Zeman všiml, že jsou tu čeští vojáci, kteří nasazují krky v zahraničních misích, a vypravil se za nimi. Neudělal to ani Václav Havel, ani Václav Klaus. Jistě to nebylo kvůli tomu, že měli málo odvahy – taková cesta je otravná asi jako let na Mandelův pohřeb a stupeň rizika je více méně stejný. Bylo to vyjádření vztahu k důležitosti našeho zahraničního angažmá.

Obrana je kolektivní. Jsme členy NATO, se všemi možnými výhradami. Ano, dva členové NATO, Řecko a Turecko, zvedli proti sobě vojnu. Když nás přepadli v roce 1968 Rusové, Američané dostali echo předem a žádná jejich bojová jednotka v Německu ani nevyhlásila poplach. Dal by se navršit kopec výhrad a pochybností, nicméně. jsme členy aliance, a třebaže děláme všechno pro to, abychom byli členy na baterky (například nájmem gripenů, které nebyly schopné kvůli nekompatibilitě do aliančních akcí zasáhnout), občas polínko přiložíme.

Jako v Afghánistánu. V zahraničních misích se přispívá k renomé a k upevnění státnosti, a je tudíž naprosto správné, že hlava sátu takovou misi potvrdí.

Nebyl by to ovšem Zeman, aby nepozvracel dobrou věc trapností, tedy nářkem nad tím, že iDnes uveřejněním informace o jeho cestě do Afghoše ohrozil jeho život. Tvůj život je ohrožen chlastem a nikotinem, Miloši. Nikoli zpravodajskou činností iDnesu.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace