Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Policie bez prostředků: „Vybaven neprůstřelnou vestou a zbraní, cítil jsem se jako Rambo!“ Dokud nezjistil, že vesta je na okrasu

27.01.2014
Policie bez prostředků:  „Vybaven neprůstřelnou vestou a zbraní, cítil jsem se jako Rambo!“ Dokud nezjistil, že vesta je na okrasu

Autor: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Právník Václav Láska na svém profilu na Facebooku prohlásil, že některé věci se nezmění. Reaguje tak na policisty z hlídkových útvarů, kteří si stěžují na své vybavení. Trápí je zejména nedostatek neprůstřelných vest či zastaralé vysílačky. Mnohé věci si musí pořizovat za vlastní peníze. Právníku Láskovi to připomíná devadesátá léta, kdy měli na obvodním oddělení policie pouze jedinou neprůstřelnou vestu.

Láska vzpomíná, že tehdy takovou vestu jako policisté hrdě vozili v autě a brávali ji s sebou na výjezdy, u kterých bylo hlášené napadení.

Vybaven neprůstřelnou vestou a zbraní, cítil jsem se jako Rambo. Ale jen chvíli…

„Vybaven neprůstřelnou vestou, zbraní ráže 9 mm a 23 lety věku jsem se cítil jako nezranitelný Rambo,“ tvrdí Láska. Ovšem jenom do té doby, kdy se dozvěděl, že nosí vestu proti noži, která by člověka před výstřelem rozhodně neochránila.

„Řekli byste dřevní doby policie. To by se dnes stát nemohlo. Omyl. S hrůzou poslouchám reportáže o tom, jak si policisté musí kupovat neprůstřelné vesty za své vlastní peníze. A jak je v roce 2014 v plánu, aby na každé služební vozidlo byla alespoň jedna neprůstřelná vesta,“ podivuje se advokát Láska.

Snad se policie nechá inspirovat armádou a nakoupí alespoň bible

Taková situace svědčí o neúctě k policejní profesi a k policistům, kteří nemají automaticky k dispozici základní prostředek na ochranu života.

„No, nezbývá než doufat, že policie se alespoň inspiruje armádou a po jejím vzoru nakoupí za miliony několik tisíc biblí, aby se policista před výjezdem k zákroku mohl alespoň pomodlit,“ uzavírá Láska svůj komentář.

Co přesně Václav Láska napsal:

Některé věci se nemění

V letech 1992 až 1996 jsem sloužil jako policista na obvodním oddělení. V té době jsme si na oddělení hýčkali jedinou neprůstřelnou vestu, kterou jsme tam měli. Hrdě jsme ji vozili v autě a ještě hrději jsme ji na sebe brávali, když jsme vyjížděli na signál PCO. Tedy k situaci, kdy technikou zajištěné objekty hlásily napadení. A tedy šance potkat se s „pašíkem“ v akci, nebyla zrovna malá.

Vybaven neprůstřelnou vestou, zbraní ráže 9 mm a 23 lety věku jsem se cítil jako nezranitelný Rambo. Ovšem jen do chvíle, než při jednom výslechu poškozeného, který shodou okolností podnikal v oboru střelných zbraní, jsem se dozvěděl sladké tajemství, že to co považujeme za neprůstřelnou vestu, je jen vesta proti noži. Chrání proti probodnutí či pořezání, ale kulku rozhodně nezastaví.

Řekli byste dřevní doby Policie. To by se dnes stát nemohlo. Omyl. S hrůzou poslouchám reportáže o tom, jak si policisté musí kupovat neprůstřelně vesty za své vlastní peníze. A jak je v roce 2014 v plánu, aby na každé služební vozidlo byla alespoň jedna neprůstřelná vesta. Ambiciózní plán.

Mně však přijde jako výraz neúcty k policejní profesi a k policistům samým, pokud službu konající policista nemá automaticky k dispozici základní prostředek, který má v akci chránit to nejcennější, co má. Lidský život.

No, nezbývá než doufat, že Policie se alespoň inspiruje Armádou a po jejím vzoru nakoupí za milióny několik tisíc biblí, aby se policista před výjezdem k zákroku mohl alespoň pomodlit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace