Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Policie bez prostředků: „Vybaven neprůstřelnou vestou a zbraní, cítil jsem se jako Rambo!“ Dokud nezjistil, že vesta je na okrasu

27.01.2014
Policie bez prostředků:  „Vybaven neprůstřelnou vestou a zbraní, cítil jsem se jako Rambo!“ Dokud nezjistil, že vesta je na okrasu

Foto: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Právník Václav Láska na svém profilu na Facebooku prohlásil, že některé věci se nezmění. Reaguje tak na policisty z hlídkových útvarů, kteří si stěžují na své vybavení. Trápí je zejména nedostatek neprůstřelných vest či zastaralé vysílačky. Mnohé věci si musí pořizovat za vlastní peníze. Právníku Láskovi to připomíná devadesátá léta, kdy měli na obvodním oddělení policie pouze jedinou neprůstřelnou vestu.

Láska vzpomíná, že tehdy takovou vestu jako policisté hrdě vozili v autě a brávali ji s sebou na výjezdy, u kterých bylo hlášené napadení.

Vybaven neprůstřelnou vestou a zbraní, cítil jsem se jako Rambo. Ale jen chvíli…

„Vybaven neprůstřelnou vestou, zbraní ráže 9 mm a 23 lety věku jsem se cítil jako nezranitelný Rambo,“ tvrdí Láska. Ovšem jenom do té doby, kdy se dozvěděl, že nosí vestu proti noži, která by člověka před výstřelem rozhodně neochránila.

„Řekli byste dřevní doby policie. To by se dnes stát nemohlo. Omyl. S hrůzou poslouchám reportáže o tom, jak si policisté musí kupovat neprůstřelné vesty za své vlastní peníze. A jak je v roce 2014 v plánu, aby na každé služební vozidlo byla alespoň jedna neprůstřelná vesta,“ podivuje se advokát Láska.

Snad se policie nechá inspirovat armádou a nakoupí alespoň bible

Taková situace svědčí o neúctě k policejní profesi a k policistům, kteří nemají automaticky k dispozici základní prostředek na ochranu života.

„No, nezbývá než doufat, že policie se alespoň inspiruje armádou a po jejím vzoru nakoupí za miliony několik tisíc biblí, aby se policista před výjezdem k zákroku mohl alespoň pomodlit,“ uzavírá Láska svůj komentář.

Co přesně Václav Láska napsal:

Některé věci se nemění

V letech 1992 až 1996 jsem sloužil jako policista na obvodním oddělení. V té době jsme si na oddělení hýčkali jedinou neprůstřelnou vestu, kterou jsme tam měli. Hrdě jsme ji vozili v autě a ještě hrději jsme ji na sebe brávali, když jsme vyjížděli na signál PCO. Tedy k situaci, kdy technikou zajištěné objekty hlásily napadení. A tedy šance potkat se s „pašíkem“ v akci, nebyla zrovna malá.

Vybaven neprůstřelnou vestou, zbraní ráže 9 mm a 23 lety věku jsem se cítil jako nezranitelný Rambo. Ovšem jen do chvíle, než při jednom výslechu poškozeného, který shodou okolností podnikal v oboru střelných zbraní, jsem se dozvěděl sladké tajemství, že to co považujeme za neprůstřelnou vestu, je jen vesta proti noži. Chrání proti probodnutí či pořezání, ale kulku rozhodně nezastaví.

Řekli byste dřevní doby Policie. To by se dnes stát nemohlo. Omyl. S hrůzou poslouchám reportáže o tom, jak si policisté musí kupovat neprůstřelně vesty za své vlastní peníze. A jak je v roce 2014 v plánu, aby na každé služební vozidlo byla alespoň jedna neprůstřelná vesta. Ambiciózní plán.

Mně však přijde jako výraz neúcty k policejní profesi a k policistům samým, pokud službu konající policista nemá automaticky k dispozici základní prostředek, který má v akci chránit to nejcennější, co má. Lidský život.

No, nezbývá než doufat, že Policie se alespoň inspiruje Armádou a po jejím vzoru nakoupí za milióny několik tisíc biblí, aby se policista před výjezdem k zákroku mohl alespoň pomodlit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace