Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Nová „soudružka“ ministryně práce chce zlikvidovat institut české rodiny, píše bloger

22.01.2014
Nová „soudružka“ ministryně práce chce zlikvidovat institut české rodiny, píše bloger

Autor: ČSSD

Popisek: Michaela Marksová Tominová

Doslova šok a úlek u některých lidí vyvolal šéf ČSSD Bohuslav Sobotka, když oznámil, že funkci ministryně práce a sociálních věcí obsadí politička ČSSD a militantní feministka Michaela Marksová Tominová. Známý bloger a publicista Jan Ziegler dokonce označil její nominaci na vládní křeslo za hroznou zprávu. Informaci přinesl server První zprávy.cz.

Není se čemu divit. Výstřelky feministek čas od času šokují celý svět. Například švédská spisovatelka a novinářka Liza Marklundová už několik let vytrvale žádá zákaz močení vestoje na veřejných toaletách a dokonce doporučuje, aby na záchodech bylo nainstalován přístroj na elektrické šoky ve výšce močícího pohlaví.

Paní Marksová Tominová sice zatím nic takového pro Česko nenavrhla, ale Jan Ziegler některé její výstřelky jako byl například návrh na povinnou mateřskou dovolenou mužů. „Tak nám nový premiér Bohuslav Sobotka našel novou ministryní práce a sociálních věcí. Má ji být za ČSSD Michaela Marksová Tominová, mimořádně zaťatá bojovnice za tzv. ženská práva. To je ovšem velké nebezpečí pro naše rodiny, protože ona je jako nepřítel skutečné svobody chce zničit," prohlásil Ziegler ve svém článku.

Prý škodlivý radikální feminismus

Publicista zásadně odmítá jakoukoliv diskriminaci žen, ale zároveň upozorňuje na nebezpečnost radikálního feminismu. „Ne, že bych se chtěl vracet do dob minulých, kdy ženy neměly žádná práva a nemohly třeba ani dědit. Jenomže velice škodlivá je i opačná krajnost - radikální feminismus, který likviduje otevřenou snášenlivou společnost a svobodné rozhodování lidí. A právě vášnivou stoupenkyní tohoto směru je paní Marksová Tominová," zdůraznil Ziegler.

„Připomenu jenom jeden její šílený nápad, který by nařizoval povinnou mateřskou dovolenou mužů. S tím naštěstí nesouhlasili ani mnozí sociální demokraté, takže tento nesmysl zapadl, ale dokazuje to, čeho je dotyčná schopná. Nemám nic proti tomu, když se v rodině manželé spolu dohodnou, že na mateřské zůstane muž.

Mateřeká pro muže bude povinná?

Ale takové rozhodnutí musí být výsledkem svobodné vůle obou - otce i matky, a nikoliv hloupého státního rozkazu. Výchova dětí je záležitostí rodičů a jen oni mají právo rozhodovat, jak bude vypadat," podotýká publicista.

„Každopádně by však bylo zločinné, kdyby nějaký zákon nařizoval, že i muž musí jít na manželskou dovolenou. To by navíc mohlo rodinu ekonomicky poškodit, pokud by manžel s vysokým výdělkem musel zůstat doma. Docela se děsím toho, že paní Marksová Tominová začne stanovovat kvóty, kolik má být hornic, strojvůdkyň, zámečnic, případně pro změnu zdravotních bratrů, uklízečů, prodavačů atd. Jestliže ale soudružka ministryně začne prosazovat nějaké nesmysly, pak musí následovat rázný občanský odpor," končí svůj komentář Jan Ziegler.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace