Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Spisovatel Filip z Německa nás varuje: Milion Číňanů se může usadit v Česku a brát sociální dávky i zdravotní pojištění

11.01.2014
Spisovatel Filip z Německa nás varuje: Milion Číňanů se může usadit v Česku a brát sociální dávky i zdravotní pojištění

Autor: Hans Štembera

Popisek: Prague Pride, ilustrační foto

Významný český spisovatel žijící v Německu, jedna z předních postav české exilové literatury Ota Filip, napsal článek pro server bývalého vicekancléře Petra Hájka Protiproud.cz. V něm varuje, že České republice hrozí příliv „deviantních" - tedy homosexuálně orientovaných - Číňanů a Rusů, kteří by navíc měli právo i na sociální dávky, zdravotní pojištění nebo příspěvky na děti.

Ota Filip, přední postava české exilové literatury, hned v úvodu svého textu na Hájkově webu Protiproud varuje, že jeho glosu mohou mnozí odsoudit jako politicky neúnosnou, nebo dokonce podezřele rasistickou a urážející pro spoluobčany homosexuálního nebo lesbického zaměření. Proto vysvětluje, co jej k napsání jeho znepokojivých úvah o homosexuálech a lesbičkách vyprovokovalo.

Motivem pro sepsání článku prý bylo rozhodnutí příslušného soudu v Lucemburku, že ve svých vlastech pronásledovaní homosexuálové a lesbičky mají, podobně jako z politických nebo náboženských důvodů v totalitních státech diskriminovaní občané, ve státech sjednocené Evropy právo na azyl.

650 tisíc ruských gayů a lesbiček

Filip se děsí toho, že jen v Rusku, kde Putinův režim homosexuály a lesbičky postihuje, žije podle prý spolehlivých úředních údajů asi 650 tisíc těchto lidí. A spisovatel tedy přemítá, co by se stalo, kdyby se těchto 650 tisíc lesbiček a homosexuálů vydalo na útěk před tvrdým režimem. Spočítal si, že pokud by se všichni vydali třeba do Německa, tak by stát nebyl schopen ten „příval nešťastných lidí" zvládnout. „Pokrokoví občané" by si je prý proto mohli "rozebrat" na stravu a byt.

A co teprve s 60 miliony Číňanů...

Poněkud se pak Filip vyděsil, když se začal zabývat i problémem homosexuálů a lesbiček v Číně, kde jich prý podle odhadů žije až 60 milionů. Doufá jen, že se o rozhodnutí lucemburského soudu nedozví, tudíž se nevydají na pochod do sjednocené Evropy.

„Představme si tu hrůzu, kdyby se do sjednocené Evropy přivalila záplava 30 nebo i více milionů v Číně diskriminovaných homosexuálů a lesbiček a dožadovali by se, dnes už právem s odvoláním na rozsudek celoevropského soudu v Lucemburku, uznání za azylanty, čímž by v každém státě sjednocené Evropy měli právo na sociální zabezpečení, zdravotní péči zadarmo, na příspěvky i na děti, které zanechali v Číně, jakož i na podporu v nezaměstnanosti atd.," přemítá Filip.

A počítá, že na Českou republiku by v takové situaci připadl při poměrném rozdělení uprchlíků podle počtu občanů asi jeden milion azylantů, tedy homosexuálů a lesbiček.

Hrozba zneužití sexuální orientace

Spisovatel se proto na závěr ptá byrokratů v Bruselu a celoevropských soudců v Lucemburku: „Co se sexuálně normálními utečenci, kteří se teď mohou, aby v sjednocené Evropě získali nárok na azyl, prohlásit za homosexuály nebo za lesbičky?" uzavírá Ota Filip.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace