Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ať se ironicky neusmívají a zdrží se posměšných grimas, žádal Rath u soudu. Navíc jeho nová přezdívka...

09.01.2014
Ať se ironicky neusmívají a zdrží se posměšných grimas, žádal Rath u soudu. Navíc jeho nová přezdívka...

Autor: Hans Štembera

Popisek: David Rath u soudu

David Rath při komentování záznamu odposlechu rozhovoru mezi ním a Kateřinou Pancovou žádal soudce Roberta Pacovského, aby „se jeden z přísedících ironicky neusmíval“, přičemž si na stejnou věc stěžoval již dříve.

Na záznamu rozhovoru řeší někdejší poslanec a středočeský hejtman David Rath s Kateřinou Pancovou problémy kolem předání staveniště zámku v Buštěhradu. „Konstruktiva (Konstruktiva Branko, pozn. PL) byla už dvakrát u vás na kraji a Borecký jim řekl, že jsou problémy na ROPech, že jim to nepředá," říká na záznamu Pancová.

Rath? Rh faktor

Na to David Rath odtušil: „Proč ses za mnou nestavila, srovnal bych je do latě." A ujišťuje, že staveniště do 18. května bude předáno. „No tak to je bezvadné," projevila radost Kateřina Pancová, „to já napíšu, že Rh faktor bude pozitivní. Já mám takovou kódovanou řeč," vysvětluje dále. „Já už si někdy připadám jako blázen, Davide," postěžovala si kvůli šifrované mluvě později. Zprávu o tom přinesl internetový zpravodaj Lidovky.cz.

Během doby, kdy obžalovaný David Rath vysvětloval svou schůzku s rovněž obžalovanou Kateřinou Pancovou jako pracovně osobní setkání, jej však rozčílil jeden soudní přísedící, který se prý ironicky smál. „Poprosil bych, pane předsedo, aby se přísedící ironicky neusmíval. Poprosil bych členy senátu, aby se zdrželi posměšných grimas," stěžoval si Rath soudci Pacovskému. Ten si prý ničeho nevšiml, protože poslouchal Ratha, napsal deník.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace