Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Piráti: Z České republiky se opět stává policejní stát, ve kterém si nikdo nemůže být ničím jistý! To už tu bylo

17.12.2013
Piráti: Z České republiky se opět stává policejní stát, ve kterém si nikdo nemůže být ničím jistý! To už tu bylo

Autor: Martin Tyburec

Popisek: Ilustrační foto

Pirátská strana se postavila na stranu těch, kteří jsou proti raziím v growshopech, tedy obchodech prodávajících potřeby pro pěstování konopí. Proto, aby byly zastaveny policejní zásahy vedené proti majitelům obchodů, vznikla i petice. „Nechci jen tak přihlížet tomu, jak se z České republiky opět stává policejní stát, ve kterém si nikdo nemůže být ničím jistý. To už tu jednou bylo,“ řekl k situaci autor petice Jindřich Krása.

Na serveru Pirátské strany nyní najdeme informace o zásazích proti growshopům a jejich majitelům. Piráti upozorňují na to, že growshopy prodávají pěstitelské potřeby a mají v nabídce pouze legální zboží. Nyní však dochází k zásahům v těchto obchodech a zabavování zboží, to vše pod záminkou boje proti drogám. Touto kauzou prý byly zasaženy již desítky podnikatelů, kteří přišli mnohdy o velkou část svého zboží a nemohou tak pokračovat ve výdělečné činnosti. „Stát takto paralyzoval nemalé procento malopodnikatelské síly v Česku a zároveň určil směr budoucí protidrogové politiky v naší zemi,“ píše se na webu.

Podle Pirátů z událostí posledních měsíců to vypadá, že zatímco svět má nakročeno minimálně k legalizaci konopí, ne-li k úplnému popření smyslu protidrogových represí, Česká republika se bude ubírat úplně opačným směrem. Mnoho občanů vyjadřuje nespokojenost se současnými represemi a podepisují proto petici, kterou sepsal šéfredaktor české verze Soft Secrets a registrovaný příznivec Pirátů Jindřich Krása. Petici již podepsalo 4500 lidí. Podpisové archy Jindřich Krása také poslal předsedkyni petičního výboru Poslanecké sněmovny ČR, JUDr. Zuzce Bebarové-Rujbrové. Další lidé se mohou k petici připojit na stánkách Pirátské strany.

Těžko říct, jestli šlo o cílenou likvidaci konkurence státu

„Tento zásah zcela jasně ukázal, jak neuvěřitelně se dá náš právní systém a zákony zohýbat a následně zneužít. Mnoho let u nás obchody s pěstitelským vybavením naprosto legálně fungovaly, jejich majitelé platili daně a zaměstnávali nemalý počet lidí. Těžko říct, jestli šlo o cílenou likvidaci konkurence státu, který chce prodávat konopí legálně za hříšný peníz v lékárnách, nebo skutečně o dlouhodobě plánovanou akci, která proběhla `zcela náhodou` právě před konopným veletrhem Cannafest. Petici jsem ale nespustil jen kvůli policií vykradeným obchodům – nechci jen tak přihlížet tomu, jak se z České republiky opět stává policejní stát, ve kterém si nikdo nemůže být ničím jistý. To už tu jednou bylo,“ napsal k situaci Jindřich Krása.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace