Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

VIDEO Čeští študáci si nahráli další drzost při výuce. A pověsili ji na internet

17.12.2013
VIDEO Čeští študáci si nahráli další drzost při výuce. A pověsili ji na internet

Autor: Profimedia

Popisek: Ilustrační foto

Média opakovaně přinášela zprávy o tom, jak výrazně klesá úroveň českého školství. Řeč byla především o středních školách. O to více Krajské listy.cz zaujal e-mail čtenářky, vysokoškolačky, která nás upozornila na další „humorný" výstřelek.

„Během výuky nečekaně přiběhne dvojice roznašečů jídla, vyskočí na stůl a potom dají tomu, kdo si to objednal, pizzu. Učebna, v tu chvíli plná lidí, se směje. Míň už profesorka, která je z celé věci dost zaskočená. Nakonec se zasměje až ke konci, kdy jí ti dva nabídnou také pizzu. Prý žampionovou a do hodiny by byla," napsala naší redakci studentka, která si nepřála být jmenována ze strachu z posměchu. Jak naznačila, na hodině, kde se situace odehrála, byla také.

„Jsem hrdý na to, že jsem členem vlády, která má problematiku vzdělání jako jedno ze svých klíčových témat, uvedl před třemi lety někdejší ministr školství za VV Josef Dobeš. Nebyl sám. I jeho následovníci se často vyjadřovali v tom smyslu, že české školství musí být povzneseno a učitelé musí být více odměňováni. Realita?

„V Česku patří učitelé k nejhůře placeným profesím s vysokoškolským vzděláním. Vyšší mzdu, než v průměru dostávají učitelé, má v jiných profesích 70 až 90 procent univerzitně vzdělaných zaměstnanců. Vyplývá to ze studie „Být, či nebýt učitelem“ think tanku Idea-Cerge EI Národohospodářského ústavu," uvedl deník Právo.

Bulvární média, ale například i televize Nova přinesly opakovaně zprávy o šikaně. A to nejen mezi žáky, ale především mezi studenty a učiteli. Jak uvádí stránky Trestní-rizeni.com: „V současné době neexistuje žádný právní předpis, který by se speciálně zabýval otázkou šikanování mezi dětmi. Pojem šikany je totiž značně široký, neboť šikana se může projevovat různými způsoby, od přímého fyzického napadání, přes drobné krádeže až po pouhé přezírání oběti. Pro vnitřní potřeby škol byla šikana definována metodickým pokynem ministerstva školství jako „jakékoliv chování, jehož záměrem je ublížit jedinci, ohrozit nebo zastrašovat jiného žáka, případně skupinu žáků. Je to cílené a obvykle opakované užití násilí jedincem nebo skupinou vůči jedinci či skupině žáků, kteří se neumí nebo z nejrůznějších důvodů nemohou bránit."

Pro server ProtiProud.cz se vyjádřilo hned několik vyučujících, kteří popsali otřesný stav českého školství. Podle nich je učitel až na posledním místě s tím, že poté, co si vyslechne nadávky od žáků, poslouchá jejich rodiče. „Není možné takto pokračovat," stěžovala si kantorka s více jak dvaceti roky praxe.

„Pokud mohu být upřímná, je hrozné, co si studenti dovolí. Většina z nich je hloupá, práce si kupují, řeší pouze podvody, tak vypadá naše VŠ elita," dodala závěrem dopisu, v němž upozornila na shora publikované video, naše čtenářka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace