Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jolana Voldánová prozradila, co jí tak vadilo na Událostech, proč odešla i co teď chystá. Budete překvapeni

20.11.2013
Jolana Voldánová prozradila, co jí tak vadilo na Událostech, proč odešla i co teď chystá. Budete překvapeni

Autor: ČT

Popisek: Jolana Voldánová: Takhle si ji pamatujeme z Událostí

Moderátorka toho času na volné noze, Jolana Voldánová. Od prosince 1989 pracovala v Československém rozhlase, od února 1993 je v České televizi. V roce 2005 a 2006 se umístila na prvním místě v anketě TýTý v kategorii Osobnost TV zpravodajství. Po osmnácti letech opustila místo moderátorky Událostí, což vzbudilo značný rozruch ve veřejnosti…

„Když jsem nastoupila jako moderátorka do televize, nebylo od koho se učit, nebyl ani žádný konkurz a všechno šlo stylem pokus – omyl," vzpomíná Jolana Voldánová na své začátky pro Deník.cz. Připomíná, že moderátor zpráv se musí podílet na jejich třídění, při samotném moderování má k dispozici čtecí zařízení, ale i to může někdy selhat. „Stane se, že někdy vypadne anebo najednou chybí objednaná reportáž a vy prostě musíte improvizovat. Z režie vám jen řeknou, že je to úplně jedno, ale že musíte mluvit. Mě to nepotkalo, ale vzpomínám, když se to stalo Jiřímu Janečkovi, který se téměř propotácel celými Událostmi, neboť se zbortil odbavovací stroj a on musel třicet minut moderovat z patra," přibližuje perné chvíle za kamerou.

Důležitější je obsah zpráv

V začátcích prý moderátoři dostávali deset tisíc korun na ošacení, dnes se prý o všechno starají vizážistky. Podle Voldánové se klade na ošacení zbytečný důraz. „Důležitější je obsah zpráv, než to, co má moderátor na sobě," říká a přiznává, že ji ve zpravodajství chyběly pozitivní zprávy. „Snažila jsem se přesvědčit realizační tým, abychom do zpráv vnesli něco pozitivního, ale je to deprese od začátku do konce. Ale já si nějaký pozitivní pořad udělám," slibuje posluchačům. Zůstala zaměstnancem České televize a už nyní se podílí na dvou projektech, ten první by měli diváci zhlédnout začátkem září příštího roku.

„Chtěla jsem uchopit život do svých rukou, především ten pracovní. Vysvětlila jsem to svým šéfům, pochopili to. Když jste v nějaké práci hodně dlouho, stane se pro vás stereotypem a nudou a já si říkala, že už to hrozí průšvihem," vysvětlila Voldánová.

Poprvé jsem držela v rukou Oscara

Vzpomíná na zajímavá setkání a natáčení. „Nezapomenu na první volbu prezidenta, nebo když jsem poprvé z patra komentovala podpis česko – německé deklarace. Nebyla jsem zahraniční zpravodaj, a když jsem se někam dostala, tak to bylo omylem. Pamatuji se na úžasnou cestu do Ameriky s prezidentem Václavem Havlem. Všude nás vzal, byli jsme také u Formanů a já poprvé držela v rukou sošku Oscara. Navštívili jsme Arthura Millera, u kterého byla celá řada osobností. Natáčela jsem tam a jenom si říkám, že dnes bych to udělala všechno jinak. Ale jsem vděčná za tu příležitost. Byla to taková zvláštní cesta, a když jsem po letech potkala Václava Havla, tak mě zaskočil. Vzpomínáte, jak jsme byli spolu v Americe. To byla báječná cesta, viďte," svěřuje se se svými zážitky.

Deník také zajímalo, zda se také v některém pořadu setkala se současným prezidentem Milošem Zemanem, o kterém je známo, že nemá média příliš v oblibě, a dost často to dává znát. „Ano, měla jsem ho v jednom z pořadů. Byly se mnou ještě dvě spolukomentátorky, jedna z nich byla na Zemana nastartovaná. Ale musím říct, že on byl tak milý, laskavý a charismatický, že ta moje kolegyně ani jednu z otázek nepoložila. Já ho zažila v době, kdy byl předsedou Poslanecké sněmovny a já s ním žádnou nepříjemnost neměla," reaguje. „Je to chlap, který je zahleděný sám do sebe, miluje vlastní bonmoty bez ohledu na to, zda jsou vtipné nebo ne. Na něm poznáte, když sám sebe dobře pobaví," dodává.

A so dělá právě teď? Nyní se připravuje společně s divadelním souborem z Dobřichovic na premiéru hry Sladké tajemství…

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace