Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Exministře Drábku, koukejte navalit za sKartu 88 milionů. A to v lepším případě, také by to mohlo být 300 mega… Analytik má jasno

16.11.2013
Exministře Drábku, koukejte navalit za sKartu 88 milionů. A to v lepším případě, také by to mohlo být 300 mega… Analytik má jasno

Autor: Wikipedie

Popisek: Jaromír Drábek

Analytik Patrik Nacher je provozovatelem serveru bankovnipoplatky.com a organizátorem petice proti poplatkové politice bank nebo ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Kromě toho je také hlasitým kritikem sKaret. „Myslím si, že tento nepovedený projekt je typickou akcí, za kterou by měla být vyvozena nejen politická, ale i hmotně právní odpovědnost," napsal ve svém vyjádření pro Parlamentní listy.cz.

Analytik Patrik Nacher je přesvědčen, že odpovědnost za případné náklady na zrušení nepovedeného projektu sKaret musejí nést lidé, kteří projekt vymysleli a kteří podepsali příslušné smlouvy i přesto, že od samého začátku kritikové upozorňovali na nedostatky a chyby, jako bylo nastavení poplatkové politiky sKarty, nesoulad se zákony, dodatečné legislativní úpravy apod.

„Není možné celou věc uzavřít tím, že to zaplatí daňový poplatník," říká Nacher. „Kritika sKaret se nevynořila náhle, ale provázela projekt od samého počátku a počty různých změn, revizí či dodatečných úprav jen podtrhují fakt, že od samého počátku museli příslušní odpovědní politici a úředníci vidět, že vše není v pořádku," podotýká analytik.

Banka má na uhrazení nákladů nárok

Také banka mohla podle Nachera předpokládat, že může nastat alternativa zrušení projektu. Nicméně je jejím právem se přihlásit o proplacení vynaložených nákladů, připouští analytik.

„Na státu pak je, aby spravedlivě rozhodl, ale aby to opět neskončilo po česku, že to 'zacvaká' erár, protože ten zvládne cokoliv. Podle mého názoru jde o ukázkový, doslova učebnicový příklad, kdy by měla být vyžadována zodpovědnost konkrétních lidí," uzavírá své vyjádření Patrik Nacher.

Ministerstvo práce vydalo za projekt sKaret zatím 82,54 milionu korun. Zrušení projektu ho bude stát zhruba 5,24 milionu. Novinářům to sdělil před časem ministr práce František Koníček.

Česká spořitelna navíc nyní jedná s Ministerstvem práce a sociálních věcí o kompenzacích za zrušení projektu sKaret, celkem žádá po státu 204 milionů korun. Jeho tvůrce, bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v pořadu Události, komentáře na ČT24 prohlásil, že by se poslanci a senátoři, kteří projekt zastavili, měli na kompenzaci sami podílet. Těmito slovy rozesmál dalšího hosta pořadu, místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše…

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace