Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozpočet Středočeského kraje má schodek 644 milionů korun

06.11.2013
Rozpočet Středočeského kraje má schodek 644 milionů korun

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Rada Středočeského kraje se na svém pravidelném zasedání v pondělí 4. listopadu zabývala čerpáním krajského rozpočtu za období leden až září 2013. Jedná se o pravidelnou informaci o průběžném plnění rozpočtu a stavu hospodaření kraje.

Informoval o tom web Středočeského kraje. Rada projednala zprávu o čerpání rozpočtu za období leden až září. V průběhu tohoto období došlo k úpravě rozpočtu v jeho zdrojové i výdajové části. Oproti původnímu rozpočtu schválenému zastupitelstvem v prosinci 2012, kdy činily příjmy 15 744 880 tis. Kč, výdaje 15 915 393 tis. Kč a rozdíl mezi příjmy a výdaji činil 170 513 tis. Kč, vykazuje současný upravený rozpočet v příjmové části 17 772 443 tis. Kč a ve výdajové části 18 416 665 tis. korun.

Dluhová služba, kterou kraj splácí za úvěr nemocnic

Rozdíl ve výši 644 222 tis. Kč je kryt finančními prostředky z minulých let a současně je zde zahrnuta i splátka jistiny úvěru, což rozpočet financování snižuje. „Ve skutečnosti se jedná o splátky přijatého úvěru kraje, které splácíme kvartálně ve čtyřech částkách. Za období leden až září 2013 již splátky činily 179 615,11 tis. Kč,“ upřesnil hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Jak dále hejtman uvedl, rozpočet se kraji zatím daří plnit bez problémů a jeho příjmy byly za období leden až září 2013 splněny na 83,2 % upraveného rozpočtu. Největší podíl v plnění příjmů přitom měly především přijaté dotace v oblasti školstvív  celkovém objemu 7 819 619,64 tis. Kč, což představuje 52,9 % všech přijatých příjmů v tomto období. Dalším významným příjmem byly daňové příjmy v objemu 4 923 444,37 tis. Kč, které byly v tomto období splněny na 76,2 % upraveného rozpočtu a příjmy nedaňové byly splněny na 83,6 % upraveného rozpočtu.

Výdaje byly v období leden až září 2013 čerpány ve výši 76,4 % upraveného rozpočtu. Kapitálové (investiční) výdaje jsou čerpány podle schváleného Plánu investic, finanční prostředky jsou kryty vlastními zdroji rozpočtu kraje a ze zůstatku přijatého úvěru. 

Největší čerpání v oblasti školství

Dluhová služba, kterou kraj splácí za úvěr nemocnic, vyplývá z ručitelských prohlášení Středočeského kraje vystavených za úvěry oblastních nemocnic v Kladně, Příbrami a Kolíně. Jedná se o splácení úvěrů poskytnutých těmto nemocnicím do celkové výše 1 843 mil. Kč. Proto jednotlivé akciové společnosti obdrží v roce 2013 dotace ve výši celkem 196 389 tis. Kč.

V největším objemu byly čerpané dotace ze státního rozpočtu a ostatních veřejných rozpočtů, opět především v oblasti školství. Dalšími významnými výdaji byly běžné výdaje kapitol, kapitálové výdaje a grantové a dotační výdaje v rámci Středočeských fondů.

„Na základě dosavadního čerpání rozpočtu bude k 31. 12. 2013 podle našeho hrubého předpokladu činit zůstatek finančních prostředků na účtech Středočeského kraje cca 350 mil. Kč. V převážné míře však půjde o finanční prostředky, které jsou účelově vázané na financování projektů EU,“ shrnul informace o čerpání rozpočtu hejtman Řihák.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace