Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Středočeský kraj uhradí na regulačních poplatcích 6,7 milionu

23.10.2013
Středočeský kraj uhradí na regulačních poplatcích 6,7 milionu

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Rada Středočeského kraje schválila žádosti o proplacení regulačních poplatků uhrazených pacienty, které kraj obdržel ve třetím čtvrtletí roku. Středočeský kraj za období od 1. července do 30. září proplatí 6 706 240 korun a vyhoví tak 3 397 žádostem pacientů.

Proplacení se týká těch osob, které se nechali ošetřit ve zdravotnických zařízeních na území Středočeského kraje a mají zde rovněž své bydliště, což jsou dvě hlavní podmínky pro to, aby byly regulační poplatky uhrazeny. Informoval o tom hejtman Středočeského kraje Josef Řihák ČSSD).

Regulační poplatky se proplácí zpětně

Středočeský kraj proplácí svým občanům regulační poplatky už od roku 2009. V současné době jde o stokorunový poplatek za jeden den pobytu strávený na lůžku ve všech zdravotnických zařízeních na jeho území a třicetikorunový poplatek za návštěvu u lékaře.

„Sociálně slabším občanům chceme tímto způsobem ulehčit, protože si uvědomujeme, že zdraví by nemělo být o penězích. Letos už uhradil Středočeský kraj za regulační poplatky více než 19 milionů korun,“ sdělil hejtman Řihák.

Regulační poplatky se proplácí zpětně. Pacient si uhradí svůj pobyt v nemocnici po skončení hospitalizace a poté může požádat o proplacení poplatku prostřednictvím vyplnění formuláře: „Žádost o poskytnutí daru na úhradu regulačních poplatků od Středočeského kraje“.

Veškeré formuláře související s uhrazením poplatků pobytu v nemocnici mohou občané i pacienti získat na webových stránkách Středočeského kraje nebo si je vyžádat u jednotlivých zdravotnických zařízení. Výplata daru kraje bude provedena buď bankovním převodem na účet žadatele u peněžního ústavu do dvou měsíců od data schválení Radou Středočeského kraje, nebo v hotovosti v pokladně Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, PSČ 150 21,  Praha 5, a to od 20. dne po schválení Radou Středočeského kraje, nejpozději do 90-ti dnů od schválení Radou Středočeského kraje. 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace