Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Středočeský kraj uhradí na regulačních poplatcích 6,7 milionu

23.10.2013
Středočeský kraj uhradí na regulačních poplatcích 6,7 milionu

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Rada Středočeského kraje schválila žádosti o proplacení regulačních poplatků uhrazených pacienty, které kraj obdržel ve třetím čtvrtletí roku. Středočeský kraj za období od 1. července do 30. září proplatí 6 706 240 korun a vyhoví tak 3 397 žádostem pacientů.

Proplacení se týká těch osob, které se nechali ošetřit ve zdravotnických zařízeních na území Středočeského kraje a mají zde rovněž své bydliště, což jsou dvě hlavní podmínky pro to, aby byly regulační poplatky uhrazeny. Informoval o tom hejtman Středočeského kraje Josef Řihák ČSSD).

Regulační poplatky se proplácí zpětně

Středočeský kraj proplácí svým občanům regulační poplatky už od roku 2009. V současné době jde o stokorunový poplatek za jeden den pobytu strávený na lůžku ve všech zdravotnických zařízeních na jeho území a třicetikorunový poplatek za návštěvu u lékaře.

„Sociálně slabším občanům chceme tímto způsobem ulehčit, protože si uvědomujeme, že zdraví by nemělo být o penězích. Letos už uhradil Středočeský kraj za regulační poplatky více než 19 milionů korun,“ sdělil hejtman Řihák.

Regulační poplatky se proplácí zpětně. Pacient si uhradí svůj pobyt v nemocnici po skončení hospitalizace a poté může požádat o proplacení poplatku prostřednictvím vyplnění formuláře: „Žádost o poskytnutí daru na úhradu regulačních poplatků od Středočeského kraje“.

Veškeré formuláře související s uhrazením poplatků pobytu v nemocnici mohou občané i pacienti získat na webových stránkách Středočeského kraje nebo si je vyžádat u jednotlivých zdravotnických zařízení. Výplata daru kraje bude provedena buď bankovním převodem na účet žadatele u peněžního ústavu do dvou měsíců od data schválení Radou Středočeského kraje, nebo v hotovosti v pokladně Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, PSČ 150 21,  Praha 5, a to od 20. dne po schválení Radou Středočeského kraje, nejpozději do 90-ti dnů od schválení Radou Středočeského kraje. 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace