Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Bendl sepsul oranžový Senát. A poděkoval ODS za boj až do konce

14.10.2013
Bendl sepsul oranžový Senát.  A poděkoval ODS za boj až do konce

Autor: ODS

Popisek: Petr Bendl

Na návrh ČSSD byly minulý týden ve čtvrtek v Senátu z návrhu novely daňových zákonů vyřazeny zrychlené jednoroční odpisy firemních investic spadajících do první a druhé odpisové skupiny. Občanští demokraté bijí na poplach, že socialisté šlapou po podnikatelích. Petr Bendl na oranžových senátorech nenechal nit suchou a poděkoval svým "modrým" kolegům za to, že v horní komoře bojovali do posledního dechu.

„Chtěl bych přesto pravicovým senátorům poděkovat za to, že skutečně zabojovali za podporu zrychlení odpisů, čímž naplňují náš dlouhodobý program,“ uvedl následně středočeský lídr ODS Petr Bendl.

Smrt prorůstového opatření

Připomněl, že cílem a součástí programu občanských demokratů je totiž několik klíčových bodů, které by pomohly po kladném výsledku hlasování profitovat celé velké skupině živnostníků a podnikatelů, ovšem nejen jim. ODS totiž usiluje o zachování a podporu nových pracovních míst, snížení přebujelé administrativní zátěže pro živnostníky a drobné podnikatele, vytvoření  podmínek pro rozvoj práce na částečný úvazek a také o možnostech přivýdělku pro seniory bez dalšího zdanění.

„Současné hlasování senátorů ČSSD naši ekonomiku nenastartuje,“ poznamenal ještě Petr Bendl.

Připojil se tak k názoru a vyjádření svého spolustraníka a úřadujícího předsedy občanských demokratů Martina Kuby. Ten totiž krátce po zmiňovaném hlasování uvedl, že oranžový Senát právě ‚potopil prorůstová opatření a snížení administrativy podnikatelů‘.

„Na návrh ČSSD byly dnes z návrhu novely daňových zákonů vyřazeny zrychlené jednoroční odpisy firemních investic spadajících do první a druhé odpisové skupiny. Tento návrh ODS by se stal účinným prorůstovým opatřením. Firemní investice tvoří čtvrtinu tvorby hrubého domácího produktu. ČSSD tak znovu prokázala, že jí jde v prvé řadě o co nejvyšší zdanění podnikatelů, aby si zajistila co největší zdroje pro přerozdělování, tedy uplácení voličů,“ nešetřil kritikou Martin Kuba.

ODS chtěla ulehčit firmám zbytečné prověřování partnerů - ale neuspěla

ODS ve čtvrtek 10. října v Senátu předložila návrh na zavedení limitu ve výši 700 tisíc korun pro ručení za daň u tzv. nespolehlivého plátce. Současný stav zbytečně nutí firmy prověřovat při každém nákupu, byť v hodnotě několika stovek či tisíc, spolehlivost svého obchodního partnera. Změna, o které se jednalo, by představovala to, že by se to dále týkalo jen faktur nad 700 tisíc korun.

ODS chtěla tímto návrhem dosáhnout podstatného snížení administrativy firem, zejména živnostníků a malých podnikatelů. Daňové úniky totiž nejsou realizovány v rámci běžného obchodního styku řádných podnikatelů. Pro tento návrh dnes hlasovali zejména občanskodemokratičtí senátoři. ODS tak opět potvrdila, že je jedinou stranou, která podporuje snížení administrativy podnikatelů.

red, Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace