Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Petr Bendl: Korupční jednání se v době vlády ČSSD a KSČM staly normou a soud s Rathem je jen vrcholem ledovce

09.10.2013
Petr Bendl: Korupční jednání se v době vlády ČSSD a KSČM staly normou a soud s Rathem je jen vrcholem ledovce

Autor: ODS

Popisek: Petr Bendl

Středočeská ODS vyzývá představitele ČSSD, aby se vyjádřili k novým obviněním protikorupční policie ČR. „Aktuální události a nová zjištění zřetelně ukazují, že korupční jednání se v době vlády ČSSD a KSČM staly normou a že probíhající soud s Davidem Rathem, je jen vrcholem ledovce. Vláda ČSSD a KSČM ve Středočeském kraji otevřela dveře jednání, jehož obětí jsou všichni obyvatelé Středočeského kraje, kteří jsou v roli poškozených,“ říká předseda středočeské ODS Petr Bendl.

„Navíc tato kauza přichází v době, kdy koalice ČSSD a KSČM dovedla Středočeský kraj hospodářsky kraj tak daleko, že kraj není schopen platit zakázky, které si objednal v důsledku čehož kraj zaplati dodavatelům stavebních zakázek o 20 milionů Kč víc než byla původní vysoutěžená cena zakázky!"

„Rozumím tomu, že nemohou všichni nést odpovědnost za činy jednotlivců, kteří ale ´hráli´ za jejich tým, přesto očekáváme alespoň elementární slušnost, a to, že se obyvatelům středních Čech komunisté a sociální demokraté veřejně omluví a zastupitelstvo kraje opustí ti, kteří na hejtmanství působili v době kdy kauzy vznikaly" upozornil.

V Maldé Boleslavi to jde i bez korupce

Nová obvinění policie nenechal bez komentáře ani náměstek primátora Mladé Boleslavi Adolf Beznoska. „V Mladé Boleslavi jsme za uplynulých deset let udělali stovky výběrových řízení a z fondů Evropské unie získali přes miliardu korun. V žádném případě se nevyskytl ani náznak korupčního jednání. To dokazuje, že politika se dá dělat i jinak, než nám to předvádí středočeská ČSSD a komunisté. Ta se z kauzy Rath a spol. nepoučila, což mimo jiné dokazuje i fakt, že na kandidátce středočeské ČSSD je řada bývalých dlouholetých spolupracovníků Davida Ratha,“ reagoval v úterý odpoledne.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace