Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už jste si dneska převlékli spodní prádlo a s ním i pohlaví? Komentář Štěpána Chába

komentář 14.11.2022
Už jste si dneska převlékli spodní prádlo a s ním i pohlaví? Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: LGBT prapor

Míra tolerance je natolik zničující, až se stává netolerantní. Svět se přestává řídit podle starých zákonitostí, u nichž jsme měli pocit, že jsou uhelným kamenem celého lidstva. Hodnoty, kované do našeho genofondu po tisíciletí, berou během posledních několika málo roků za své. Je nová doba. Doba nezřízeného aktivismu a vynucované tolerance ke všem odchylkám ze standardu. Kdy se až zdá, že standard začíná být odchylkou.

V Řecku uzákonili v roce 2014 zákon o transosobách. Do té doby u nich platila česká varianta. Pokud nebyl člověk smířen se svým pohlavím, musel podstoupit nekonečné množství psychiatrických i psychologických vyšetření, než se přikročilo k operaci změny pohlaví. Bez operační změny pohlaví proces nebyl uznán. Nově se v Řecku stačí prohlásit za opačné pohlaví, úřady takovou skutečnost prostě zavedou do svých análů. K tomu byla snížena hranice takové tolerance na patnáct let člověka.

Proti tomu se na Facebooku vyhranil řecký legendární fotbalista Vasilis Tsiartas. A to slovy: „První změny pohlaví by měly provést děti těch, kteří hlasovali pro tuto ostudu. Podívejme se, jakou mají hrdost. PS: Legalizujte pedofilii a dokončete zločiny.“ Pak dopsal, že Bůh stvořil Adama a Evu. Za to si vysloužil deset měsíců v kriminálu. A pokutu pět tisíc euro. Svého vyjádření se bývalý fotbalista dopustil (ale ano, dopustil, teď už se prostě jen dopouštíme různých vyjádření) v roce 2017. K rozsudku došlo minulý čtvrtek.

Asociace na podporu transgenderů, která vedla proti Tsiartasovi obžalobu, nyní bude žádat odškodné za zbytečně dlouhé soudní řešení celé věci. Však od podání trestního oznámení uběhlo pět let. Což je neakceptovatelné. Asociace deklarovala svou absolutní spokojenost s Tsiartasovým trestem a zároveň zdůraznila, že bude pokračovat v načaté cestě. Cílem je bojovat proti všem formám nesnášenlivosti, rasismu a podněcování k diskriminaci, nenávisti a násilí. Asociace zároveň doufá, že plně ochrání lidská práva a svobody LGBT komunity, a zejména transgender lidí, v každém sektoru veřejné i soukromé sféry.

V Americe se také urodilo. Však je to země úrodná. V Americe se devatenáctiletý chlapec prohlásil za dívku Brían Nguyen, vyhrál tamní lokální Miss nejkrásnější dívky a dostal stipendium ve výši 7500 dolarů. Stipendium Miss Greater Derry Scholarship, finanční ocenění založené na podporu mladých žen v akademickém světě. Vedle obézního Brían Nguyena stálo dvacet hezkých děvčat a odevzdaně tleskalo, že jim mladý chlapec sebral pro mnohé životní šanci dostat se na univerzitu. Fajn progrese, není-liž pravda.

„Jsem u vytržení z toho, že jsem PRVNÍ transgender žena, která se stala místní držitelkou titulu Miss Greater Derry, a doufám, že na mě budou všichni hrdí a že se stanu první, kdo vstoupí na pódium Miss America. Jsem Brían Nguyen, vaše Miss Greater Derry 2023,“ zaznělo ze stupně vítězů.

V Ontariu v Kanadě je zase k vidění učitel ve škole, který nosí obrovská protetická prsa s výrazně vystupujícími bradavkami. Protetická prsa ženy nosí po prodělané rakovině prsu a po jeho odstranění. Pan učitel, který nosí zářivě blonďatou paruku, rtěnkou křiklavě zvýrazněná ústa, není po rakovině prsu. Ale protetická prsa velikosti vzducholodí přesto nosí. Škola spolu s rodiči se pokusila do věci zasáhnout skrze školský kodex o vyhovujícím oblékání. Na prsatého pana učitele ovšem nedosáhli. Na něj se kodex nevztahuje, o čemž rozhodla Školní rada Ontaria. No, tak tam učitele mají doposud. Učí děti a drká do vybavení školy svými masivními umělohmotnými ňadry.

Ale vraťme se do USA. Tamní feministická aktivistka Jeanna Christine Hoch je pod útokem transgenderových aktivistů. Kamkoliv jede s předáškou mluvit o feminismu a ochraně dětí, obklopí ji transgenderoví aktivisté, překřikují ji, plivou na ni, útočí na ni. V rámci šikany zveřejňují přesnou adresu, kde bydlí, SPZ jejího auta, adresu škol, kam chodí její děti. Vyhrožují jí muži, kteří prohlašují, že jsou ženy. Tedy transosoby. Podle jejich logiky feminismus šlape po právech transosob. No, šlape, feminismus slouží k ochraně žen, a tedy jistému upřednostnění práv žen nad právy všech ostatních, tedy i transosob. Jeanna Christine Hoch je nyní pod ochranou policie. Fascinující je, že k šikaně se s nadšením přidala i Antifa. To je ta, s jejíž vlajkou se fotil náš ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

„Ženy byly vždy zneužívány a umlčovány, když se snažíme mluvit za sebe a své děti. Tito agenti Antify nedělají nic nového nebo zvláštního. Nebojují proti represivnímu systému. Jsou to utlačovatelé," řekla magazínu Reduxx feministka.

V Norsku zase brázdí média i chodníky hlavního města Oslo muž, který se cítí být invalidní ženou. Říká si Viktoria Alme. Invalidní v tom smyslu, že má paralyzované nohy. Jezdí na invalidním vozíku. Podle vlastního vyjádření jako chlapec záviděl jinému chlapci, že má po zranění nohy berle. Všichni si berle vyzkoušeli, jen Alme zůstal stranou, aby se nepřišlo na to, jak jej to vzrušuje. Se svou touhou po invaliditě vydržel plných padesát let. Pak si začal oblékat šaty své ženy, oblékat si její boty, chodit doma v ženském. Poté usedl na invalidní vozík. Začal se malovat. V rozhovoru prozradil, že to může být jistá forma fetiše.

Pod článkem v deníku Good Morning Norway o tomto člověku bylo za jeden den 900 komentářů, druhého dne, kdy deník oznámil, že bude mazat všechny nenávistné komentáře, zůstalo v diskusi 47 komentářů. V těch negativních (nově nenávistných) se lidé zmiňovali o tom, že Almeho praktikování jeho fetiše povede ke zlehčování problémů skutečně postižených, k odporu pomoci postiženým, protože u nich může být možnost, že svou potřebnost prostě jen předstírají. A tak podobně.

Svět se nám mění. Předstíráme, že jsme objevili zřídlo nových hodnot, které jsou nepřekročitelné a nekritizovatelné. Císař se právě prochází nahý ulicemi a předvádí, jak je perfektně ošacen, jak mu to sekne, jak by jej měli všichni v obdivu následovat. A děsivá fůra lidí to udělá. Zatleská obéznímu mladíkovi na stupínku vítězů na soutěži v ženské kráse, polituje zdravého chlapa za to, že je invalidní žena. Doba předstírání, doba fetiše, doba rozkladu veškerých hodnot. Vyžadování tolerance pod hrozbou kriminálu. Císař už trestá dítě, které křičí - vždyť je nahý. Vždyť on je nahý. Ten blbec je úplně nahatý. A tím naprosto směšný. Ale musíme to tolerovat. Císař má svou úderku věrných biřiců, kteří na povel začnou lynčovat, trestat, pronásledovat. A my začneme předstírat toleranci, úctu. Ale pouze předstírat. Je to pak tolerance a úcta, když za nesouhlas hrozí lynč nebo kriminál? A které další falešné hodnoty (případně zlatá telata) jsme začali uznávat? Nestojí za nynějším zdražováním energií a bobtnající inflací jen další předstírání nějakých hodnot? A nebylo by fajn po ránu s novým spodním prádlem vyměnit i vlastní pohlaví a stoupnout si po bok císaře?

Čerpáno z: Good Morning Norway, Reduxx, The Star, Greek City Times, Greek Reporter

 

Vložil: Štěpán Cháb