Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kaskadérský útěk za štěstím a nejdražší rozvod aneb Jak proměnit jméno v značku. Tajnosti slavných

15.07.2022
Kaskadérský útěk za štěstím a nejdražší rozvod aneb Jak proměnit jméno v značku. Tajnosti slavných

Foto: Se svolením Česká televize

Popisek: Ivana Trump na filmovém festivalu v Cannes v roce 2006

VIDEO Nejen krásná, ale především cílevědomá a pracovitá, leckdy až urputná. Drobná plavovláska z Moravy předvedla celému světu, že československé holky nejsou jen ozdobou rodinného krbu. Že mají nejen leccos na hlavě, ale především v ní.

Před třiceti lety k nám vstoupil bulvár, v jehož prvním týmu jsem tehdy pracovala, a s ním i nejžhavější kauza doby, rozvod krásné Češky Ivany s americkým miliardářem Trumpem. Teprve po dalších deseti letech jsem se s ní konečně setkala, na legendárním Paris Fashion Week. Zatímco mě přivedla do metropole nad Seinou móda, ji především byznys. Přehlídky novinek nejslavnějších návrhářů pro ni znamenaly setkávání s důležitými lidmi, navazování kontaktů a upevňování vztahů, takže poté, co se sál divadla Châtelet naplnil, s omluvou vyrazila do davu. Drobná a elegantní, současně ale nápadná a nepřehlédnutelná, se zářivým úsměvem plula mezi lidmi, v hlavě jasný plán, s kým by chtěla mluvit. Ivanu Trump sice vystřelil na vrchol do té doby nejdražší rozvod v historii USA, rozhodně ale nemínila zůstat jen rentiérkou.

 

Inside Edition 1991:

Návod na český guláš během rozhovoru o rozvodu

Pilná holčička

Narodila se jako Ivana Zelníčková 20. února 1949 ve Zlíně, který se tenkrát ještě jmenoval Gottwaldov, otec Miloš byl elektrotechnik, matka Marie pracovala jako telefonní operátorka. Temperamentní holčičku otec už ve třech letech poprvé postavil na lyže a všemožně ji podporoval. A vyplatilo se. Už v šesti letech poprvé vyhrála závod v sjezdovém lyžování a v dvanácti se stala členkou juniorského národního lyžařského týmu. Současně se ale také věnovala plavání a atletice a chodila do baletu. Otcovy vysoké nároky jí ani trochu nevadily, naopak neustále jela na plný plyn. Navíc se učila cizí jazyky, takže nakonec mluvila pěti, kromě rodné češtiny a ve škole povinné ruštiny zvládla suverénně angličtinu, francouzštinu i němčinu. Po maturitě byla přijata na Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, kterou absolvovala v roce 1972. Průběžně ale také zvyšovala svoji sportovní výkonnost, takže společně s diplomem se stala i náhradnicí československého týmu pro zimní olympiádu v japonském Sapporu.

 

Show Oprah Winfrey 1992:

Místo svatby pohřeb

Muži hráli v životě plavovlásky s krásnou tváří a perfektní figurou vždy důležitou roli a dveře do světa známých osobností jí pootevřelo právě lyžování. V roce 1970 dostala díky němu roli krásné lyžařky Grácie, která upoutá pozornost mladého protivného kantora v epizodě koprodukčního československo-německého dětského seriálu Pan Tau na horách. Následovaly první nabídky ze světa módy a dívka s krásnýma nohama se stala středem pozornosti. Nakonec byl její první vážnou známostí Jiří Štaidl, mimo jiné autor textu k nestárnoucímu hitu Evy Pilarové a Waldemara Matušky Tam za vodou v rákosí či Gottovy Lady karneval. Byli dokonce zasnoubení, jenže tragicky zahynul 9. října 1973 při autonehodě u Říčan. Svůj nový tmavě zelený Renault 17 TL tenkrát hnal k rodičům do Jevan na plný plyn, v sobě pár panáků a vedle sebe téměř neznámou krásku. Když mu zprava vjel z vedlejší silnice do cesty náklaďák, snažil se vyhnout, jenže se auta střetla a renault havaroval na bok. Zatímco dívka skončila na zadním sedadle, Štaidl z auta vyletěl, narazil do svodidel a na místě zemřel.

 

Irsko 1992:

Ivano, minula jsi branku…

S tragickou ztrátou se Ivana vyrovnala po svém, rozhodla se jít důsledně za svým snem. Byla v první patnáctce nejlepších československých sjezdařek, takže podnikla odvážný kousek, který vstoupil do historie. Během mezinárodního závodu, který se jel v jihočeském pohraničí, se z úst rozhlasového komentátora tehdy ozvalo: „Ano, ano, a na startu se objevuje Ivana Zelníčková. Vkládáme do ní všechny naděje, určitě přiveze medaili. Ale kam to jede, Ivano, minula jsi branku...“ Následoval rychlý střih, protože nadějná reprezentantka místo k cíli zmizela obrovskou rychlostí za kopečky. V Rakousku se obratem provdala za lyžaře a průmyslníka Alfreda Winklemayera a nikdy se netajila tím, že šlo o účelové partnerství, protože potřebovala získat rakouské občanství a pas. Po dvou letech se oficiálně rozvedla a zamířila za svou někdejší teenagerskou láskou, lyžařem Jiřím Syrovátkou, který již dříve emigroval do Kanady. V Montrealu pak pracovala v jeho obchodě a přivydělávala si jako modelka. S touto prací prorazila až do New Yorku, kde nakonec dostala v roce 1976 velkou příležitost, propagovala na různých akcích Olympijské hry v Montrealu.

 

Po rozvodu - 1995:

Láska na první pohled

Úspěšného majitele velkých kasin a pozdějšího realitního magnáta Donalda Trumpa potkala v jedné luxusní restauraci na newyorském Manhattanu a pohádkově bohatý podnikatel se prý zamiloval na první pohled. A Ivana si ho mistrně omotala kolem prstíku, takže jejich vztah vyvrcholil v roce 1977 velkolepou svatbou. Porodila mu tři děti, Donalda Johna Jr., Ivanku a Erica. Představa matky a hospodyňky na plný úvazek ji ale neuspokojovala, na to byla příliš cílevědomá a nabitá energií. Nakonec manžela přesvědčila, že mu bude pomáhat v byznysu. Od něj se naučila, jak to v světě velkého byznysu chodí, on jí oficiálně vyplácel symbolickou mzdu jeden dolar ročně, splnil jí ale každé přání. Práce je ale časem naprosto pohltila a partnerství se začalo řítit do záhuby. „Stal se z ní žralok bez citů. A já přitom potřeboval její ženskou náruč,“ posteskl si kdysi Trump na obhajobu své série nevěr, která vyvrcholila románkem s modelkou a herečkou Marlou Maples.

 

O finanční krizi a investicích:

Rozhovor u příležitosti návštěvy pražského Plesu v opeře 2009

Rozvod století

O čtrnáct let mladší ,model‘ Miss Georgie 1983, za který ji Donadl vyměnil, byl poslední kapkou, kterou pohár Ivaniny trpělivosti definitivně přetekl. V roce 1992 vyvrcholily manželské neshody rozvodem, který napjatě sledovaly celé Spojené státy. Tak oškubaného miliardáře totiž do té doby svět ještě neviděl. Zatímco Ivana se stala pohádkově bohatou dámou, Donald výrazně zchudl. Podnikavé cílevědomé Češce, která se rozhodla, že si nenechá nic líbit, musel vyplatit na odstupném 25 milionů dolarů. K tomu ještě přičtěme alimenty 350 000 dolarů měsíčně a vzdát se musel i luxusního sídla v Connecticutu. I přes bouřlivý rozvod se pak časem vody zklidnily a světoznámí exmanželé spolu nakonec vycházeli velmi dobře. „Je to moje nejoblíbenější exmanželka,“ prohlásil americký exprezident, který se prý s Ivanou radil i ohledně volební kampaně.

 

Czech Top 100 2017:

Jméno jako značka

Vše, co získala, dokázala Ivana zúročit, šikovná obchodnice své jméno mistrně proměnila v značku. Podnikala na realitním trhu, prodávala luxusní kosmetiku, navrhovala šperky, psala knihy, nikdy se nebála jít s kůží na trh v talk show… Nařčení, že si rozchodem s Trumpem zajistila pohádkový život, rázně odmítala a často opakovala, že z peněz, které dostala, neutratila ani cent. „Byla bych úspěšná, i kdybych se za Donalda neprovdala. Mám sebevědomí a ráda pracuji, což je nejlepší kombinace.“ Jedním dechem ale dodávala, že se toho spoustu naučila o byznysu právě od pohádkově bohatého majitele řady hotelů a kasin. On zase přiznával, že by bez ní nikdy nebyl tam, kde je. A zlé jazyky tvrdí, že zalarmovala všechny boháče na světě. Od té doby, co vyinkasovala svých pětadvacet milionů dolarů, což byla počátkem devadesátých obrovská suma, se stala předmanželská smlouva pro zámožnější lidi neodmyslitelnou součástí svatebních příprav. Tak drahý rozvod totiž Spojené státy do té doby opravdu nezažily!

 

Good Morning Britain 2018:

Tři lásky a čtyři rozvody

Na partnerský život po rozvodu rozhodně nerezignovala. V roce 1995 se stal jejím třetím manželem o šest let starší americký milionář italského původu Riccardo Mazzucchelli, jehož rodinná firma navrhovala dálnice v téměř všech koutech světa. Když se ale rozplynulo prvotní okouzlení, česká podnikavost a italský temperament na sebe tvrdě narazily, takže manželství skončilo rozvodem už po dvaceti měsících. Ivaninou čtvrtou velkou láskou byl o třiadvacet let mladší italský model a podnikatel Rossano Rubicondi, s nímž žila od roku 2002. V roce 2008 se vzali a velkolepá svatba se čtyřmi stovkami hostů tenkrát přišla na tři miliony dolarů. Do roka a do dne už sice byli rozvedení, žili pak ale spolu dál a v roce 2019 se údajně definitivně rozešli. Přesto se loni v srpnu spolu objevili v New Yorku na veřejnosti a podle přátel Ivana zvažovala, že by se za něj znovu provdala. Už to ale nestihla, Rossano v říjnu zemřel v pouhých devětačtyřiceti letech na rakovinu. Nyní svou lásku Ivana následovala. Jedna z nejznámějších Češek, úspěšná podnikatelka Ivana Trump, zemřela 14. července 2022 na zranění, způsobená pádem že schodů, ve svém domě v newyorské čtvrti Upper East Side.

(zdroje: Wikipedie, ČSFD, FDB, Český rozhlas, Česká televize, ABC News, BBC, NY Times, Jen z lásky: Ivana Trumpová, Ivana Trumpová: To nejlepší teprve přijde)

 

Božoňka

QRcode

Vložil: Adina Janovská