Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zdá se, že Rowlingová nejspíš kojila Hitlera. Komentář Štěpána Chába

komentář 30.12.2021
Zdá se, že Rowlingová nejspíš kojila Hitlera. Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením J.K. Rowling

Popisek: Toxická autorka Harryho Pottera J.K. Rowling

J. K. Rowlingová, autorka série o Harry Potterovi, by se celému světu měla omluvit, aby ji zase pustili k jejímu dílu. Řekla totiž, že muž přeoperovaný na ženu není žena a ve světě sportu je skutečná žena v nevýhodě. Zároveň řekla, že osoby, které menstruují, se nazývají ženy. A naposledy se prohřešila nad jednáním skotské policie, která chytila muže po znásilnění, ale protože oznámil, že je žena, dali ho do ženské věznice a do spisu zapsali, že žena znásilnila ženu. Za to se na ní sesypal celý svět.

Rowlingová, v dřívějších dobách oblíbenkyně progresivní levice, protože se stavěla do role mírně radikální feministky, je teď na indexu. Před necelým měsícem oznámily americké famfrpálové kluby, že odmítají být spojované se jménem tvůrkyně této sportovní hry a tak se přejmenují (famfrpál je kouzelnický sport ze světa Harryho Pottera, kde létá skupina kouzelníků a čarodějek na košťatech a přehazují si míče, zvané camrály, zjednodušeně řečeno). A tak do budoucna bude stále mnoho mužů, žen i dětí běhat v USA s košťaty mezi nohama po hřišti a házet po sobě míče, ale už se to nebude jmenovat famfrpál. Rowlingová tak bude odstraněna (to, že nebude, je vedlejší, stačí to přejmenovat, že).

Ke stejnému radikálnímu řezu se odhodlala společnost Warner Bros., která se chystá oslavit dvacet let od prvního filmu o Harry Potterovi (bože, dvacet let to je, a já to četl jako novinku, jsem starý). Na oslavě budou snad všichni, od představitelů hlavních postav, přes režiséry, až po uklízečky. Jen Rowlingová bude chybět. Tu nepozvali, protože je toxická. Dovoluje si pochybovat o tom, o čem se pochybovat nesmí (jako třeba s tím znásilňovačem, co se označil za ženu, to je, božínku, taková absurdita).

A tak Rowlingová nebude na oslavách svého dítěte. Nemá tam co dělat. Stejně nejspíš kojila Hitlera, stojí za vyvoláním otroctví a jí malé transexuální děti k večeři. A takový člověk nemá v našem světě místo. Nepatří tam. Měli by ho vymazat. Nejdřív z oslav, sociálních sítí, bankovních účtů, pak ze života. Ne, ne, to už jsme moc daleko. A jsme skutečně moc daleko? O Němcích se také říkalo, že jsou civilizovaní, a že by žádná zvěrstva nemohli páchat. A pak se otevřely brány koncentračních táborů.

Šikana člověka, který naučil celou generaci dětí číst. Šikana člověka, který stvořil krásný svět, kam se člověk chodil schovat před realitou. Já si to čtení Harry Pottera pamatuju. Takový pocit naprostého pohlcení a dětské radosti v dospělém věku. Nádhera. Pamatuju si i knihkupectví, kde jsem si za žold z civilky první díl Pottera koupil. Knihkupkyně mi vnutila rovnou tři díly s tím, že mi nebude ve čtyři ráno otvírat, až na ni budu zvonit a chtít další díl. Měla pravdu.

Ale je zvláštní i ta forma kolaborace. Na oslavy dvaceti let od uvedení prvního filmu o Harrym Potterovi přijdou všichni, nikdo neřekne: „Vy jste nepozvali Rowlingovou? Pokrytci, s vámi nechci nic mít.“ Ne, ne, přijdou, budou se culit do kamer a vyprávět veselé historky z natáčení a jako čert kříži se vyhýbat tomu jedinému tématu – autorce. Protože odmítla podpořit likvidaci normálního světa a jeho nahrazení nemocemi a jejich vyzdvihování. Budou tam ti, kterým svět J. K. Rowlingové vystavěl celou budoucnost, udělal z nich VIP persony s nacpanými konty a budou se culit a mávat a cítit se výborně.

A nejhorší na tom je, a to mě vlastně na celé té srandě kolem všech těch západních afér udivuje nejvíc, že se všechno točí kolem sexuality. Jako kdybychom upadali do nějaké zvířecí formy, kde se ztratil jakýkoliv obsah a začíná převažovat forma naplněná politikou sexuality. Ale to sexuality zregulované, plné norem a nařízení, výjimek, odchylek, vyžadování s hrozbou lynče, vyřazování ze společnosti a mazání z veřejného prostoru. Zvířata plná sexuálního chtíče, který si chtějí užívat a zároveň zapovídat. Západní svět je, v této otázce rozhodně, zmatený, strašně zmatený.

 

Vložil: Štěpán Cháb