Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kraj rozdělí obcím a organizacím 62 milionů na povodňové škody

16.09.2013
Kraj rozdělí obcím a organizacím 62 milionů na povodňové škody

Autor: Profimedia.cz

Popisek: povodně, ilustrační foto

Rada Středočeského kraje schválila v pořadí čtvrtý návrh na poskytnutí neinvestičních účelových dotací obcím a organizacím na pokrytí prvotních nákladů a nezbytná opatření v rámci řešení krizové situace při povodních po vytrvalých deštích v červnu.

Informoval o tom web Středočeského kraje. Celkem Středočeský kraj obdržel od státu neinvestiční účelovou dotaci na pokrytí prvnotních nákladů souvisejících s povodněmi v celkové výši 220 milionů korun. Rozhodnutím Zastupitelsva již kraj vyplatil z celkové výše 151,5 milionu korun. K rozdělení tak zbylo 68,5 milionů korun a kraj vyzval města a obce k upřesnění jejich požadavků, které mohly zasílat do 20. srpna 2013.

Postiženo celkem 350 obcí

„Tentokrát rozdělujeme částku ve výši 62 211 000 korun na základě již upřesněných požadavků obcí a příspěvkových organizací na pokrytí prvotních nákladů a nezbytná opatření při řešení krizové situace po povodních. Některé obce nám již dokonce  zasílají i  vyúčtování dotace na pokrytí prvnotních nákladů, takže jde defacto o první vyučtování této státní pomoci,“ upřesnil hejtman Josef Řihák.

Podle aktuálního seznamu postižených obcí, které Středočeskému kraji předal HZS SK bylo k 30. srpnu 2013 povodní postiženo celkem 350 obcí. Z toho 271 obcí požaduje uhrazení prvotních nákladů a 79 obcí nikoliv.

120 obcí již dříve požádalo kraj o zálohu na prvotní škody

„120 obcí již dříve požádalo kraj o zálohu na prvotní škody a nyní, po upřesnění jejich požadavků, činí výše této další zálohy celkem 56 151 000 korun. Další požadavek na úhradu prvnotních nákladů uplatnilo celkem 6 příspěvkových organizací Středočeského kraje v celkové výši 3 228 000 korun a 4 akciové společnosti  ve výši 2 832 000 korun,“  dodal hejtman.

Jedná se o akciové společnosti nemocnice Kladno, Kolín, Příbram a Mladá Boleslav. Dále o příspěvkové organizace Obchodní akademie Beroun, ZŠ Pečky, SZŠ a SOŠ Poděbrady, Gymnázium a SOŠ Sedlčany, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a Muzeum Podblanicka. Největší zálohu na prvotní škody nyní obdrží Brandýs nad Labem (17,2 mil. Kč), Neratovice (3,9 mil. Kč) a Kutná Hora (2,5 mil. Kč).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace