Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

100 hodin k volbám! Český rozhlas se rozhodl to natřít veřejnoprávní televizi: Slovo dá VŠEM lídrům všech kandidujících stran

15.09.2013
100 hodin k volbám! Český rozhlas se rozhodl to natřít veřejnoprávní televizi: Slovo dá VŠEM lídrům všech kandidujících stran

Foto: ČRo

Popisek: Budova Českého rozhlasu na Vinohradské

Český rozhlas chystá nejrozsáhlejší předvolební vysílání v historii – k volbám odvysílá přes 100 hodin a dá slovo všem lídrům všech kandidujících stran. Představení volebních lídrů, tematicky zaměřené Speciály Martina Veselovského, diskuse kandidátů na premiéra končící minutu před otevřením volebních místností, kulaté stoly i velké srovnání předvolebních slibů zahrne předvolební vysílání Českého rozhlasu. ČRo Radiožurnál, ČRo Plus a regionální stanice dohromady odvysílají přes 100 hodin speciálních předvolebních pořadů.

Prostor ve vysílání dostanou všichni celostátní i krajští lídři všech kandidujících subjektů. Vše podstatné včetně záznamů pořadů najdou posluchači od 24. září i na zvláštním webu www.rozhlas.cz/volby.

Šibeniční lhůty

„Svým rozsahem jde o nejrozsáhlejší předvolební vysílání v historii Českého rozhlasu. Navíc v doslova šibeničních lhůtách, kdy se počty kandidujících subjektů dozvíme až příští týden. Naštěstí jsme celý koncept předvolebního vysílání už delší dobu promýšleli pro řádný termín voleb, takže jsme byli na předčasné volby připraveni,“ říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Kulaté stoly, rozhovory, vizitky

Český rozhlas nabídne v rámci předvolebního vysílání 7 základních programových řad. Zástupci všech kandidujících subjektů se představí v kulatých stolech, rozhovorech jeden na jednoho i v předtočených vizitkách, kde budou krajští lídři odpovídat na jednotné otázky ve stanoveném časovém limitu. Radiožurnál nabídne projekt Den s lídrem – moderátor a šéfredaktor Jan Pokorný bude vždy po celý den doprovázet lídry nejsilnějších stran a bude průběžně vstupovat do vysílání.

Předvolební Speciály Martina Veselovského

Ani letos nebudou chybět ve vysílání Radiožurnálu předvolební Speciály Martina Veselovského. Mění se ale jejich podoba. „Máme pocit, že dosud využívaný model krajských debat s krajskými lídry se postupně vyčerpal. Jde o celostátní volby, a proto nabídneme celostátní témata. Každá diskuse bude zaměřena na jedno aktuální téma a strany budou moci nominovat svého zástupce, který je na dané téma odborníkem,“ upřesňuje generální ředitel Peter Duhan. Mezi tématy budou například zdravotnictví, ekologie, školství a věda, Evropská unie, vztah k menšinám nebo kultura a církevní restituce.

Závěrečná superdebata v den voleb

Novinkou bude závěrečná debata s lídry. Tu Český rozhlas odvysílá v den voleb od 12:30 tak, aby skončila v 13:59 – tedy přesně minutu před otevřením volebních místností. I tuto debatu bude moderovat Martin Veselovský. Speciály Martina Veselovského se budou vysílat přímo z budovy Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech, a to z nedávno zrekonstruovaného studia S1.

Na základě veřejně dostupných výsledků výzkumů všech agentur

Na rozdíl od minulých voleb tentokrát Český rozhlas nebude zadávat vlastní předvolební výzkumy. Účastníky Speciálů Martina Veselovského bude vybírat na základě veřejně dostupných výsledků výzkumů všech agentur, které splní obecná kritéria – například členství v odborném sdružení, zkušenosti s politickými výzkumy, zveřejnění výsledků průzkumu ve zpravodajském servisu ČTK nebo množství dotázaných v daném průzkumu. Detailní pravidla jsou součástí konceptu předvolebního vysílání, který (stejně jako ostatní pravidla a manuály k volebnímu vysílání) bude veřejně dostupný na webu Českého rozhlasu.

„Naší snahou je maximální transparentnost a otevřenost. Součástí této snahy je i losování – pro všechny předvolební pořady určíme pořadí účastníků na základě veřejného losování, které proběhne 20. září,“ dodává Peter Duhan.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace