Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pěna dní chytila patinu nepříčetnosti. Menstruující muži jako hlavní téma. Komentář Štěpána Chába

komentář 09.07.2021
Pěna dní chytila patinu nepříčetnosti. Menstruující muži jako hlavní téma. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Vlajka LGBTQ+

Získávám pocit, že lidstvo na západ od nás chytila nějaká podivná nemoc, která se projevuje záchvaty nekontrolovatelné lásky ke všem a ke všemu a hlavně, což je zásadní, proti všem ostatním. Německá vládní SPD v Sasku prosadila, že na pánských záchodcích nově musí být odpadkové koše na použité hygienické vložky pro menstruující muže. A ano, v této souvislosti se není co divit myšlenkám našeho prezidenta Miloše Zemana, který pravil, že jsou mu transosoby odporné.

Slova prezidenta špatná, ten základ zní ale rozumně. Nejsou odporné transosoby, odporné jsou tanečky, které se kolem nich dějí. Transosoba je osoba nemocná, trpící a je potřeba aby jí byla poskytnuta psychiatrická péče a následně i péče chirurgická. To, že se transosoba cítí ve svém těle cize, je fakt, který se neokecá. A pokud máme natolik vyspělou chirurgii, není lepší pomoci, než takového člověka z jeho ‘cizího‘ těla osvobodit. Ovšem problém je to vlastně marginální. Týká se jen velmi, velmi malé části populace. Přičemž ani do zahájení tanečků aktivistické transpolitiky nebyli tito lidé nikterak znevýhodňováni.

Trend a móda

Pokusím se vyjádřit svůj postoj trochu kulantněji než prezident Zeman. Z transgenderu se stává móda. Na Západě, kde u mládeže kralují sociální sítě, různí influenceři a nezájem rodičů o jejich program, který si díky internetu připravují sami, je transgender určitým druhem trendu. Necítíš se dobře? Mávají s tebou protichůdné pocity? Nemáš se rád/a? Připadáš si v sobě cize? Ne, ne, to není puberta, to jsi nejspíš neobjevený transgender, který se nikdy nesmíří se svým pohlavím. Cesta z problémů vede přes změnu pohlaví, nebo alespoň přes předstírání příslušnosti k druhému pohlaví. Tak mluví influenceři. Přemlouvají dospívající, že puberta a její obtíže se dají řešit přeměnou pohlaví.

V pubertě je člověk pitomý, jednoduše ovlivnitelný, podléhající trendům, nedorostlý a nekonečně vzdorující. V dospělosti člověk nezačne nosit modré číro, protože frontman jeho oblíbené kapely tak začal prodávat své poslední album. Puberťák udělá přesně to. Vystřihá si číro a obarví ho na modro. Vzdor proti dospělému, který by to prostě neudělal. Ale co až se celé to influencersko-hollywoodské ‘božstvo‘ pomine na smyslech, a začne do dětí horem dolem cpát, že být transgender je vlastně fajn nápad? Protože problémy je přece potřeba umět řešit rychle a efektivně.

„Různí genderoví aktivisté malým dětem vyprávějí, že 'pohlaví' je čistě věcí jejich volby. Tím do jejich hlav zasévají jen zmatek. Výsledky vidíme leckdes na západě už teď. Kluci jako 'trans' pronikají na holčičí záchodky. Nedávné výzkumy v USA ukázaly, že se k trans nyní 'hlásí' téměř každý desátý teenager. To je samozřejmě medicínsky i biologicky nesmysl,“ pronesl v souvislosti s nynější eurounijní šikanou Maďarska Alexandr Vondra.

Jenže když se chytí politici

Dobrá, hloupá influecerská móda, která pomine. Pokud se jí tedy nechytí ti správně zapálení politici, kteří z ní udělají, pánbu ví proč, hlavní téma pro celou společnost. A tak místo toho, aby se řešily otázky, které politice náleží, řeší se vlastně naprosté kraviny, které jen popouzí. A témata jsou jasně daná - rodící muži, vestoje čurající ženy, nebinární aktivistické pohlaví, děti pod nátlakem transgender módy, homosexuální vztah v každém filmu a seriálu až do nepřirozeného překrucování děje, transgender likvidující podstatu sportu, zženštilá móda pro muže, mužná pro ženy, odpadkové koše pro menstruující muže a vložky pro ženy s polucí, tisíc a jedno pohlaví, stačí si vybrat jako na krámě... Svou transgenderpolitikou aktivističtí politici neukazují lidskou tvář, ale jen jakousi marketingově pitomou tvář neupřímné lásky a tolerance, která ale drtivou většinu populace vůbec nezajímá a zajímat nebude. Přičemž samotná společnost byla doposud tuze liberální a ohleduplná. Přirozeně. Nebo jinak - společnost to doposud nezajímalo, teď se to do ní rve horem dolem a začíná být tak trochu nevrlá. Nevstřícná. A kdo to schytá? Skutečné transosoby, které skutečně trpí a potřebují pomoc, skuteční homosexuálové, kteří o své orientaci nemají potřebu držet každému militantní přednášku. 

Palčivější témata pro společnost se nabízí na každém kroku. Doprava? Inflace? Bydlení? Energetika? Dostupnost běžné zdravotní péče? Migrace? Ne, ne, všechno překřičí neexistující problémy transgender osob a zařizování odpadkových košů na záchodcích pro menstruující muže, potažmo ženy s neřešenými psychickými problémy. Kdy to dojde do okamžiku, kdy nějaký úchyl vyrazí do ženských sprch s tvrzením, že je žena? On se tak přece cítí. Musíme to tolerovat. Já být ženou v té sprše, končím s veškerou tolerancí. Ale právě do takového bodu zlomu to pomalu přechází. Útlak většiny naprostou menšinou, kterou obklopuje ukřičená skupina aktivistů a vynucuje si trucovitým podupáváním nožkou absurdity. Muži menstruují, víme? Je potřeba na ně myslet. 

Osoby s neřešenými psychickými problémy?

Och, jsem já to ale neurvalec. Ženy s neřešenými psychickými problémy? Víte, já si u tohoto tématu vždycky rád vzpomenu na výbornou novinářku a politickou komentátorku Terezu Spencerovou. Dříve bývala mužem, v roce 1998 podstoupila operaci změny pohlaví, byla průkopnicí transgenderu, toho skutečného transgenderu, v České republice. A že by si na tom udělala kariéru? Že by o tom kvičela obden ve všech denících, které by jí daly prostor, že by permanentně křičela o diskriminaci a nedostatku košů na použité vložky na pánských záchodcích? Ne, věnovala se své práci novinářky.

Jenže teď se za transosoby označují i nedospělé (ač často věkem dospělé) osoby, které chtějí v rámci nedostatku sebevědomí (nebo jeho přebytku) zaujmout okolí tím, že se budou převlékat za příslušníka druhého pohlaví, tvářit se děsně tajnosnubně a dožadovat se respektu, úcty a oslovování v patřičném rodu. Vytrucovaný a na trendech postavený transgender není a nemůže být společenským tématem, protože je to prostě pubescentní trucování a zvrácené dokazování si vlastní důležitosti. Roupy, všude samé roupy. Doprava? Inflace? Bydlení? Energetika? Dostupnost běžné zdravotní péče? Migrace? Nic důležitého, budeme řešit radši roupy... a fanatiky, kteří si z transgenderu upletli další bič na společnost, kterou pak mohou nazývat netolerantní, protože nechce řešit fakt, že někoho v zadnici svrbí roupy.

 

Vložil: Štěpán Cháb