Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ósaka, kuchyně říše s nejlepšími hovězími steaky. Jsou z nejrozmazlovanějšího skotu na světě, užívá si masáží a dopřává si i pivo... S cestovatelem Milošem Beranem poprvé do Japonska

03.07.2021
Ósaka, kuchyně říše s nejlepšími hovězími steaky. Jsou z nejrozmazlovanějšího skotu na světě, užívá si masáží a dopřává si i pivo... S cestovatelem Milošem Beranem poprvé do Japonska

Foto: Miloš Beran (stejně jako všechny snímky v článku)

Popisek: Ósaka, čtvrť Shinsekai

FOTOREPORTÁŽ V příštích několika dílech nakoukneme do Japonska a opět se můžete těšit na několik z nejzáhadnějších megalitických objektů na světě, které se zde nacházejí. Ale nepředbíhejme, tentokrát nahlédneme do Ósaky. Ósaka je hlavní město prefektury Ósaka a třetí největší město v Japonsku s počtem obyvatel 2,7 milionu. Leží v oblasti Kinki na ostrově Honšú v místě, kde řeka Jodo ústí do Ósackého zálivu.

Ósaka byla v minulosti hlavním obchodním městem Japonska, a i dnes je jedním z nejdůležitějších průmyslových center a přístavů v Japonsku. Je srdcem souměstí Ósaka-Kóbe-Kjóto (Keihanšin), které má celkem 18 644 000 obyvatel. Dnes se tu soustřeďuje těžký a chemický průmysl, železárny, ocelárny, loděnice, petrochemie.

 

Ztraceni v digitálním světě

Metropole plná moderních architektonicky zajímavých staveb a nadzemních dálnic po západu slunce oslní svým jedinečným životem. V Ósace také najdete nejvyšší budovu Japonska, 300 metrový mrakodrap. Nacházejí se tu archeologické nálezy z doby Džómon a Jajoi.  Období Džómon je japonské prehistorické období trvající přibližně od roku 10 000 př. n. l. až do roku 300 př. n. l.  Termín Džómon v japonštině znamená ´provazový vzor´ a vztahuje se ke keramice, která byla tímto způsobem zdobená. Keramika Džómon byla údajně první na světě.

 

Krkavec

Tehdy vyráběli sošky nazývané dogú. Dosud jich bylo na celém území Japonska objeveno kolem 15 tisíc, veliké jsou od 10 do 30 cm. Mají různorodou podobu, některé připomínají těhotné ženy, další vypadají jako zvířata nebo rostliny. Záhadou však zůstává řada figurek, které nepřipomínají zvířata ani rostliny, ale spíše postavy ve futuristických oblecích. Není potřeba zvláštní představivosti, aby v nich divák spatřil astronauty v helmách nebo potápěče v obrovských brýlích. Kdo byl předlohou těchto sošek?  V té době se měl podle našich znalostí člověk ohánět spíše pazourkem. Americký záhadolog Vaughn M. Greene v 50. letech minulého století sošky studoval přímo v Japonsku a poukázal na víc než 30 shodných prvků mezi ´skafandry´ Dogu a soudobými vesmírnými obleky. Sošky samozřejmě neunikly ani pozornosti Ericha von Dänikena.

 

Buddha

K významným archeologickým nalezištím keramiky Džómon patří jeskyně Fukui v prefektuře Nagasaki na Kjúšú a skalní sídliště Kamikuroiwa v prefektuře Ehime na Šikoku. Nejnovější výsledky měření stáří džómonské keramiky pomocí radiokarbonové metody posunují počátek období Džómon dokonce až do roku 14 500 př. n. l. Období Jajoi je japonské prehistorické období následující po období Džómon a trvající přibližně od roku 300 př. n. l. až do roku 300 n. l.

 

Chrám Isshinji

Název období je odvozen od tokijského předměstí Jajoi, kde se poprvé v roce 1884 našla pro tuto dobu charakteristická keramika. Japonsko tehdy vstoupilo zároveň do doby železné i bronzové, protože znalost zpracování obou kovů sem byla z kontinentu přinesena současně. Vliv na formování nové kultury měla pokročilejší kultura čínská. V roce 645 do Ósaky dokonce přesídlil císař Kotoku a Ósaka se na deset let stala hlavním městem Japonska.

 

Typické japonské knedlíčky s nejrůznější náplní

Starý název pro Ósaku zněl Naniwa. Naniwě se obecně říkalo ´kuchyně říše´ a i dnes se ósacká jídla považují za chuťově nejlepší. Ósaka je skutečným kulinářským centrem a místem vyhledávaným gurmány. Mezi místní lahůdky patří tradiční suši a najíst k prasknutí se můžete tím nejlepším takojaki (tradiční pečené kuličky s chobotnicí) z celého Japonska.

 

Zátiší

A když už jsme u jídla, rozhodně byste neměli vynechat japonský kobe, dle mnohých nejlepší hovězí steak na světě! Tento druh hovězího masa pochází z dobytku Wagyu z kmene Tajima. Jde o původně japonské plemeno, pro něhož je charakteristická dlouhá historie. Jde o nejrozmazlovanější skot na světě - užívá si masáží a dopřává si i pivo. To proto, aby byla zvířata v pohodě a bez stresu. Skot je porážen nejdříve ve věku 30 – 35 měsíců. Tato poměrně dlouhá doba je nutná pro správné ukládání tuků ve svalech. Takzvané mramorování masa je totiž jedním z hlavních poznávacích znaků Kobe beef. Díky tukovému mramorování však není třeba používat k opékání žádný další tuk. Jeho dokonalé vlastnosti nejlépe podtrhne unikátní tradiční japonské nádobí.

 

I kanál může být uměleckým dílem

V roce 1583 byl v Ósace vybudován hrad, který je dnes jednou z nejznámějších japonských památek. Hrad byl za druhé světové války poškozen, byl zrekonstruován a dnes slouží jako moderní muzeum.  Ve zdech, které hrad obklopují, se nacházejí záhadné obrovské megalitické kamenné bloky. O tom si však povíme až v příštím díle seriálu. V souvislosti s Japonskem však musím zmínit ještě jednu věc. Procestoval jsem toho relativně hodně, ale nikde jsem nenarazil na větší pohostinnost a vřelejší přijetí než zde.

 

Vložil: Miloš Beran

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace