Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Kotlíková dotace je ve Středočeském kraji již zcela rozebrána

10.09.2013
Kotlíková dotace je ve Středočeském kraji již zcela rozebrána

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Zájemci o takzvané kotlíkové dotace během několika dnů zcela vyčerpali celou částku 40 milionů ze společného projektu Středočeského kraje a Ministerstva životního prostředí České republiky, která byla pro tento projekt určena.

Ve dnech 2. až 5. září 2013 podaly svoji žádost na krajský řad stovky žadatelů. Úředníci nakonec evidovali celkem 912 žádostí v celkové výši požadovaných finančních prostředků 40 670 000 korun. Informoval o tom web Středočeského kraje.

Dotace nesmí být využity k podnikání

„Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo tento typ dotace pro obyvatele Středočeského kraje dojednat. Jsem přesvědčen, že obnova a modernizace malých kotlů na tuhá paliva velmi pomůže zlepšit životní prostředí zejména v menších městech a obcích. Potvrdily se i předpoklady průzkumu, který jsme v kraji před podepsáním dohody o dotaci s MŽP, provedli. Přesto musím říci, že nás tak masivní zájem občanů překvapil a zároveň i potěšil. Je vidět, že záměr zlepšovat své životní prostředí je společným zájmem mnoha z nás,“ komentoval výsledek akce hejtman Josef Řihák (ČSSD).

O dotaci na pořízení nového účinného nízkoemisního tepelného zdroje mohl požádat každý vlastník užívané nemovitosti, spoluvlastník nebo partner vlastníka, který vytápěný objekt užívá k bydlení. Žadatelem mohla být pouze fyzická osoba způsobilá k právním úkonům a podmínkou také bylo, že dotace nebude využita k podnikání.

Hejtman přislíbil podporu po vyhlášení dalšího kola

Občané nemusejí mít podle hejtmana strach ani z následného posouzení žádostí. Úředníci mají na jejich vyhodnocení čas čtyři měsíce. „Pokud budou v žádostech o dotaci zjištěny nějaké nedostatky, budou žadatelé vyzváni k jejich odstranění,“ slíbil hejtman. Rada kraje pak seznam úspěšných žadatelů o dotaci, bude schvalovat v lednu 2014.

Hejtman též přislíbil, že osobně velmi rád podpoří vyhlášení dalšího kola výzvy i dotačního řízení na výměnu starého kotle za nový. 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace