Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Change, čili změna. Zpěvačce se obrátil život vzhůru nohama. Teď tedy... VIP skandály a aférky

20.04.2021
Change, čili změna. Zpěvačce se obrátil život vzhůru nohama. Teď tedy... VIP skandály a aférky

Foto: Supraphon - Anežka Horová (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Po loňském, vřele přijatém albu Love Is Gold a speciálním live session z pražské Meet Factory LIVE 2020 přichází Klára Vytisková se zbrusu novým singlem

FOTO, VIDEO Zpěvačce Kláře Vytiskové se 28. března narodil po dvou holčičkách první syn. Navíc si ještě krátce před porodem střihla natočení klipu k písni s příhodným názvem Change, tedy Změna.

Písnička vznikla v těžkém období před rokem. „Písničku Change, tedy Změna, jsem napsala hned po tom, co jsme zůstali na jaře v lockdownu. Všem se nám ze dne na den obrátil život vzhůru nohama a bylo jasné, že se ještě hodně změní a že budeme chtít možná změnit i něco u sebe. Přivedlo to moje myšlenky k tomu, že svět potřebuje změnu. A změníme to, jen když začneme každý u sebe,“ komentuje svůj nový singl Klára, která vystupuje v klipu s herečkou a zpěvačkou Erikou Stárkovou. „Video mělo být jen rozpohybovaná jednozáběrovka. Nechtěli jsme v téhle době velké produkce, chtěla jsem dát důraz na text, nebyl prostor na děj... V podstatě jsme to těžké téma pojali s lehkostí. Tak, že nám lockdown i ukázal, jak moc je potřeba vážit si maličkostí. Třeba že nám chybí jen potkat se s kamarádkou, pobavit se, podělit se o porci kvalitních hranolek s kečupem, zkrátka jen tak být.“ A tak to v klipu skutečně probíhá, holky se po celou dobu ládují hranolkami a to je vše.

 

 

Holé hrudníky a náhrdelníky s peřím

Klára má hudební kořeny, její otec Vladimír Vytiska je muzikant a člen Divadla Sklep. Není se tedy čemu divit, že muzikální dívka zamířila na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde studovala jazzový zpěv. Zakrátko se dala dohromady s několika muzikanty a vytvořili skupinu Toxique, které se podařilo vejít ve známost i díky Klářině hodně výrazné image. A navíc neváhala obléct do pořádně ulítlých modelů i celou kapelu. „Kluci se podílejí hlavně na aranžování písniček, takže tohle je spíš moje parketa. I když nedávno si kluci, konkrétně Honza s Vildou, vymysleli kostým. Mají holý hrudníky, na nich mají náhrdelníky s peřím a k tomu jen kožený bundy nebo saka a vypadá to fakt dobře.“ Inspirovali se jinými kapelami s hodně výraznou zpěvačkou, jako například Moloko, zjevný vliv byl i od Gwen Stefani nebo třeba Amy Winehouse.

 

Klára Vytisková

Je nejvyšší čas na změnu...

Do třetice kluk

S kolegou z kapely Romanem Víchou utvořila pár a v pětadvaceti se za něj provdala. Toxique ale vydrželi relativně krátce, už v roce 2013 začala Klára pomýšlet na vlastní kariéru, ačkoliv ještě před dvěma lety tvrdila: „Teď mě zajímá pouze hraní s Toxique. Kapela je pro mě momentálně na prvním místě. Samozřejmě, že mám v šuplíku nějaký písničky, který se pro kapelu nehodí, a nevylučuju, že si někdy v budoucnu natočím desku, protože budu chtít zpívat něco úplně jiného. Ale zatím to v plánu nemám.“ Toxique měli pokračovat dál, nakonec se ale Klára začala prosazovat sama svou první deskou: „Je to taková směs soulu, na kterém jsem vyrostla, elektra, které mám ráda, a punku, který žiju.“ S svm manželem se přestěhovala do Únětic, kde Klářini rodiče koupili dvě stě let starý mlýn. Rodiče jim poskytli půdu, kterou si originálně zrekonstruovali a získali dostatečný prostor pro dětské pokojíčky. Kláře se narodila dvě děvčata, k nimž nyní přibyl synek Alfons.

 

Klára Vytisková

...a návrat ke každodenním maličkostem

Ondřej Pavelka to zase řešil pěstmi

Naštěstí ne ve skutečnosti, nýbrž v seriálu Polda. Tentokrát se ohnal po Jaroslavu Pleslovi, který po Zločinech velké Prahy hraje už podruhé v seriálu policistu. Běžně ale mají velmi dobré vztahy. „Jardu Plesla mám strašně rád, my jsme trochu sousedi. Dělal jsem s ním ve dvou věcech a byl bych docela rád, kdyby mě Jarda provedl po nějakém zámku, protože je výborný zámecký a hradní průvodce, tak to bych si přál, než ho takhle inzultovat.“ Samotné natáčení prý sfoukli raz dva: „Poslechli jsme si pana režiséra, jak si to představuje, párkrát jsme si to zkusili – a pak se hned jelo. Bylo to rychlé a efektní.“

 

Pavelka

Ondřej Pavelka se mění v drsňáka. Když jde o čest a svobodu jeho vyvolené, nezná bratra; foto FTV Prima

A zase ta Agáta

Pokud někomu nelze v showbyznysu věřit ani slovo, pak je to určitě milá Agáta Hanychová. Její poslední přítel truhlář je ten tam i se společným projektem renovace obytného karavanu, Agáta se opět dušovala, že nikoho nehledá a žádného chlapa nechce, to už ale byla na cestě do Rakouska s jistým Ladislavem Biseniusem. Jde o muže, který byl na dlouhá léta odsouzen za pašování kokainu, nedávno tokal s jinou instagramovou kráskou Týnuš Třešničkovou, aby se vydal s Agátou brázdit alpské kopce. Jak se jim to podařilo, není známo. Do Alp nyní turisté nemohou, a už vůbec ne z České republiky. Informace, že byli spolu, vyšla v jistém bulváru, který informoval s největší pravděpodobností sám Bisenius. Na tohoto frajera by si tedy měly české krasavice nejspíš dát velký pozor, a obzvlášť Agáta. Ta, nachytána na švestkách, si sbalila svých pět švestek a vyrazila na Kanáry chytat bronz.

 

PRachařová

Rychlým přesunem z Alp k moři se Agáta pokusila odpoutat pozornost od další milostné aférky; foto Agáta Hanychová

Festival online

Na kulturu naživo si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mrknout se lze ale na festivaly online. Například organizátoři tradičních akcí Prague International Bluenights a BlueFest se letos rozhodli tyto projekty spojit a uskutečnit pod názvem BlueFest online, který bude 6. května od 19:00 hodin živě přenášen na sociálních sítích partnerů i účinkujících. Na festivalu vystoupí Peter Lipa, Flamengo Reunion Session & Karel Kahovec, Ivan Hlas, Tonya Graves, Dan Bárta a více než desítka dalších českých i zahraničních hvězd. Koncert se bude vysílán naživo z Lucerna Music Baru. A to není vše, v jednání jsou prý i dva známí zahraniční umělci. „Jednání ještě stále probíhají i s dalšími interprety, ale primárně se zaměřujeme na zahraniční interprety, kteří měli v rámci našich projektů v roce 2020 či 2021 vystoupit, ale kvůli současné situaci nemohli,“ říká Radim Svatoň z pořádající agentury.

 

Flamengo Reunion Session & Karel Kahovec

Online festival nabídne pořádnou porci lahůdek, určitě na něm chybět nebudou Flamengo Reunion Session & Karel Kahovec; foto Mia Feres

 

Michaela Špačková

Vložil: Michaela Špačková