Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Od bezdomovkyně až po superstar. Na manžely a milence ale štěstí neměla. Neděle Pavla Přeučila

18.04.2021
Od bezdomovkyně až po superstar. Na manžely a milence ale štěstí neměla. Neděle Pavla Přeučila

Foto: Instagram

Popisek: Beznaděj, strach z budoucnosti, deprese... Ani nejslavnější hvězdy nejsou proti vlivu pandemie imunní. Jennifer Lopez by o tom mohla dlouho vyprávět.

Zpěvačka a herečka Jennifer Lopez (51) je už pár desetiletí jednou ze stálic jak na hudební scéně, tak na filmovém plátně. Teď se znovu dostala do centra pozornosti médií i fanoušků, když vyšlo najevo, že se definitivně rozchází s přítelem, baseballovým hráčem Alexem Rodriguezem (45) a před pár dny oficiálně zrušili i zasnoubení.

Známost trvala čtyři roky a zasnoubili se v roce 2019, což tehdy způsobilo slušný poprask a všichni napjatě čekali, kdy dojde na velkou svatbu. Jak už je teď ale jasné, k čtvrtému manželství Jennifer už, alespoň s Rodriguezem, nedojde. Život téhle hvězdy připomíná navenek sice pohádku, ale málo se ví, jak těžkými životními zkouškami si musela během kariéry projít.

Na umělecké scéně se zapsala zprvu jako tanečnice, a poté jako úspěšná herečka a své herecké schopnosti dostatečně předvedla například ve filmu Selena, který jí vynesl nominaci na Zlatý globus. Díky němu se stala také první latinskoamerickou herečkou, která vydělala za jediný film milion dolarů. Úspěšné byly i její další filmy, jako Krásná pokojská, Zakázané ovoce, kde si zahrála po boku George Clooneyho, či nedávno krimikomedie Zlatokopky. Stejně úspěšně zazářila na televizních obrazovkách například v seriálech Špinaví poldové, Jak jsem poznal vaši matku, Will a Grace nebo Hotel Malibu. V posledních letech se ale naplno věnuje kariéře zpěvačky a stala se jednou z největších hvězd hudební scény. Některé její hity, jako On The Floor, Jenny From The Block nebo Let's Get Loud, už dnes patří ke skutečné klasice.

 

Ain't It Funny:

Jedna z nejbohatších hvězd

Za téměř 30 let, které strávila v zábavním průmyslu, stačila pochopitelně nashromáždit slušné jmění, jehož čistou hodnotu uvádí portál Celebrity Net Worth ve výši přes 400 milionů dolarů. Její roční příjmy se dnes pohybují kolem 40 milionů dolarů. První skutečně závratnou částku 20 milionů dostala v roce 2012, když usedla v porotě soutěžního pořadu American Idol, kterou známe u nás jako soutěž Česko hledá SuperStar. Jennifer je také globální velvyslankyní značky L'Oreal Paris a její vlastní vůně Love and Light jí vydělala už přes tři miliony dolarů.

I když by se zdálo, že taková megastar jako J. Lo, jak ji ve zkratce nazývají média i fanoušci, se bude stranit médií a hlídat si soukromí, opak je pravdou. Patří k těm několika málo hvězdám, které nemají problém mluvit otevřeně o soukromém životě, o všem tom dobrém, ale i o zlém, co prožila na své cestě ke štěstí, a že toho nebylo málo.

 

American Idol 2012:

Jeden čas byla bezdomovkyní

Dnes je těžké uvěřit, že předtím, než se stala majitelkou několika domů po celé Americe včetně obřího sídla v Miami na Floridě, které si pořídila za 40 milionů dolarů s bývalým snoubencem Alexem Rodriguezem, nebo rozlehlého domu v New Yorku, žila ve svých začátcích jako bezdomovec. Stalo se tak poté, co se rozešla ve zlém s matkou Guadalupe Rodríguez. Ta nemohla unést, že se Jennifer místo dalšího studia věnuje taneční kariéře. Vzdorovitá J. Lo se odstěhovala a přespávala v tanečním studiu, do kterého chodila.

„Moje máma a já jsme měly své představy a ty byly hodně odlišné. Nechtělo se mi chodit na vysokou školu, chtěla jsem se naplno věnovat tanci. Takže jsme si daly pauzu. Začala jsem přespávat na pohovce v tanečním studiu. ale řekla jsem jí: Tohle je můj život, tohle musím udělat,“ vzpomíná na své začátky. Naštěstí to nebylo nadlouho, její taneční kariéra se opravdu rozjela a stala se odrazovým můstkem pro další neuvěřitelné úspěchy. Jako tanečnice vystupovala nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě. Poté co získala vysněnou práci Fly Girl v televizním pořadu In Living Color, přestěhovala se do vysněného Los Angeles.

 

Smím prosit?

Zkušenosti z tanečních začátků velmi úspěšně oprášila v roce 2004
v náruči charismatického Richarda Gere

Poznala i skutečnou chudobu

Ačkoli se stala jednou z nejbohatších hvězd na světě, byly doby, kdy byla tak chudá, že si prý mohla dovolit sníst jen jeden dílek pizzy denně. V rozhovoru pro Entertainment Tonight si vzpomněla na svou minimalistickou dietu, než získala roli v In Living Color, a přiznala, že přežívala na pizze dokonce pár let.

O tomto nelehkém období se rozhovořila v interview pro The Sydney Morning Herald v roce 2014, kdy dostala otázku, co by dělala, kdyby měla na kontě jen sto dolarů. „Ale já jsem to zažila,“ odpověděla. „Byly doby, kdy jsem neměla ani těch sto dolarů, ale jen dvacet nebo ještě méně. Zbývalo mi tak akorát na tu pizzu, která v té době, kdy jsem začínala jako tanečnice, stála 1,50 dolaru.“ Možná byla právě tahle léta součástí toho, co z ní udělalo dnešní superstar. J. Lo pak přiznala: „Když bojujete, snažíte se to zvládnout, učíte se odolnosti, učíte se disciplíně, učíte se nevzdávat se, mít víru.“ Dodala ale i to, že později zjistila, že určité situace bylo tím těžší řešit, čím více stoupala na žebříčku slávy, „protože existoval větší tlak a mnohem kritičtější pozornost veřejnosti i médií“.

Film si ji jasně zaškatulkoval

V roce 2019 se v rozhovoru pro magazín Variety svěřila, jak byla na začátku kariéry diskriminována a ponižována. „Před nějakými třiceti lety to bylo velmi drsné: Aha, ty jsi ta latinskoamerická dívka. Budeš hrát role Španělek, budeš hrát služebné, zkrátka budeš se pohybovat v téhle škatulce,“ vzpomínala. Samozřejmě později zahrála excelentně služebnou s velkými sny ve filmu Krásná pokojská z roku 2004, ale tuhle roli si vybrala sama. Vzpomínala i na to, že  k prolomení těchto bariér jí pomohl její silný tým a tvrdá pracovní morálka, což jí umožnilo zahrát si i rozmanitější postavy. Její role v roce 1997 ve filmu Selena, o životě zpěvačky Seleny Quintanilla-Pérez, pak byla velkým průlomem a napomohla jí k tomu, aby ji producenti a režiséři viděli v jiném světle, jinak, než bylo obvyklým stereotypem.

 

Zlatokopky:

I publikum dokáže být zlé

Během kariéry se často setkávala i s nepochopením, někdy dokonce i s nenávistnými komentáři. Dnes se netají s tím, jak ji negativní ohlasy ovlivňovaly, než se naučila je ignorovat. „V rané fázi mé kariéry jsem se jeden čas cítila opravdu špatně,“ přiznala v jednom rozhovoru. „Moje první píseň se dostala do čela žebříčku, moje první album se dostalo do čela žebříčku a můj první film se také dostal na čelo žebříčku a já byla šťastná. Ale pak to vypuklo. „Neumí zpívat, neumí tančit, neumí se chovat, je to jen hezká tvář nebo má strašně velký zadek. Začala jsem si to moc brát, a dokonce začala těm ošklivým komentářům věřit. Opravdu mě to dlouho bolelo.“

Ve vztazích jí to moc neklapalo

Jennifer Lopez neměla v milostném životě příliš štěstí. Provdaná byla celkem třikrát. Jejím prvním manželem byl číšník, Kubánec Ojani Nou. Druhý manžel byl známý tanečník Chris Judd, s kterým se vzali se v roce 2001 a rozvedli se už o rok později. Pak přišlo zasnoubení s hercem Benem Affleckem a hvězdný pár dostal přezdívku Bennifer. Média i fanoušci už se nemohli dočkat svatby, která se měla uskutečnit na podzim roku 2003. K té však nikdy nedošlo a pár se rozešel. Svatba nakonec byla, nicméně s někým úplně jiným. Jejím manželem se stal zpěvák Marc Anthony, kterého si tajně vzala v roce 2004.

O čtyři roky později, v únoru 2008, se jim narodila dvojčata, chlapec Maximilian David a holčička Emma Maribel. Ani tohle manželství ale nevydrželo a v roce 2012 se rozvedli. Rozchod nesla prý velmi těžce a vzpamatovávala se z něj i na terapeutických sezeních, na která musela docházet. Pár let pak chodila se svým tanečníkem Casperem Smartem, kterého poté vystřídal rapper Drake. Od února 2018 chodila s Alexem Rodriguezem, ale jak víme, před pár dny se i tento pár rozešel.

 

Lopez Jennifer

Ještě před šesti týdny se zdálo, že je budoucnost s Alexem zalitá sluncem, a fanoušci se těšili na čtvrtou svatbu; foto Instagram

Rok 2020 byl pro ni prý jedním z nejtěžších

Stejně jako pro spoustu lidí na celém světě byl i pro Jennifer Lopez rok 2020 hodně těžký. Pandemie koronaviru přinutila miliony lidí zůstat doma a také J. Lo se opevnila doma s rodinou včetně tehdejšího snoubence Alexe Rodrigueze. Popisuje to jako bezprecedentní období v jejím obvykle nesmírně rušném životě. „Během této pandemie si myslím, že nastal okamžik, kdy byl celý svět v depresi, strachu, velkém strachu z toho, co se stane,“ uvedla ve španělské rozhlasové stanici El Zol 107,9 v listopadu 2020 a přiznala, že si to vyžádalo daň na jejím duševním zdraví. „Zažila jsem spoustu okamžiků, kdy jsem se cítila opravdu špatně, a také moje děti - všichni, celý dům, moje rodina, moje přítelkyně.“ V té těžké době se prý hodně modlila a vzpomněla na zvlášť těžký okamžik, kdy k ní dcera Emme přišla ve chvíli, kdy se cítila úplně na dně. „Emme přišla do mé postele a plakala: Proč se to děje? Chybí mi moji kamarádi. Proč to všechno musíme prožívat?“ Světlem byl pro ni její vztah s Rodriguezem, ale i ten začal během dlouhé izolace dostávat trhliny a vyvrcholil oním nedávným rozchodem.

 

Pavel Přeučil

Ain't It Funny

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace