Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Válka mezi Buckinghamským palácem a odpadlíky královské rodiny nabírá grády. Sobota Pavla Přeučila

06.03.2021
Válka mezi Buckinghamským palácem a odpadlíky královské rodiny nabírá grády. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Instagram (stejně jako ostatní snímky v článku, není-li uvedeno jinak)

Popisek: Princ Harry s manželkou Meghan v netrpělivě očekávaném interview s populární americkou moderátorkou Oprah Winfrey

FOTO / VIDEO V médiích, a to nejen v těch bulvárních, lze v poslední době pozorovat zajímavý jev. Na prvním místě veškerého zpravodajství je samozřejmě situace kolem koronavirové pandemie, ale druhé zaujaly vrcholící přípravy na televizní show známé americké moderátorky Oprah Winfrey, která má odpálit dosud nevídanou bombu. To, co bylo dosud považováno pro členy královské rodiny za tabu, tedy praní špinavého prádla, týkajícího se vztahů v sídle tisícileté britské monarchie, se stává skutkem. Primetime Special televizní stanice CBC, v kterém vystoupí vévodkyně Meghan s princem Harrym, bude mít premiéru v USA v neděli ve 20:00 hodin, kdy bude ve Velké Británii jedna hodina po půlnoci.

Buckinghamský palác, kterému samozřejmě aktivity královských odpadlíků nevoní, je sice už tradičně nekomentuje, ale vytáhl do protiútoku. A hned s těžkým kalibrem. Pouhých pár hodin před onou bulvární show v ryze americkém stylu vystoupí v 17:00 hodin britského času samotná královna Alžběta II. v televizním speciálu ke Dni Commonwealthu.

Její vystoupení nebude prý nijak se show Oprah souviset, ale má být zhodnocením situace, kdy se daří epidemii v zemi zvládat, a zejména poděkováním všem, hlavně zdravotníkům, kteří na tom mají největší zásluhu. Včera se však objevila zpráva, že vedle ní se objeví netradičně i další členové královské rodiny, a to princ William a Kate Middleton, což by mělo určitým způsobem vyzdvihnout soudržnost celé rodiny. Speciál bude vysílat stanice BBC a vidět by jej měli i diváci ve více než 17 zemích včetně Austrálie, Švýcarska a Belgie, stejně jako zemích subsaharské Afriky.

 

Upoutávka televize CBS na očekávané interview

Meghan si prý stále představuje, že hraje ve filmu

V britském tisku se stále častěji objevují názory, že rozhovor Meghan Markle a prince Harryho s Oprah Winfrey je famózní chybou, které budou hořce litovat. Jeden z jejich největších kritiků, známý televizní moderátor Piers Morgan, kterého znají všichni Britové z jeho ranní show  Good Morning Britain, označil Meghan za největší ostudu v historii, jaká potkala královskou rodinu, a to v reakci na Meghanin výrok, kdy nazvala královnu lhářkou. „Ona žije v představě, že stále hraje v nějakém filmu,“ okomentoval aktivity vévodkyně na svém Twitteru. Narážel tím samozřejmě na filmovou minulost Meghan, která se jako herečka objevila v pár rolích.

 

Markle Ohňostroj lásky

V roce 2014 v televizní romanci Ohňostroj lásky; foto Hallmark Channel

Buzerace v královském paláci?

Jeho ostrá reakce se objevila po zveřejnění další upoutávky CBC na show Oprah Winfrey, v které se ublížená Meghan ohrazuje vůči svědectví zaměstnanců královského paláce, že je šikanovala a ponižovala. Aféru odhalil list The Times, kde se objevilo svědectví tajemníka Harryho a Meghan pro komunikaci, který už v říjnu roku 2018 podal stížnost, že vévodkyně ze Sussexu šikanuje personál. Nejméně dvě osobní asistentky měly kvůli psychickému nátlaku raději skončit, další prý byly psychicky na dně a často v slzách.

„Aktivně se angažují v udržování lží o nás dvou,“ obvinila Meghan ostře královskou rodinu ze lhaní. Oprah se Meghan v upoutávce zeptala, jak se cítí, když teď Buckinghamský palác uslyší její pravdu. „Nechápu, jak mohli čekat, že budeme celou dobu pořád jen mlčet. Zvlášť když firma hraje aktivní roli při udržování lží o nás dvou,“ říká Meghan a pokračuje: „A jestli to znamená riziko, že něco ztratíme, ztraceno už toho bylo dost.“

Královna už předtím reagovala, že tato šikana bude důkladně vyšetřena, a královský palác vydal k tomuto bezprecedentnímu obvinění i samostatné prohlášení: „Jsme zjevně velmi znepokojeni obviněním v The Times, založeném na tvrzeních bývalých zaměstnanců vévody a vévodkyně ze Sussexu. Náš tým HR proto prozkoumá okolnosti, uvedené v článku. Pracovníci, kteří byli v té době přítomni, včetně těch, kteří opustili palác, budou pozváni, aby se zjistilo, co se tehdy odehrávalo.“ Mezitím se objevili další svědci, kteří tvrdí, že Meghan šikanovala služebnictvo a Harry se to snažil zamést. Jiní tvrdí, že museli vyhledat lékařskou pomoc, protože utrpěli posttraumatickou stresovou poruchu a trpěli úzkostí.

 

Meghan Archie

Syn prince Harryho a Meghan Archie Harrison Mountbatten-Windsor se narodil 6. května 2019

Alexander Tomský si nebral servítky

Zajímavý a pořádně drsný pohled na osobu Meghan přinesl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News publicista, politolog a nakladatel Alexander Tomský. Jako znalec britských poměrů a obdivovatel tradiční britské monarchie si už vůbec nebral servítky a vévodkyni nazval hloupou husou. „Byla to hloupá husa, která samozřejmě nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké.“ Nezůstal jen u toho a ve své drtivé kritice pokračoval dál: „Američanka se nemůže pasovat do tisíciletého protokolu. Královská rodina je opravdu zvláštní, je to silný majestát, který proniká do celé společnosti,“ přisoloval Tomský. Navíc prý Meghan pochází ze špatné rodiny.

„Nebyla kultivovaná ani příliš vzdělaná. Nebyla ani zvyklá na takový bulvár, jaký mají ve Velké Británii. Dělali si z ní srandu, ona ji ale neunesla a začala je obviňovat z rasismu,“ tvrdí Tomský. Za zlé mají Britové Harrymu s Meghan i to, že vůbec nedbají na odpor domácí veřejnosti, která odsuzuje nasazení rozhovoru u Oprah v době, kdy leží manžel královny, princ Phillipe, v těžkém stavu v nemocnici, a pokud by napadli královnu, mohlo by to jeho zdravotní stav zhoršit.

 

Meghan

Nepříliš vzdělaná, nekultivovaná, druhořadá americká herečka neměla šanci pochopit staletý královský majestát ani svérázný humor britského bulváru

Srovnání s lady Dianou? Nechutné!

Brity pořádně nadzvedla už první ukázka z rozhovoru u Oprah, v které princ Harry srovnává sebe a manželku se svojí matkou, lady Dianou, a tím, jak byla po rozvodu s princem Charlesem pronásledována médii. I britský tisk považuje toto tvrzení za nesmyslné a objevují se hlasy, že se princ Harry chová doslova nechutně.

Britská veřejnost prý vítala svazek Harryho a Meghan s nadšením, ale když lidé viděli její velkopanské manýry, chování, odkoukané od hollyoodských hvězdiček, či okázalé předvádění astronomicky drahých modelů předních světových salonů, začaly se sympatie pomalu vytrácet. Přesto však k ní byl britský tisk včetně bulváru stále poměrně tolerantní, a nějaké srovnání s lady Dianou tak vůbec není namístě. Jakmile pak ale došlo k odchodu dvojice z královské rodiny, nazývanému Megxit, a jejímu přestěhování do USA, situace se samozřejmě změnila. Britové to brali zkrátka jako zradu tisíciletých tradic, navíc když Meghan odpor ke své osobě neustále přiživovala často nejapnými výroky.

 

Meghan Diana

Meghan se neustále snaží přirovnávat k tragicky zesnulé princezně Dianě a stylizuje se do role oběti prudérní britské královské rodiny a zákeřných médií

Bude královská rodina reagovat?

Přestože se obecně soudí, že královská rodina se na show Oprah Winfrey nebude dívat, je jisté, že se k ní její ohlasy donesou, a bude zajímavé pak sledovat její reakce, pokud tedy nějaké budou. Znalci královských tradic spíš předpokládají, že Buckinghamský palác přejde celou aféru s ledovým klidem a nebude se pouštět do nějakých diskuzí.

Reakci královny nepředpokládají, ale nevylučují, že se nějak neozve princ William, který už několikrát naznačil, že jeho vztahy s bratrem Harrym nejsou v poslední době nijak růžové. Na rozdíl od Harryho je on s manželkou Kate, pevnou součástí monarchie a cele se věnují svým povinnostem, jejichž plnění Britové očekávají od každého příslušníka královského rodu. Na reakce na americkou noční show si budeme muset počkat do pondělí a uvidíme, jak zpověď Meghan Markle a prince Harryho přijmou diváci.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace