Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Vydírání, korupce, pomluvy, křivá obvinění. Tomu prý budou čelit Okamurovi lidé. A tak vybral tvrďáky, jako…

06.09.2013
Vydírání, korupce, pomluvy, křivá obvinění. Tomu prý budou čelit Okamurovi lidé. A tak vybral tvrďáky, jako…

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Tomio Okamura

Tomio Okamura představil kandidáty do voleb za Úsvit přímé demokracie v jednotlivých krajích. „Chtěl bych v tomto ohledu zdůraznit, že náš výběr měl nakonec jednoduchá kritéria. Počítáme s tím, že jak během voleb, tak po případném vstupu do sněmovny budeme terčem útoků z mnoha stran, jelikož nepolevíme v našem boji za skutečnou demokracii a právní stát,“ předeslal.

Okamura se obává vydírání i korupce: „Našimi klíčovými programovými body je prosazení obecného zákona o referendu, přímé volby a odvolatelnost poslanců, senátorů, hejtmanů, starostů a prezidenta a uzákonění jasné osobní, hmotné a trestní odpovědnosti všech politiků, soudců, státních zástupců a exekutivy.  Naši poslanci proto budou čelit od ostatních stran vydírání, korupci, pomluvám, křivým obviněním - prostě standardnímu prostředí, které v naší politice a v mediálním světě dnes panuje.  Už z tohoto pohledu na naše kandidátky vybíráme takové lidi, kteří budou mít sílu odolat.“ A dodává: Pokud budeme chtít splnit své volební sliby, pak musíme nejen uspět ve volbách, ale vydržet jednotní celé čtyři roky ve Sněmovně.  V posledních měsících jsme proto jako naše partnery a spojence nehledali popové ani sportovní hvězdy, ani zvučná jména z akademické sféry.“

Předseda dále vysvětluje: „Hledali jsme ve svém okolí přátele nebo přátele přátel. Lidi, jejichž historie je dobře známá a je zároveň zárukou jejich osobní morálky, odvahy a cti. V souvislosti kandidátními listinami jsem už kdysi vyzval samozřejmě i další hnutí, organizace, strany, aby - pokud chtějí, nabídli slušné a kvalitní kandidáty. Jednání s většinou z nich jsou už v podstatě u konce. Po víkendu představíme další lídry a lídři potom postupně představí i vybrané osobnosti na svých kandidátkách.“ 

Hnutí Úsvit do koalice nejde

„Ke spekulacím o nějaké koalici s kýmkoli mi dovolte zdůraznit, že hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nebude kandidovat v žádné koalici s nikým. Umožníme však vybraným osobnostem kandidovat na naší kandidátce a my samozřejmě necháme na voličích, aby si sami na našich kandidátkách přímo vybrali, koho ve Sněmovně chtějí a koho ne.  V tomto směru bych rád uvedl, že výkonná rada neodsouhlasila tolik medializovanou spolupráci se stranou Lev 21,“ sdělil Tomio Okamura. 

Kandidáti do voleb očima Tomia Okamury 

Za středočeský kraj bude lídrem Tomio Okamura

Rozhodl jsem se vyslyšet volání doslova desetitisíců mých podpůrců, abych se postavil přímo Miroslavu Kalouskovi v největším kraji České republiky, který je pro výsledek voleb klíčový.

Za Olomoucký kraj bude lídr Ing. Radim Fiala

Radim se dlouhodobě věnuje komunální politice v Přerově, kde je zastupitelem a jedno volební období byl i členem rady města.  Působil také coby poslanec za ODS, v posledních parlamentních volbách se díky kroužkování občanů dostal před Ivana Langra a tak ho vykroužkoval ze Sněmovny. Radim Fiala vystoupil z ODS, když odmítl spáchat podvod na svých voličích a nechtěl zvyšovat daně. A na rozdíl od exposlanců Fuksy a Šnajdra se nenechal uplatit žádnou funkcí.


Lídr za královehradecký kraj bude Mudr. Jiří Štětina

Uznávaný lékař a velký bojovník proti korupci. Skoro celý profesní život zasvětil oddělení ARO, byl primářem a ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové založil a vedl záchrannou službu královehradeckého kraje.

Lídrem za Ústecký kraj bude David Kádner

Dlouholetý místostarosta a v současnosti starosta obce Nová Ves v Krušných Horách, vítěz vesnice roku Ústeckého kraje. Aktivně se podílel i na řešení situace s nepřizpůsobivými občany ve Šluknovském výběžku.

Lídrem na Vysočině bude Martin Lank

Od povolání učitele fyziky, výpočetní techniky a angličtiny se vypracoval na post šéfredaktora zpravodajství rádia. Nikdy nebyl členem politické strany, ale protože cítí čím dál větší znechucení z politické scény tak se rozhodl něco změnit a kandidovat do Poslanecké sněmovny.

Moravskoslezkým lídrem bude Ing. Karel Fiedler

Vystudoval strojní VUT v Brně, v současnosti je malý živnostník.V posledních letech se aktivně zapojuje do občanských iniciativ, přičemž loni byl jedním z hlavních organizátorů protestních shromáždění v Ostravě. Nyní žije ve Slezských Beskydech na Třinecku a jeho motto je: „člověk není stvořen pro porážku. Člověk může být zničen, ale ne poražen.“

Lídrem za karlovarský kraj bude Pavel P. Ries

Režisér, dokumentarista a prezident památkové asociace, známý svým mnohaletým úspěšným bojem za záchranu lázní Kyselka u Karlových Varů a dalších ohrožených památek. V Karlovarském kraji stále působí a propaguje kraj ve svých dokumentech, často vysílaných Českou televizí. Nikdy nepůsobil v politice a za hnutí kandiduje, protože je přesvědčen, že je nutná změna politického systému.

Lídrem za Zlínský kraj bude ing. Jaroslav Holík

Dlouholetý zastupitel obce Březůvky u Zlína. Na motorkách které sám vyrábí, procestoval Evropu a Asii. Krom výroby motorek je odborníkem na recyklace, jehož některé práce byly přednášeny i v Bruselu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace