Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V největší jídelně na světě je všechno zdarma. S cestovatelem Milošem Beranem posedmé do Indie

20.02.2021
V největší jídelně na světě je všechno zdarma. S cestovatelem Milošem Beranem posedmé do Indie

Autor: Miloš Beran (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Ranní kosmetika

FOTOREPORTÁŽ V minulém dílu seriálu jsem se již zmínil o jídelnách a noclehárnách, které jsou zdarma k dispozici pro poutníky bez rozdílu víry a jsou postaveny u každého sikhského chrámu neboli gurudvary. Tyto kuchyně s jídelnami se nazývají langary. Dnes si povíme více o indické kuchyni obecně, a zejména o langaru v Amritsaru, který přináleží ke Zlatému chrámu.

Langar Zlatého chrámu je totiž označován za  největší veřejnou kuchyni s jídelnou na světě.  Ale nejprve si povíme něco o indické kuchyni obecně. Mám pocit, že sikhská kuchyně se od té hinduistické ničím podstatným neliší. K typickým rysům patří hojné používání koření a převaha vegetariánských pokrmů. Hlavními surovinami jsou rýže, obilniny, luštěniny, mléčné výrobky (jogurty, přepuštěné máslo ghí), zelenina a koření.

 

Každý baba se musí ráno namalovat

Každý baba se musí ráno namalovat

Nejčastější úpravou pokrmů v indické kuchyni je pomalé vaření nebo dušení na mírném ohni. Oblíbené je rovněž smažení na pánvi, grilování nebo pečení, k němuž slouží hliněná pec tandoor. Maso, zelenina i ostatní přísady se většinou upravují pokrájené na kostky či plátky, méně často vcelku. Indové tradičně jedí pravou rukou, často s pomocí kousku placky, jímž si nabírají do úst polévku či omáčku. Nádobí se používá málo, místo talířů se často používají banánové listy, spíchnuté špejlemi.

 

Kuchyně langaru v Amritsaru

Kuchyně langaru v Amritsaru

Na stole nesmí chybět různé omáčky, čatní, jogurt, nakládaná zelenina a koření, jímž si stolující mohou dochutit jídlo nebo do nich namáčet jednotlivá sousta. Indové servírují na stůl více jídel zároveň a stolující si nabírají na své talíře od každého něco. Po hlavním jídle se podávají sladkosti, ovoce, čaj nebo káva a rovněž betelové listy. Indická kuchyně je v úzkém vztahu s tradičním indickým lékařstvím – ájurvédou, což se projevuje zejména v používání koření, ovoce a přísad.

 

Jídelna langaru v Amritsaru

Jídelna langaru v Amritsaru

Pojem langar označuje společné jídlo nebo kuchyni, ve které se toto jídlo připravuje. První ze sikhských guruů Nanak nastolil systém, který jde svou podstatou proti tradičnímu kastovnímu systému Indie. Normálně by bylo zhola nemožné, aby si vedle sebe sedli lidé z rozdílných kast, natož jedli totéž jídlo ze stejné mísy. U sikhů to však možné je. V jejich chrámech spolu sedí a jedí bohatí i chudí jídlo, které jim připravili lidé rozličného postavení.

 

Jídelna langaru v Amritsaru

Loupání česneku

Langar Zlatého chrámu v Amritsaru je v mnoha ohledech výjimečný, zejména však svou velikostí. Běžně se zde připravují porce pro padesát tisíc strávníků za den. O svátcích se tento počet zvyšuje až na sto tisíc, podle některých zdrojů až na sto padesát tisíc porcí denně! A to vše je pro strávníky zdarma! Součástí tohoto langaru jsou dvě obří jídelny s celkovou kapacitou asi pět tisíc lidí. Sedí na zemi ve zhruba patnácti řadách po šedesáti.

 

Hinduističtí obyvatelé Amritsaru

Hinduističtí obyvatelé Amritsaru

Strávníky obsluhuje personál langaru či dobrovolníci, kteří jídlo roznášejí v kbelících a přidělují ho do misek. K tomu dostanete  roti (placka z nekvašeného těsta, jehož základem je celozrnná pšeničná či jiná mouka a voda). Vše jde jak na běžícím pásu. Sotva jedna skupina dojí, už se u dveří tlačí další. Tácy i příbory se odevzdávají u východu dobrovolným pomocníkům. Řetěz rukou je dopraví až do obrovských džberů a další dobrovolníci je hned umyjí. Rachot, který při tom vzniká, je slyšet už zdálky.

 

Motýl rodu Danaus

Motýl rodu Danaus

Menu je vegetariánské a relativně jednoduché. Porce typicky sestávají z roti, rýže, dálu (kaše z luštěnin), zeleniny a desertu khíru (sladká kaše z rýže, cukru a mléka). Kuchyni s jídelnami obsluhuje přibližně 300 tzv. sewadarů, kteří tvoří stálý personál. Až 90 procent pracovníků však tvoří dobrovolníci. Někteří se zdrží pár hodin, někteří i několik dní! Jídlo je připravováno ve dvou obrovských kuchyních s veškerým příslušenstvím a obrovskými kotly na vaření. Topí se plynem.  O svátcích je v provozu průmyslová linka na výrobu roti, která byla langaru věnována z Libanonu, produkující 25 tisíc placek za hodinu.

 

Prodejce šťávy z cukrové třtiny

Prodejce šťávy z cukrové třtiny

Kuchyně průměrně spotřebuje 50 kvintálů (1 kvintál = 100 kg)  pšenice, 18 kvintálů luštěnin, 14 kvintálů rýže a 7 kvintálů mléka za den. Kotle pro přípravu dálu či khítu mají kapacitu 7 kvintálů!  Velká pozornost je věnována i hygieně. Každá plechová miska je 5x umyta před dalším použitím. Provoz langaru Zlatého chrámu je financován prostřednictvím speciální asociace sponzorskými dary z Indie i ze zahraničí.
Nedaleko Zlatého chrámu najdete také McDonald's. Stejně jako jiné fast-food přítomné v Amritsaru je celý vegetariánský!

 

 

Miloš Beran

Vložil: Miloš Beran

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace