Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místo nevěstinců potratové kliniky. Na hranicích opět budou žně. Komentář Štěpána Chába

komentář 11.02.2021
Místo nevěstinců potratové kliniky. Na hranicích opět budou žně. Komentář Štěpána Chába

Autor: Youtube / repro

Popisek: Protesty v Polsku proti zákazu potratů jsou na pořadu dne již několik týdnů

V Polsku zakázali umělé potraty. Nic, žádný nebude, nedovolíme, nepřipustíme. Pozor, hříšníci, Bůh vás vidí. V Polsku tak najeli na katolický konzervatismus v jeho (z pohledu dneška) nejortodoxnější podobě. Ale my z toho můžeme mít podloudnou radost, protože Polky vystaví na našem pohraničí nový segment turistiky – výlety za potraty. Dokud jim to polská vláda nezatrhne. Kdy se ujmou u našich severních sousedů palečnice a natahování na skřipec?

Porevoluční boom nevěstinců v pohraničí uvadl. Ne že by němečtí a rakouští muži ztratili chuť, ale přece jenom, podražili jsme. Po revoluci jsme byli Klondike pro různé choutky temného charakteru, člověk i za cenu dvou másel získal nadstandardní služby. Do hymny kvůli tomu nejspíš odstavec nepřidáme, ale je to součást naší novodobé historie (podobně jako to, že nyní jsme světovou velmocí v pornoprůmyslu). Teď se začne rozvíjet nové podnikání. Potraty u hranic s Polskem, jehož vláda se shlédla v praxi středověku.

Dva týdny středověku v Polsku

Zákaz potratů v Polsku platí dva týdny a zatím na tom vydělali Nizozemci, kam Polky za potraty začaly jezdit. Cena je kolem 13 000,- za zákrok. Jenže v Nizozemí teď platí pro příchozí povinnost karantény. Potratový turismus už se propracoval i k nám, ale jako všude, překáží korona. A tak se Polky uchylují k potratovým pilulkám, které dopomohou k potratu v raném stádiu těhotenství. Tam je ale problém. Potratové pilulky jsou v Polsku mimo zákon. A tak se k nim musí ženy prokousat na černém trhu nebo přes internet. Tam pak platí riziko, že ne každé pilulky jsou bezpečné. A ty méně bezpečné jsou, jak už to tak bývá, levnější. K potratu se rodiny často rozhodnou i proto, že na další dítě už nemají peníze. Po jaké potratové pilulce sáhne taková rodina? V Polsku už několik týdnů probíhají mohutné protesty lidí, kteří se autoritářským zákazem nesouhlasí. 

Diverzní akce sousedů

Skandinávské země se rozhodly, že proti Polsku zahájí diverzní akci. Chtějí změnit svou legislativu, která by polským ženám dovolila přicestovat a zdarma a legálně u nich podstoupit potrat. Chystá něco takového naše vláda? MĚLA BY! Rozhodně by měla, protože bigotnímu katolíkovi a jeho rostoucím pekelným rohům je nutné vždy nastavit zrcadlo a odkázat jej do patřičných míst. Jakmile se do politiky začne propisovat církevní ideologie, blíží se středověk.

Lidové recepty na potrat

„Volaly mi také ženy a ptaly se, zda bude velmi horká koupel nebo běhání po schodech stačit. Říkala jsem jim, že ne. Některé měly dvě nebo tři děti a byly vyděšené. A tak si vzpomněly na staré domácí metody, ale ty většinou nefungují a nedá se na ně spolehnout,“ řekla pro iDnes Krystyna Kacpura, ředitelka polské Federace pro ženské záležitosti a plánované rodičovství. Dojde i na rulík zlomocný a durman? Pití dezinfekce by také mohlo nahradit potratovou kliniku. Nebo ne? V Polsku je zakázané přistoupit k potratu i v případě, že se z ultrazvuku a dalších vyšetření ví, že dítě bude nevyléčitelně nemocné a brzy po porodu zemře. To je přece naprosto směšné. Vystavit jak rodinu, tak i samotné dítě utrpení protože… pánbu tě vidí, hříšníku. Za provedení potratu lékaři hrozí tři roky kriminálu. Za asistenci u potratu totéž. Za asistenci se bere už to, když manžel svou manželku odveze autem na potrat. Milá polská vládo, jsi nemocná.

To, zda chce žena s mužem založit rodinu, případně ji rozšířit o nového člena, je naprosto a jedině jejich věc. A pokud nechce polská vláda být hybatelem alternativních metod, které často mohou samotné ženě zdravotně velmi ublížit, měla by vycouvat ze své prapodivné politiky. Kdykoliv stát přistoupí na metody, které vedou ke vzniku černého trhu, jedná špatně. Naše vláda nechť v tom svém celodenním chaosu vytvoří také něco užitečného a přidá se k diverzní akci Skandinávie. Polsko potřebuje trochu sousedské výpomoci ve formě pohlavku.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace