Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tom Cruise se děsí covidu, koupil dva robotické Terminátory na eliminaci nakažených. Sobota Pavla Přeučila

16.01.2021
Tom Cruise se děsí covidu, koupil dva robotické Terminátory na eliminaci nakažených. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Instagram (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Tom Cruise v době předcovidové při slavnostním uvedení dosavadní šesté Mission Impossible, která má podtitul Fallout

Tom Cruise (58) v současné době finišuje s natáčením sedmého pokračování své slavné série Mission Impossible. Usadil se ve Warner Bros Studios v Leavesdenu, v britském Hertfordshire. Po svém téměř hysterickém výstupu během natáčení, kdy dva pracovníci štábu nedodržovali hygienická opatření, se rozhodl pojistit si bezpečnost celého štábu a zakoupil dva speciální roboty, kteří dokážou vyslídit každého nakaženého a zabránit, aby nepřišel do kontaktu s ostatními.

Za roboty prý zaplatil doslova astronomickou částku z vlastní kapsy, jen aby se situace z konce loňského roku neopakovala. Roboti dokážou měřit teplotu, testovat na místě a identifikovat každého nakaženého. Rozhodně prý to není tak, že by Cruise nastolil při natáčení nějaký teror, ale jde mu především o bezpečnost. Jeden z pracovníků štábu se nechal slyšet: „Natáčení bude pokračovat v Británii ještě pár dní a pak se celý štáb přesune do Dubaje. Tom je natolik odpovědný, že trvá na tom, aby bylo natáčení co nejbezpečnější, a proto tyto roboty zakoupil. Je jasné, že nemůže být všude a hlídat, že se hygienická opatření skutečně dodržují. Roboti jsou opravdu dokonalí a dost strašidelní. Jsou jako Terminátor, ale nejsou tak násilničtí.“

 

Během natáčení nové Mission Impossible ve Velké Británii si Tom vyrazil do kina na film Tenet. Na Twitteru k tomu dodal „Big Movie. Big Screen. Loved it.“. Na snímku je na cestě do kina, bezpečně ukryt za sklem v taxíku, s respirátorem, zdraví kolemjdoucí

Covid, necovid, a přece se točí!

Není divu, že je Crusie tak háklivý na dodržování pravidel a hygienických opatření. Natáčení nové Mission Impossible bylo jen krátce přerušeno kvůli uzavírání hranic a naposledy také v Benátkách, kde onemocnělo dvanáct členů štábu koronavirem. Natáčení probíhalo mimo Velké Británie také v Benátkách a v Norsku. Film je v současné době jedinou velkorozpočtovou studiovou produkcí, která se natáčí téměř nepřetržitě. Velké přerušení jej potkalo jen na začátku, kdy se v březnu mělo točit v epidemií těžce zasaženém Římě. Pokračovalo se ale hned, jakmile byla ve Velké Británii v polovině roku 2020 zrušena počáteční hygienická opatření. Tom Cruise, představitel hlavní role Ethana Hunta a zároveň producent filmu, chce dokončení filmu za každou cenu zajistit.

 

Bez respirátoru ani ránu. Při natáčení Mission Impossible sedmičky v italských Benátkách

Tom Cruise se podle zdrojů ze štábu nezastaví před ničím, jen aby film zdárně dokončil. Například když se točilo v Itálii v době, kdy byla těžce zasažena epidemií koronaviru, neváhal a z vlastních peněz si pronajal obří výletní loď, jen aby na ní herce a celý štáb filmu izoloval. Přišlo jej to prý na 500 000 liber, což je v přepočtu nějakých 14 700 000 korun.

Jeho zuřivý výstup se stal hitem

Velké pozdvižení vzbudil výstup Toma Cruise v polovině prosince, kdy viděl, jak dva zaměstnanci stojí u sebe blíže, než předepsané dva metry a dívají se spolu na monitor počítače. Rozkřičel se na ně nevídaným způsobem a zvuková nahrávka jeho řevu se stala okamžitě doslova hitem na Twitteru. Nahrávku najdete ZDE, bohužel, je na ní jen Cruisův rozzuřený řev, čili audio.

 

Tom Cruise s režisérem Christopherem McQuarriem při natáčení Mission: Impossible - Fallout. Dosud poslední film série vydělal v roce 2018 skoro 800 miliónů dolarů, není tedy divu, že se Cruise tak obává covidové katastrofy při natáčení sedmičky a osmičky

„Chceme zlatý standard. Každou noc telefonuji se studiem s pojišťovnami, producenty, všichni nás sledují, jak točíme. Vytváříme tisíce pracovních míst. Už to nikdy nechci vidět! A pokud to nebudeš dodržovat, máš padáka. A pokud to někdo v tomhle štábu udělá, tak potáhne do pr*ele, vy také a vy také. A ty už to nikdy znovu neuděláš. A je to! Žádné omluvy neberu. Můžete to vysvětlovat lidem, kteří přicházejí o domovy, protože náš průmysl teď nefunguje. Nebudou mít na jídlo, nebudou moci platit dětem za vysokoškolské vzdělání. S tím musím spát každou noc. My jsme budoucnost tohoto zasran***průmyslu!“ Ve svém rozhořčeném monologu pak pokračoval: „Řekl jsem to jasně a teď to vyžaduji, a pokud to neuděláš, máš padáka. Nezastavím tenhle skvělý film! Chápete to?... Chápete odpovědnost, kterou máte? Pokud ne, jste propuštěni. To je vše, lidi. Pokud to tady zavřeme, bude to lidi stát práci, jejich domov, doplatí na to jejich rodiny.“ Jeho zuřivou tirádu s úžasem poslouchalo na 50 zaměstnanců studia v britském studiu Warner Bros a některý z nich ji pohotově natočil.

Většina fanoušků s ním souhlasí

Na Twitteru, ale i v médiích se okamžitě po zveřejnění nahrávky rozproudila živá diskuze a Cruisovi fanoušci se rozdělili na dva tábory. Jeden jej odsuzovali za jeho hysterčení s tím, že se chová málem jako otrokář, ale ten druhý, mnohem početnější, jeho rozhořčení chápal. Lidé měli pro jeho obavy porozumění, protože mu prý nešlo jen o sebe, ale hlavně o všechny, kdo se na natáčení podílejí, o jejich živobytí. Jak herci, tak celé technické zázemí a doprovodné profese jsou na zdárném dokončení filmu závislí, protože o práci ve filmovém průmyslu je nyní pořádná nouze.

 

Při natáčení šestky (snímek z traileru) si Cruise zlomil kotník. Při pohledu na tuto fotku je s podivem, že si osmapadesátiletý herec nesrazil vaz

Každý musí projít testem a karanténou

Pokud zrovna Cruise netočí, úzkostlivě se straní ostatních herců a členů štábu, nikdy nesundavá z obličeje respirátor a důsledně vyžaduje jejich nošení i u ostatních. Každého komparzistu, který se má ve filmu objevit, nechá otestovat na covid a poté musí ještě do povinné karantény. Má najatý celý štáb agentů, kteří zároveň zjišťují, zda se někdy dotyčný nesetkal s nakaženými. Při natáčení v Benátkách tak přišel o 150 komparzistů, u nichž byly vysledovány v minulosti kontakty s nakaženými.

Tom Cruise je přesvědčen, že pokud se už nic zlého nestane a podaří se mu udržet celý štáb i herce v dokonalé izolaci, uskuteční se premiéra jeho nového filmu v plánovaném termínu, což je 19. listopadu letošního roku. A ještě jedna zajímavost, souběžně s natáčením sedmého pokračování Mission Impossible prý stihl Cruise natočit i většinu scén pro připravovaný další díl, tedy Mission Impossible 8. Film režíruje, stejně jako ´osmičku´ Christopher McQuarrie a po boku Toma Cruise se v něm objeví i staří známí z předchozích dílů jako Ving Rhames, Henry Czerny, Simon Pegg, Vanessa Kirby či Rebecca Ferguson.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace