Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co dělá zpěvačka bez práce v covidovém bezčasí? To nikdo nečekal, jde makat do špitálu. VIP skandály a aférky

27.10.2020
Co dělá zpěvačka bez práce v covidovém bezčasí? To nikdo nečekal, jde makat do špitálu. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook / Milan Stryja

Popisek: Olga Lounová

FOTO, VIDEO Zpěvačka Olga Lounová se rozhodla odejít do kladenské nemocnice, kde chce pomáhat. „Jsem certifikovaný zdravotník, tak když teď budu mít víc volného času, budu pomáhat na place. Vzhledem k tomu, že už jsem covid prodělala, tak jsem se přihlásila s pomocí v případě potřeby i na covidové oddělení,“ řekla k tomu na rádiu Impuls, kde má mimochodem i svůj pořad.

Průběh své nemoci popsala jako velmi mírný. Diagnózu se dozvěděla zpětně v rámci testů potřebných pro natáčení. „Ani si neuvědomuju, že jsem to měla. Pokud to byl covid, tak mi asi 4 dny před testováním bylo velmi špatně od žaludku. Měla jsem v nose velmi intenzivní vůni podobající se spálené levanduli, k tomu se ještě přidala mírná bolest hlavy. To celé trvalo půlden." Olga je opravdu dobrodruh. Pochází z Osečné, kde má rozvětvenou rodinu: „Maminka mě porodila v sedmnácti a v šestačtyřiceti nejmladší ségru. Naši mají firmu na mezinárodní autodopravu,“ prohlásila o svých rodičích.

 

S rodiči na dovče. Již chápete, kde vzala Olga svůj frňák?

Nejdřív pedagogika, pak zpěv

Studovala pedagogiku a konzervatoř Jaroslava Ježka. Před kamerou se prvně mihla v seriálu, větší roli měla v Ošklivce Katce. Hrála také ve Vyprávěj, účinkovala v muzikálech, například v Mamma Mia. Před pěti lety vydala hitovku Optimista: „Je to zvláštní a nevymyslíte to. Nejde si sednout a říct si: teď napíšu hit, na který budou všichni reagovat. Teda mně to nejde, někomu jinému možná ano. Například s takovou písničkou Protipól z aktuální desky jsem se strašně natrápila. Zato u Optimisty šlo všechno úplně samo,“ pochvalovala si. Ke zpívání a hraní si přibrala ještě závodění, začala totiž jezdil ralley, a to dokonce jako řidič: „V lesích lítám i 180. Na dálnici dokážu jet i mnohem rychleji, ale v lese na úzkých cestách, kde to klouže, je to samozřejmě méně. I ve stovce se to zdá hodně rychlé.“  

 

 

                               

Na nevěru přišla z esemesky                                              

Zpěvačka chodila s Marcusem Tranem, kytaristou od Ewy Farne, a to dlouhých sedm let. Vztah zhatila až nevěra, o které se dozvěděla z esemesky: „Poslal ji omylem mně namísto té slečně. Smutné na tom je, že mi nebyl nevěrný poprvé. Jednou se to přehlédnout dá, ale když někdo vede paralelně dva vztahy, tak je to neomluvitelné. Musela jsem navíc přijít já a říct, že to takhle dál nejde." Vzápětí se dala dohromady s Ondřejem Ládkem alias Xindlem X. Zůstali spolu dva roky a nazpívali hitovku Láska v housce, Ládek psal Olze písničky a také spolu vystupovali. Podle Ládka byl vztah s Olgou ke konci spíše reklamní kampaň a neustálý zájem médií se na něm dost podepsal.

 

Nedávno si našla nového přítele, o osm let mladšího hokejistu Jana Krégla. Olze bude 40, děti doposud nemá, tak si alespoň nechala zmrazit vajíčka: „Doporučuji to každé bezdětné ženě. Mám kolem sebe hodně kolegyň, které měly třeba hodně práce a těhotenství odkládaly, nebo jim to nevyšlo s partnerem a pak už děti mít nemohly. Já sama jsem si z toho důvodu zamrazila vajíčka už před několika lety. Je to pro mě svým způsobem uklidňující. Určitě chci jednou rodinu. O soukromí se od jisté doby nechci bavit. Až se budu vdávat, tak to oznámím. Svatba bude velká,“ slibuje.

 

Milionová moderátorka: Zpěváci Igor Timko, Mikolas Josef, Voxel, Michal Horák a právě Olga Lounová jsou moderátory Ráááádia Impuls. Každou sobotu a neděli po 20. hodině vysílají pořad o české a slovenské muzice 

Slavná Perinbaba bude mít pokračování

Pohádkový film Perinbaba slovenského režiséra Juraje Jakubiska oslaví již 35. narozeniny. Film měl svou premiéru v Benátkách, hrála v něm italská herečka Giulietta Massina. „Diváci mi často psali, ať natočím pokračování Perinbaby. Bohužel Giulietta Masina už není mezi námi a já kvůli tomu nemohl vyhovět, protože jsem si nedokázal představit, že by ji ztvárnila jiná herečka. Naštěstí současné technologie mi pomohly změnit názor. Přicházím s novým příběhem, pohádkou 21. století, která nám vrátí i milovanou Giuliettu,“ říká dnes Juraj Jakubisko.   

 

Lukáše hraje také Lukáš, příjmením Frlajs, foto stránky filmu

Nový výpravný film Perinbaba a dva světy je příběhem Lukáše, syna Alžbety a Jakuba z Perinbaby z roku 1985, jenž se vydá na cestu za štěstím. Jedná se tedy o vyprávění další generace, ve kterém dominuje fantazie, humor a poezie. V novém snímku nebude chybět ani hodně trikových scén a filmových kouzel. „Můj Lukáš se rozhodne jít do světa hledat štěstí a lásku. Na své pouti se často dostane na rozcestí a musí si vybrat, kterou cestou se vydá. A každé rozhodnutí, ať už dobré nebo špatné, mu změní život. Stejně jako nám v reálném životě. Vytvořil jsem bizarní svět snů, který se stává realitou,“ dodává Jakubisko. Hlavní postavu nového příběhu Lukáše ztvárnil mladý herec a známý slovenský youtuber Lukáš Frlajs. V hlavní ženské roli se objeví Valéria Frištik.

 

 

Matěj Homola učí na ukulele

Zpěváci a hudebníci přišli ze dne na den o práci, a tak se snaží živit různými způsoby. Například Matěj Homola z kapely Wohnout napsal učebnici o tom, jak se naučit hrát na ukulele. Věděli jste, že se těchto hudebních nástrojů prodává stále více? Kniha Základy hry na ukulele se tak může stát trhákem. Určena je začátečníkům a slouží k domácí výuce: „Cest, jak se na něj naučit hrát, je samozřejmě více. Já se zaměřuji hlavně na techniku hry, což zní vznešeně, ale v zásadě jde o to, aby se zájemcům hrálo pohodlně a nedělali zbytečné chyby, kterých se v počátcích může vyskytnout víc než dost,“ popisuje Matěj Homola, jenž knihu rozdělil do několika úseků.

 

Matěj Homola, snímek z obalu knížky

Nejprve poradí, jak si nástroj vybrat, jak ho držet a naladit a poté přechází k výuce: „Dá se to zvládnout za pár měsíců. Nebo také roků, dekád nebo nikdy. Jak to v životě bývá, více než na knížce záleží na tom, kolik svému novému hobby věnujete času a energie,“ říká zpěvák.

Škwor vydává album a klip, o rouškách ale není

Kapela Škwor nelení a představuje nové album, které se bude jmenovat Tváře smutnejch hrdinů. Coby první singl a klip vychází skladba Už je to tak dávno, pořádně tvrdá vypalovačka: „S ohledem na počet tvrdejch skladeb na novém albu, nám přišlo logický, dát jako první ukázku právě ostrou pecku, aby nedošlo náhodou k nějakýmu omylu, že to bude limonáda,“ ujišťuje kapela. Texty prý kapela reaguje na momentální tíživou situaci: „Současná doba je natolik extrémní, že by bylo vlastně divný, kdyby se dění posledních měsíců nějakým způsobem nepromítlo do textů. Je proto možný, že tam posluchači různý spojitosti objeví, ale prvoplánový záměr to nebyl. Písničku o rouškách tam určitě nenajdete...,“ říká frontman kapely Hrdlička.

 

                                                                                                            

Miroslav Hanuš hraje ve Vyšehradu Berbra?

Natáčí se film Vyšehrad o fotbalovém průšviháři Lavim. Jednou z jeho hvězd je i Miroslav Hanuš, který hraje šéfa českého fotbalu. Právě nyní jde o velmi aktuální téma, což je jasné z ukázky.

 

Je to v podstatě jediná vážná scéna v téhle komedii, ale je tak pravdivá… Pár týdnů poté, co jsme tohle natočili, zatkli reálného Romana Berbra. To nevymyslíte, to píše sám život. Nebo jak my s oblibou říkáme: Někdo nám asi ukradl scénář filmu, vysvětlil s úsměvem producent snímku Ctibor Pouba

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace