Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Těžký život bubeníka. Rezidenci za třiatřicet mega mu zabrala bejvalka, brání ji banda pistolníků. Neděle Pavla Přeučila

18.10.2020
Těžký život bubeníka. Rezidenci za třiatřicet mega mu zabrala bejvalka, brání ji banda pistolníků. Neděle Pavla Přeučila

Autor: Instagram

Popisek: Phil Collins

Rozvody slavných jsou vždycky vítanou pochoutkou pro bulvár a v dnešní době, kdy je o jinou 'kulturu' dost citelná nouze, to platí dvojnásob. Světová média nyní pitvají do nejmenších podrobností trampoty bývalého frontmana skupiny Genesis, slavného Phila Collinse (69).

Ten se totiž nemůže dostat do své luxusní rezidence v Miami, kterou si pořídil v přepočtu za více než tři čtvrtě miliardy korun. V domě se usadila jeho ex Orianne Cevey (46) a odmítá jej opustit. Sídlo proměnila doslova v pevnost, vyměnila všechna bezpečnostní zařízení, změnila kódy, nechala instalovat i spoustu dalších a dům hlídá jednotka po zuby ozbrojených strážců.

Phil Collins má v poslední době velké problémy s chůzí a svůj poslední koncert v pražské O2 Aréně loni v červnu odehrál a odzpíval celý vsedě. Aby toho nebylo málo, přibyly k jeho zdravotním potížím i problémy s exmanželkou. Té jaksi nestačilo pohádkové odchodné, jež dostala od zpěváka po rozchodu v roce 2008, které činilo v přepočtu celou miliardu korun, a chce i jeho luxusní sídlo. Pár má spolu dva syny Nicholase (19) a Matthewa (15) a docela pestrou peripetii kolem svých rozchodů a návratů.

 

Collins Orianne Cevey

Orianne se stala Phillovou třetí manželkou v roce 1999, a přestože se rozešli už před dvanácti lety, zdá se, že ho tohle vzplanutí přijde ještě hodně draho; foto repro/thehollywoodgossip.com

Rozchody a návraty

Jejich rozvod a zejména královské odstupné, které tehdy Collins své ex věnoval, ostře sledovala média na celém světě. Nedlouho po rozvodu se Cevey provdala za zazobaného bankéře Charlese Mejjatiho, ale i tohle manželství skončilo brzy rozvodem. Collins a Cevey pak byli znovu vídáni spolu, paparazziové je několikrát zachytili i na rodinných procházkách s dětmi. Nakonec se pár dal znovu dohromady, což zdůvodnili společnou výchovou dětí a tím, že jeden druhému scházeli. Nicméně letos v srpnu si Orianne Cevey vyrazila na fingovanou pracovní cestu do Las Vegas a hupky, dupky, tajně se tam provdala za byznysmena Thomase Batese (31). Po návratu do Miami se pak usídlila i se svým zajíčkem v Collinsově rezidenci a odmítá ji opustit, dokud nebude znovu projednána rozvodová smlouva s Collinsem z roku 2008.

Dům střeží ozbrojená jednotka

Collins se nechal slyšet, že chování jeho ex je „demonstrací síly“, která má jediný cíl, vytřískat z něj další desítky milionů liber. Jak Orianne, tak Collins se nyní obracejí na soud, aby rozhodl v jejich prospěch. Orianne má prý spoustu důvěrných informací, kterými může Collinse úplně znemožnit. Operuje i poněkud podivným tvrzením, že nemohla dům včas opustit, protože musela odvážet syna do francouzského internátu. Collins chce zase po soudu, aby vydal okamžitý příkaz k jejímu vystěhování z jeho domu. Obvinil ji z „násilného vstupu a protiprávního obsazení jeho nemovitosti“, na kterou nemá žádný nárok. Dům a jeho okolí střeží silná skupina plně ozbrojených hlídačů, kteří prý otevřeně brání každému ve vstupu střelnými zbraněmi. Podle Collinsova právníka se Orianne ohání jakousi neexistující ústní dohodou z období jejich posledního rozchodu a požaduje jako odškodnění dost astronomickou částku. Do té doby, než peníze dostane, prý dům neopustí a bude jej bránit do poslední chvíle.

 

Collins dům

Pohádkové sídlo v Miami, o které exmanželé nyní válčí. Dřív patřilo Jennifer Lopez a Collins je koupil v roce 2005 za 'pakatel' - 33 milionů dolarů; foto repro/Spash News

Vybílí mu bývalka celé luxusní sídlo?

„Nebudeme tolerovat, aby během vyjednávání držela dům jako rukojmí. Phill Collins je výhradním vlastníkem této nemovitosti,“ sdělil právník před pár dny veřejnosti. Collins prý nyní zvažuje i možnost, že by svůj majetek prodal, ale i k tomu se potřebuje své bývalky zbavit. Ta nyní obývá rezidenci se svým novým manželem Batesem. Podle dostupných soudních dokumentů vyzval Collins Orianne, aby okamžitě opustila jeho dům v Miami, už pouhé čtyři dny po její šokující svatbě s Batesem. „Paní Bates nemovitost obývá a používá ji, jako by byla její. Paní Bates tam nyní skutečně bydlí se svým novým manželem, panem Batesem, za kterého se 2. srpna provdala v Las Vegas, a majetek odmítají vyklidit,“ okomentoval to Collinsův právník. Podle dokumentů, předložených soudu, „existuje značné riziko, že manželé Batesovi odcizí, nebo dokonce zničí cenný a nenahraditelný osobní majetek pana Collinse“. Podle nejnovějších informací poslal Collins do domu realitní agentku, která jej měla ocenit za účelem prodeje, ale manželé Batesovi ji odmítli vpustit.

Od neúspěšného herce po světovou celebritu

Anglický bubeník, zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista, hudební producent a herec měl původně nalajnovaný svůj život jako herec, a to od své matky, divadelní agentky. Přestože se na divadelních prknech objevil už ve čtrnácti letech, většího úspěchu se nikdy nedočkal. A navíc, daleko více jej zajímala bicí souprava, kterou jednou dostal jako dítě k Vánocům. Se svou hrou na bicí se uplatnil v řadě hudebních skupin, až se na něj usmálo štěstí a v roce 1970 si jej vybrala skupina Genesis jako svého bubeníka. Hvězda Genesis rychle stoupala, až přišla v roce 1975 rána, opustil ji zpěvák Petr Gabriel. Na uvolněné místo se hlásilo na čtyři sta zájemců, ale nakonec je získal Collins.

 

Collins Velká vlaková loupež

Jako Buster Edwards ve slavné krimi komedii z roku 1988 Velká vlaková loupež; foto imdb.com

Skupina procházela různými peripetiemi, rozcházela se a scházela, někdy se odmlčela i na více než rok a Collins se vydal na sólovou dráhu. S tím přišla i řada úspěchů a ocenění, jeho písně obsazovaly pravidelně první příčky britských a amerických hitparád. Na Genesis ale nezanevřel a využil každého jejich společného koncertu, aby se zúčastnil. Stalo se tak i v roce 2007, kdy se vydali znovu na společné turné. Letos zjara Collins, Banks a Rutherford oznámili, že oživují Genesis a chtějí uskutečnit poslední turné v prosinci 2020. V důsledku pandemie to však přesunuli na duben 2021 a za bubny by měl poprvé zasednou Collinsův syn Nicholas.

Ženatý a rozvedený byl Collins celkem třikrát a z manželství má celkem pět dětí, z toho jedno adoptované. Jeho jmění jej dělá druhým nejbohatším bubeníkem na světě, překonal jej pouze Ringo Starr. Podle odhadů Sunday Times Rich List z roku 2018 činilo jeho jmění 120 milionů liber, což z něj dělá jednoho z 25 nejbohatších lidí v britském hudebním průmyslu.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace